Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha van egy képzelt személy a...

Ha van egy képzelt személy a fejemben, ez beteges?

Figyelt kérdés

Négy év óta már,hogy megalkottam egy lányt,akit igazából olyanra formáltam,amilyen szívem mélyén lenni szeretnék,felállítottam a családfáját,minden szereplőt részletesen megterveztem,és azóta mindennapját leírom,hogy jut el a céljaiig,most már a szerelmi élete is kezd kibontakozni(az enyémmel nem is törődök).Ezzel csak az a baj,hogy én egyre jobban kezdem elveszíteni önmagam,mintha már ő lennék és képes vagyok egész nap elülni a laptopom előtt,hogy az ő életét részletezzem,holott az enyém már lassan elfut mellettem.Mostanság már alig érdekelnek magam körül az emberek,mert felesleges "barátkoznom"ha már a képzelt személynek csodálatos barátai vannak,sem az,hogy elmenjek egy jót kajálni,vagy nyaralni,már beérem azzal,hogy a gép előtt kész kajákat zabálok és más életét tervezgetem.

Jó lenne már elhagyni ezt a szokást,de két évvel ezelőtt megpróbáltam,két napot bírtam,hogy nem írtam,de hogy ne gondoljak rá az már kevésbé ment..már amikor felkelek és elindulok a munkába már akkor rögtön az eszembe jut,hogy mit csinál reggel,hova fog ma menni,mi történik vele..és jó lenne tudni,hogy ez így mihez vezethető vissza.

Szerintetek mit kéne csinálnom?Valamint ez így normális,amit csinálok?


2016. júl. 8. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg kreálj egy blogot, sok ingyenes honlapkészítő oldal van. Oszd meg az emberekkel, hátha ha hallod a visszajelzésüket az általad írd dolgokról,akkor egyrészt erősödik a külvilággal való kapcsolatod másrészt tudatosul benned,hogy ez csak egy kitalált történet. Azon kívül lehet,hogy pár ember napját fel is dobod...várják majd tőled a folytatást,ami kicsit emeli az önértékelésedet is.
2016. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

csak élénk a fantáziád :) de ezt szerintem is kihasználhatnád, a blog jó ötlet, esetleg megpróbálkozhatnál novellával vagy regénnyel.

a Sims 3 nevű játékot ajánlanám figyelmedbe, ott vizuálisan is megjelenítheted az általad elképzelt személyeket, berendezheted az otthonukat, irányíthatod az életüket, stb. Bár nem tudom, esetedben ez mennyire lenne hasznos, tekintve, hogy így is nagyon sok időt töltesz vele, lehet a játék csak még jobban beszippantana.

2016. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Inessential ***** válasza:
Könyvet is írhatnál.
2016. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit bizarr a még meg tudod különböztetni a valóságot a képzelgéstől addig nincs gond.De jó tanács ne mond senkinek ez legyen a személyes hobbid írj magadnak stb...

Majd írj egy privát üzenetet csak kíváncsiságból lenne egy kérdésem.

2016. júl. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!