Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy lány ütlegeli a pasiját...

Ha egy lány ütlegeli a pasiját, miért mindenki a lányt védi?

Figyelt kérdés

Láttam már megrendezett jelenetet is, amiben az emberek reakcióját vizsgálták, és láttam már "igazit" is.

Most amellett, hogy senkit sem kéne ütlegelni, miért van az, hogy ha egy lány erőszakkal nekiesik a pasijának, vagy valami fiúnak, és ha a fiú nem hagyja magát, akkor a lányt védik?

Ha azt mondják, hogy egy nő gyengébb, akkor a gyengébb fél miért erőszakkal akar valamit rendezni?

Ha nem tudja megvédeni magát, akkor miért pont erőszakot akar alkalmazni?

Ha "védtelen és gyámoltalan", akkor miért kezdi el ütni, verni az adott fiút/férfit?


Nem provokálni akarok, de nem értem, hogy ilyen helyzetben mégis miért a lányt védi az emberek többsége, amikor pont ő a hunyó a történetben, és itt most lényegtelen a "nem ismerjük a hátterét" szöveg, mert ezt akkor is mondhatnánk, ha a fiú üti a lányt.


Miért van ez a kettős mérce?

Nem alap az a dolog, hogy ha én gyengébb vagyok, akkor nem esek neki a nálam erősebbnek?



2016. júl. 31. 19:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
19-es. De így hangzott el. És itt nem az erőben rejlett a miértre a válasz. Azt ne mondd, hogy egy olyan nő aki önvédelmi órák mellett bírja azt fizikailag hogy a konditeremben 1 órán keresztül húzogatja a 20 kilós súlyzókat annak ne telne ki az erejéből, hogy ketten ne bírjuk el az 50 kilós szekrényt.
2016. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
60%

Azért látom, egyesek megint kikerekítették, hogy egy nőnek tulajdonképpen mindent el kell nézni.

Mellesleg szerintem normális ember az önvédelmet és az esetleges visszatámadást nem attól teszi függővé, hogy az illetőnek farok vagy p na van a lába között. Falnak tudnék menni az ilyen kijelentésektől, hogy "ha egy nő ütlegel, akkor úgy is tudsz védekezni, hogy nem ütöd meg". Miért ne lenne itt már "szabad" megütni? Ha ő üt, én miért ne tehetném? Neki miért lenne több joga ahhoz, hogy engem üssön, mint nekem ahhoz, hogy visszatámadásból lecsavarjak neki egyet? Mit kéne tenni? Feküdjek le, és tettessem halottnak magam, és várjam meg míg elmegy, vagy mi??

A gyengeség, védtelenség, meg az "én nő vagyok" érv egyáltalán nem mentség az agresszióra, ezt ti sem gondolhatjátok komolyan! Sok lány viszont pont ezt használja ki, mert tudják, hogy az "én gyenge lány vagyok" érv mögé simán elbújhatnak akármikor.

Mellesleg egy átlag férfi, aki nem kondizik meg hasonlók, miért lenne jóval erősebb egy átlag nőnél? És egy férfi sem úgy ad egy pofont, hogy a foga is kiröpül a másiknak. Mert egy nő nem tud nagyot és erőset ütni? Dehogynem. Ugyanúgy aljas módszer az, amikor a nő herén billenti a férfit, ami egyrészt nagyon veszélyes (megnöveli eléggé a hererák kockázatát), másrészt ez olyan, mintha a nőnek csavarták volna szét a mellét, amit pedig egyetlen férfi sem tesz meg, mert tudják, hogy az nem lenne fair, ennek ellenére a nők simán tökön rúgják a férfit. Ez rendben van?


Túl azon, hogy az erőszak nem megoldás, ha valaki a gyengeségét kihasználva fölényeskedik és erőszakkal nekiront a másiknak, az megérdemli, ha lecsapják mint a taxiórát, függetlenül attól, hogy férfi-e az illető vagy nő.

2016. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
49%
És akkor mi van ha nő nőt üt ? ugyanúgy mindenki nevet rajta :D de amúgy engem nem érdekelne, én a csaj haját tépném. az nem számit ütésnek.. még látják is hogy igy védekezek, igy akarom visszafogni. egyértelmü lenne
2016. aug. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a durva hogy ez egyes nőknél természetes dolog. Pedig tényleg erőszak ugyanúgy mint ahogy férfi csinálná. Most ez olyan dolog mintha lopni mennél meglátják de senki nem szol, mert hogy én valaki különleges személy vagyok s ugy is kezeljenek.. Ehelyett még mindenki mosolyogna meg biztatna.. Így legközelebb meg már teljesen normális dolog lenne hogy bemegyek boltba és ellopom amire szükségem van, felelösség nélkül.
2016. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!