Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimennétek a helyembe külföldr...

Kimennétek a helyembe külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkám vízvezetékszerelő netto 150et keresek. Kimehetnék(ismerős által) Ausztriába ugyanilyen munkára ott 350et kapnák.Minden hétvégén hazajárás van(450km).Igazából van saját családiházam 15 éves autóm,hitelem nincs. Nemtudok dönteni mert jól hangzik a pénz,viszont 35 évesen nincs már kedvem együttlakni munkatársakkal,meg ha hazajönnék akkor nembiztos,hogy visszajöhetnék ide.Viszont a magyar fizetésből nemtudok félreteeni szinte semmit, de annyira azt se tartom fontosnak hogy 1 évet kimenjek külfödre,hogy pl új autót vegyek(ez is elvisz ahova kell).
2016. máj. 24. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt is vedd számításba, hogy te egy osztrák minimálbérről beszélsz. Jól hangzik a 350e, csak a költségeid is jelentősen változni fognak odakinn. Másak az árak, fizetni kell a lakhatás plusz még még ~ 2000 km-t autóznál is haza, ami alsóhangon egy 100e havonta és akkor arról még nem is beszéltem, hogy egy 15 éves autó ezt már nehezebben fogja viselni meghibásodás nélkül. 250e kinn ausztriába pedig nyomorogni elég, félretenni már ott sem fogsz tudni ennyi pénzből szinte semmit. Akkor meg?
2016. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szállás bentvan a fizetésbe azért már nincs levonás, üzemanyag a fele mert 1 héten én mennék másik héten a kolléga vinne. Viszont nekem a nehezebb része itthagyni a páromat meg a szüleimet.
2016. máj. 24. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha csak egy új autót szeretnél, (vagy még azt se annyira) azért felesleges felforgatnod az életedet, elszakadnod a családodtól. Ha nem tudsz félretenni, nézd meg inkább a kiadásaidat, miből lehetne lefaragni vagy vállalj el itthon valami plusz munkát.

Én a te esetedben csak akkor gondolkodnék külföldi munkában, ha pl saját vállalkozást szeretnék elindítani és arra összetenni a pénzt. Azért talán megérné 1-2 évet szívni 5-6 emberrel egy lakásban.

2016. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb mindened van, ami kell. Miért mennél ki rabszolgának, miért élnél kollégiumban.

Maradj itt!

2016. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én olyan vízvezeték szerelőt ismerek, aki tele van melóval, és bizony többszörösét keresi, mint a kinti osztrák bér.

Persze saját maga ura.

2016. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!