Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti kimennétek a helyemben...

Ti kimennétek a helyemben külföldre?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit komplikált. Tavaly érettségiztem és úgy terveztem, hogy külföldre akarok költözni, már meg is volt a repülőjegyem, de egyszerűen nem tudtam rászánni magam, hogy itthagyjam a családom, a barátaimat és biztos voltam benne, hogy képtelen vagyok rá. Aki volt ilyen helyzetben, annak ismerős lehet. A szüleim is támogattak a külföldi tanulmányok folytatását, amikor elmondtam nekik, hogy nem akarok menni, nagyon dühösek voltak. Megértették végül, hogy az a lényeg, hogy én boldog legyek... Most vettek fel az ELTE-re, most kezdenék, de most meg tök reménytelennek érzem az életem, hogy mégis milyen lehetőségeim lesznek itthon? Mindenki megy el. Egyszerűen utálom magam, hogy érettségi után tudtam pontosan, hogy mi érdekel, mi akarok lenni, de azt nem, hogy hol. Most jöttem rá, hogy jobb lett volna az eredeti tervnél maradni és menni. Ez viszont már hatalmas szemétség lenne, ha bejelenteném, hogy mégis menni akarok és kvázi az érettségit követő másfél évben a jövőm szempontjából felesleges dolgot csináltam...


Ti mit tennétek?


2016. aug. 21. 20:30
 1/4 anonim válasza:
53%
18 evesen meg taknyos kolyok vagy, nem is lep meg, hogy beszartal a kulfoldi uttol.
2016. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Én is "féltem" volna, és nehezemre esett volna itthagynom a megszokott dolgokat és a szeretteimet, de tudod hogy működik ez?! Nagyon egyszerű a képlet! Aki mer, az nyer!

Ez már így alakult, ezen szerintem már ne rágódj! Egyetem után is biztosan lesz lehetőséged kimenni külföldre.

Szép diákéveket kívánok!

2016. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 21. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló szituációban voltam, nem mertem egyedül nekivágni külföldnek első körben. Aztán az éleet úgy hozta, hogy rákényszeredtem :) És abszolút nem bántam meg. A sulit bármikor be tudod fejezni, ha azt szeretnéd. Nyugodtan vágj neki, mert bármi is történik, a jellemed és akaratod is fejlődik általa.


Drukklok.


1 K M

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw

2016. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!