Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy teljesen animeőrült lányt...

Egy teljesen animeőrült lányt ki lehet rángatni ebből ha ő nem akarja?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki annyira szereti az animéket, hogy fontosabbnak tartja annál, hogy a rajzoljon, és ezáltal fejlődjön, vagy hogy életében kb. egyszer adódik az hogy hárman összejövünk beszélgetni, vagy valami azzal a lánnyal akit általa ismertem meg, de menne animét nézni. Ebből ki lehet "gyógyítani"?

#anime #animeőrült lány
2016. júl. 14. 17:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%
Ha o nem akarja akkor nem lehet. Nem anime orult hanem siman csak orult.
2016. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle ember van:

- Kinövi / olyan szintre mérséklődik az anime szeretete, ami már nem tartozik az "őrült" kategóriába. Szerintem ez a bőven nagy többség.

- Nem növi ki és ez fogja még felnőttként is foglalkoztatni. Két ilyen embert is ismerek. Az a baj, hogy egy másik nem anime mániás ember nem igazán fog vele közös témát találni akár 10 percnyi beszélgetéshez sem.

2016. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De ezt én már sértőnek tartom, hogy ha felhívom Skype-on akkor szinte akkor is csak animét néz és azzal nem foglalkozik, hogy a fejem szétrobban, hogy "Kijött az X anime X része és még nem néztem meg" meg hogy már ABC sorba rakta azokat az animéket amiket nézett, és ezt nagyon meg fogja bánni, de tudom, ha ezt elmondom neki, hogy ezt egy baromság, és nem vagy normális meg ettől a jövőd nem lesz jobb, és nem mész ezzel semmire, azzal jönne, hogy "de hát én mangaka akarok lenni és meg fogok élni". Lehet egyáltalán segíteni rajta? Amúgy most leszünk 7.-esek, azaz 13 évesek (én már betöltöttem), ezért nem tudom befolyásolni, főleg, hogy a szüleinek kell engedelmeskednie és nem nekem. Beszélnem kéne a szüleivel esetleg vagy mit tegyek. Már róluk is azt érzem, hogy nem nagyon csípnek.
2016. júl. 14. 17:45
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
És téged ki lehet gyógyítani abból, amit szeretsz? Ha valóban barátok vagytok akkor meg tudjátok beszélni egymás közt, hogy több időt töltsetek együtt.
2016. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ha nem akarja, akkor nem. Ez az ő választása, az animék nem kényszerítik rá, hogy nézze őket.

(Valamint a rajzolós részt nem igazán értem. Ha nem akar fejlődni rajzolásban, akkor ne fejlődjön. Ez miért olyan lényeges?)


Viszont leülhetsz vele beszélgetni, és elmondani, hogy téged bánt, hogy elhanyagol a hobbija miatt. Ne úgy nyomd az arcába, hogy "hú ezek a hülye animék, miért vagy ennyire rákkanttanva erre a hülyeségre?", mert akkor jogosan fog felháborodni, mert leszólod a hobbiját, ha jól sejtem, mindenféle tapasztalat nélkül. Csak mondd azt, hogy jólesne neked, ha több időt töltenétek együtt, és téged is beszorítana az animenézés mellé. Amennyiben értelmes lány, meg fogja érteni.

2016. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a leírásod, de nem is fontos.


Az embereket nem lehet abból "kigyógyítani", amit szeretnek.

2016. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ha ő nem akarja akkor kizárt.

Valószínűleg kinövi majd.

De ismerek olyan közel 30 éves informatikus pasit aki még mindig ebbe van beleőrülve.

2016. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én is megnézek néha egy-egy animét, nincs is velük semmi bajom , csak azzal, hogy szinte más témáról nem is beszél. Jó, néha elszakad a témától, de szerintem az sem egy jó dolog, hogy az interneten "nevelkedett", ha lehet ezt így mondani. Tiszteletben tartom, szeresse, de azért nem szeretném, hogy ezért menjen tönkre a barátságunk. Én például a lovakért vagyok oda, meg is kérdeztem nem-e kísérne el egyszer lovagolni, csak mint barát és nem kéne felülnie meg semmi, csak ott lenni velem, mint két barátnő. Tény, nem szereti a lovakat, nem is kényszerítem rá, hiába örülnék neki, nem szereti őket, kész. Eléggé makacs típus, nehéz vele néha szót érteni, de megoldható. Nem akarom, hogy ezért felnőttként ne keressen majd pénzt, és hogy ne legyenek barátai, vagy esetleg párja.
2016. júl. 14. 17:53
 9/25 anonim ***** válasza:
43%
#2 Egyrészt igazad van valahol másrészt pedig sötét vagy. Az anime nem különb egy élő szerelős filmnél és nem csak gyerekek néznek animét. Semmi baj sincs azzal, ha 20+ éves fejjel animét nézel. És aki animézik nem csak arról tud beszélni. :P
2016. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, tudom hogy ez mindig hülyén hangzik ha mondják, de 13 éves GYEREKEK vagytok. Van egy hobbija, kicsit túlzásba viszi, nincs haszna, mint ahogy a népszerű hobbik 99%-ának sincs. Rá fog ragadni egy minimális japán vagy angol tudás, attól függően, hogy hogy nézi, maximum ennyi.


13 évesen gyerek nagyon hamar vált egyik hobbiról a másikra. Pár hónap alatt is akár. Előbb-utóbb megunja. Én is szoktam animéket nézni, szeretem is őket általában, de szerintem aki nem nagyon elfogult, az azért látja, hogy a legtöbbje egy kaptafára megy és hosszútávon csak ezt nézni unalmas (mint ahogy unalmas mindig csak horrorfilmet nézni, csak lovakról olvasni, csak ez-az).

2016. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!