Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy lány ütlegeli a pasiját...

Ha egy lány ütlegeli a pasiját, miért mindenki a lányt védi?

Figyelt kérdés

Láttam már megrendezett jelenetet is, amiben az emberek reakcióját vizsgálták, és láttam már "igazit" is.

Most amellett, hogy senkit sem kéne ütlegelni, miért van az, hogy ha egy lány erőszakkal nekiesik a pasijának, vagy valami fiúnak, és ha a fiú nem hagyja magát, akkor a lányt védik?

Ha azt mondják, hogy egy nő gyengébb, akkor a gyengébb fél miért erőszakkal akar valamit rendezni?

Ha nem tudja megvédeni magát, akkor miért pont erőszakot akar alkalmazni?

Ha "védtelen és gyámoltalan", akkor miért kezdi el ütni, verni az adott fiút/férfit?


Nem provokálni akarok, de nem értem, hogy ilyen helyzetben mégis miért a lányt védi az emberek többsége, amikor pont ő a hunyó a történetben, és itt most lényegtelen a "nem ismerjük a hátterét" szöveg, mert ezt akkor is mondhatnánk, ha a fiú üti a lányt.


Miért van ez a kettős mérce?

Nem alap az a dolog, hogy ha én gyengébb vagyok, akkor nem esek neki a nálam erősebbnek?



2016. júl. 31. 19:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
#10-es, a kábszi az rossz. Ugye tudod, hogy egyáltalán nem a kérdésre válaszoltál, de még csak meg sem közelítetted az itt említett témát?
2016. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
44%
Legközelebb azt írd, hogy nem tudod értelmezni. Az legalább igaz lesz. :)
2016. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%

"Én nem értem, hogy ha egy lány nekem esne, nekem miért csak védekezni lenne szabad."


Akkor se ugyan az egy nőt megütni, mint egy férfit. Még jó, hogy csak védekezni szabad.

2016. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor se ugyan az egy nőt megütni, mint egy férfit. Még jó, hogy csak védekezni szabad."


És egy gyenge férfit megütni sem olyan mint egy nőt? Mondjuk aki annyira erős, mint egy átlagos nő.

2016. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

"Ha már egyenlőség van, akkor ne legyenek meglepődve azon, hogy visszaüt egy pasi, hogyha megütik őt."


Biológiában sosem lesz egyenlőség. Hisz nem is erről, hanem egyenjogúságról van szó.


Az a baj, hogy nem érzed ki ebből a fenyegetést, az életveszélyt. Én olyat 48 kilós, vékony, nem sportos nőként nem mondhatok egy átlagos felépítésű pasinak, hogy "ha megütsz, ne csodálkozz, ha visszaütök", mert nincs benne semmi fenyegetés. Max. begörcsöl a rekeszizma a röhögéstől.


Ha hozzád odamegy egy átlagos nő, meg egy nálad kétszer erősebb faszi, melyik embertől fogod komoly fenyegetésnek venni, hogy megüt? Melyikről hiszed el, hogy puszta kézzel nagyobb kárt okoz benned?


Persze az erőszak nem elfogadható, de annyira örülnék, ha ötévesek támadnának meg, nem nagydarab emberek, mert az ötévest le tudom fogni.

2016. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ki beszélt biológiáról?:D Olyan dolgokat kevertek bele egy talán nem túl előnyös szóhasználatba, hogy még a fülem is kettéáll. Én itt a nemek közötti egyenlőségre gondolok. Tudjátok, ami 1957-re nyúlik vissza.
2016. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szokásos buta dolog történik ilyenkor: Az egyenlőség jegyében kettős mércét alkalmaznak.

Rengetegen szeretik hangoztatni az egyenlőséget, közben pedig ennek vagy annak az embernek több jogot adnak. Viccesebb helyzet, amikor azért harcol egy jogvédő, hogy az elítélteknek jár a tévé. Közben meg sok dolgozó ember éhezik... Ugyanez a helyzet.

Egyenlőség van, de nőt nem üthetsz meg és engedd magad elé a buszon. Ennek így köze nincs az egyenlőséghez. Előre szoktam engedni a nőket, de ha egy is megtámadna, leütném. Honnét tudjam, hogy nincs a táskájában kés vagy paprikaspray?

Akik szerint egy rám támadó nőt nem üthetek le, azok mit várnak, mit tegyek? (Aki azt mondja, hogy fogjam le, az gondolja át azért, hogy megy az ilyen...)

2016. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%
Igen az a baj, hogy a feminista k*rvák rögtön elfelejtik az egyenjogúságot, ha verekedésre kerül a sor. Ez ugyan olyan, minthogy a nők semmivel sem kevesebbek, mint a férfiak. Ja oké, akkor gyere vigyük már le a szekrényt. Erre a reakció: Hülye vagy? Én nő vagyok. Az a baj, hogy a nők többsége undorító és soha nem azon ügyködnek, hogy egyenlőek, kevesebbek, vagy többek legyenek, mint a férfiak, hanem azon, hogy hogyan lehet minden mögül kibújni az: én nő vagyok mindenre jó védekezéssel.
2016. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
35%

Egyébként annyira gáz, hogy a fizikai erőben méritek egy ember értékét. Mi hárman cipeltük a bútorokat költözéskor, mind nők. Akkor jobban vagyunk? Nem.


Az ágyat meg két férfi szerelte össze. Nem egy. Akkor lúzer, aki egyedül nem oldja meg? Ezek olyan játszóteres nézetek, hogy az nem igaz.


Van, amire azt mondom én is, hogy nem bírom el. Tudom, menőbb lenne sérvet kapni, de ez van. Nem az az indok, hogy "nő vagyok", és erősen kétlem, hogy ez így hangzott el. Az az indok, hogy gyenge vagyok. Ha ezt egy racionális férfi nem fogja fel, levezetem neki egy kis hatodikos fizikával.

2016. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
75%

"Nem az az indok, hogy "nő vagyok", és erősen kétlem, hogy ez így hangzott el. Az az indok, hogy gyenge vagyok. Ha ezt egy racionális férfi nem fogja fel, levezetem neki egy kis hatodikos fizikával."


Oké, de a kérdés az, hogy miért védik a nőt, ha ő ütlegeli a férfit. Erre pedig nem mentség, hogy mert gyengébb. SENKINEK nincs joga SENKIT ütlegelni. Egy 100 kilós kigyúrt férfi nem ütlegelhet egy 50 kilós kislányt, de ez fordítva is igaz! A gyengeség nem mentség az agresszióra.

2016. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!