Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki jobb veleszületett képessé...

Aki jobb veleszületett képességekkel rendelkezik minek kell elnyomni a másikat?

Figyelt kérdés
Aki pl. rosszul tanul az miért ne tanulhatna jobban mint a legjobb diákok aki napi 100 oldalt vágnak be és akár gyógyszerezés által is... pl. Ritalin. Miért nem lehetne azt, hogy aki hátrányos helyzetbe van felemelje magát a gyógyszerek által... mondjuk ritalinnal könnyebb tanulni sztem ami mellékhatása van azt el kell viselni de cserébe akkor már olyan életet élhet a gyerek amilyet akar nem? nem mellesleg a legtöbb mellékhatást ki lehet védeni... akárhogy. Elég sok dolog van amiről tucatnyi kutatás van hogy növeli a tanulást, memóriát alapvető kognitiv funkciókat és hulyek lennénk nem kihasználni a tudomány által adott lehetőséget humán potenciálunk kiaknázására...Bezzeg amerikában minden gyereknek felirják az amfetaminokat aki csak küszköd egy kis koncentrációhiányban. Ha valaki jobban tud tanulni, odafigyelni stb. akkor a munkahelyi életben is nyilván jobban tud megvalósulni meg a tanulás mindennek az alapja az ember egész életen át tanul...

2016. júl. 30. 14:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%

Hajrá emberek, pontozzatok csak le, tegye fel a kezét, akinek olyan betegsége van mint az kérdezőnek!


Na mivan, csak a nagy Facebookos "no pain no gain" szöveget tudjátok nyomni? A kérdezőt agyhalottnak nevezik emberek, szenved, cikizik, csoda, hogy nem ölte még meg magát. Hála a 21. századnak, már enyhíthet ezen. Lehet, hogy kevesebb ideig fog élni, ezt amúgy nem tudjuk biztosan, de akkor is legalább boldog lesz. Maximum nem vállal családot, egyedül is lehet boldog valaki.


Tudjátok mit kértek tőle? Hogy szenvedjen csak tovább a gyárban a gyártó soron. Nekem most ne jőjjenek a nagy harcos dumák, hogy jaj én is lusta voltam ,de nekiültem és meglett. Ő megpróbálta, nem megy. Létezik diszkalkulia is emberek, tudom kevésbé elfogadott mint a diszlekszia, de miért is? Ja tudom, mert a diszlekszia nem annyira gázos, kicsit rosszabban olvas és lassabban, nagy ügy, mérnök még lehet belőle <3


Magyarországon vagyunk emberek, vagy reálos egyetem vagy kapcsolat, válassz. A kérdezőnek jelenleg egyik sincs, és a jelenlegi helyzetével egyiket se tudja megszerezni. Annyira kíváncsi lennék ti nagy harcosok, hogy kibírtatok-e volna annyi évet mint a kérdező ilyen állapotban, vagy már rég felkötöttétek volna magatokat:D


Van egy nagyon jó mondás: Nem az-az igazán erős lélek aki mindíg is erős volt, hanem az, aki gyengeként erős lett.


Ehhez gyógyszer kell, orvosi problémája van. Gondolom ugyan azok az emberek vagytok, akik folyamatosan prolizzátok a kérdező féléket, hogy miért nem tettek a jövőjük érdekében. Mostmeg álszenten játszátok az agyatokat, amikor tenne valamit csak éppen ezért képes lenne az életéveiből jelentősen beálldozni.

Komolyan mondom, én nem vagyok szentlélek, de azért ilyen genyó mint ti, én sem vagyok, hogy másnak szenvedést kívánjak élete végéig így.

2016. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

Miert kell ennyire nyomni az elitdiplomakat?

Azt az atlag se tudja megcsinalni, nemhogy egy atlagon aluli.

Sokszor atlagon feluli kepesseguek sem, mert nem adott hozza a hatter.


Na meg attol, hogy nem orvos/ ugyved/ programozo/ mernok az ember meg mindig lehet hasznos, erdekes elete!


A fenti diplomak ertekesek, de valjuk be nem valo akarkinek. Sot, meg sokan akik el is vegzik nem maradnak a szakmajukban.


Miert felejtik el az emberek a szakmakat?

Pl. egy epitesi vallalkozo meg otthon is jol keres, aztan diplomaja meg a fasorba sincs, de 20 millios BMW-vel jar.

Vagy ha nem akarunk ilyen nagyban gondolkodni: villanyszerelo, asztalos, komuves, kamionsofor, szerintem meg otthon is jol keresnek. Festo-mazolo a mi kis picurka lakasunk kerult volna 200.000 forintba!!!


Ha meg kulfoldre mennek akkor meg plane!


Kerdezo felejts el ezeket a vacak gyogyszereket. Azok csak tonkretesznek es inkabb nezz valami realisabb cel fele!

2016. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Givin' Answers válasza:
49%

Sziasztok!


Utánanéztem és kirakok néhány idézetet:


"Volt egy 17 éves fiatal, aki – miután összezúzott Ritalin-tablettákat szippantott fel, és napokig ébren maradt, pszichotikussá vált, baltával megölte a szüleit, és súlyosan megsebesítette a testvéreit. Volt egy fiú, aki 7 éves kora óta Ritalint szedett, és 14 éves korában baseballütővel agyonvert egy másik fiút."


"A Ritalin agressziót, pszichózist és olyan, szabálytalan szívverést okozhat, ami halálhoz vezethet."


" a Ritalin kábítószerként való használatát súlyos bűncselekményként büntetik. Abban az esetben, ha valaki első alkalommal kereskedne a szerrel (és ebben már akkor is bűnös lenne az illető, ha csak egy vagy két tablettát adna valamelyik barátjának), a büntetés akár húsz évig terjedő börtönbüntetés és akár 1 millió dolláros bírság is lehet.


Ha az első kihágás halált vagy súlyos testi sérülést okoz, a büntetés húsz évtől életfogytiglanig terjedhet. Ha a drogot befecskendezve használják, akkor kábítószerrel való visszaélésnek minősül, amelyet még ennél is keményebb büntetéssel sújtanak."


" "Szinte semmire sem emlékszem a tizenkettedik évfolyamomból. Arra viszont emlékszem, hogy lehengerlő depresszió fogott el, és képtelen voltam megérteni, hogy pontosan miért ment rosszabbul az iskola, mint valaha. Alig tudtam leérettségizni, és egyáltalán nem terveztem főiskolára menni.


Az utolsó pillanatban mégis beiratkoztam a helyi főiskolára. Körülbelül tizenhét napig tudtam tiszta maradni, mielőtt a speed utáni vágy teljesen maga alá gyűrt. Egy hétig jártam az órákra, és csúfos kudarcot vallottam.” "


Forrás: [link]

2016. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
PhD-n alul szóba sem állok. Teszek a 20 milliós autós pénzes proli építésvezetőkre. Ők ennyivel ki vannak fizetve.
2021. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!