Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől tényleg felszínes...

Ettől tényleg felszínes életem van? Miért baj ez?

Figyelt kérdés
23L vagyok, még egyetemre járok. Nem tökéletes az életem, viszont próbálok nem túl mostoha lenni magamhoz, ami annyit takar, hogyha meglátom mondjuk egy szép cipőt, ruhát, ami belefér a keretbe, akkor megveszem. Havonta 1-2x elmegyek a barátnőkkel valami jót enni, próbálom magam úgymond kényeztetni, arcmaszkok, lábápoló szerek... az ételek közül is sokszor valami drágább, nem mindennapit megkótolok. Néha megiszom 1-1 pohár bort, valamit. Ez most tényleg annyira felszínes élet lenne??
2016. szept. 11. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor felszínes, ha mások miatt, vagy divatból csinálod, ha te így jól érzed magad, akkor nem..
2016. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég kevés ahhoz, hogy felszínesnek mondható életed legyen... Ilyet kb minden 2. ember csinál.
2016. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem! Ez kéne, hogy legyen a normális. Elvileg azért kéne tanulnunk és dolgoznunk, hogy aztán éljünk és nem azért kéne élnünk, hogy dolgozzunk.
2016. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A felszínes jelző nekem nem nagyon passzol az élet szóhoz; azt inkább egy emberre használnám.

Leírásod alapján az életed tök átlagos, azt csinálod, amit a korodbeliek nagy része csinál. Azt, hogy felszínes ember vagy-e, ennyiből nehéz megállapítani.

Szerintem jó dolog, ha egy nő ad magára.

2016. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
attól függ hány képet raktál ki face-re az elmúlt 1 hónapban
2016. szept. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem attól egyáltalán nem leszel felszínes, hogy adsz magadra, és ápolod magad, és finomakat eszel, ami jól esik.

Azon a szinten válik azzá valaki, amikor nem őszinte másokhoz, önmagához sem. Vagy ha semmi sincs az életedben a felsorolt dolgokon kívül, semmi sem érdekel szellemileg, nem gondolkodsz, nem olvasol. Bár ez még mindig nem annyira káros vagy zavaró, inkább csak az olyan ember, aki szándékosan megtéveszt másokat.

2016. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

Érthető, de azért a felszínesség és a figyelemfelkeltés két külön fogalom. Nekem vannak olyan ismerőseim is, akik tök-őszinték, nem mutatják magukat többnek annál, amik, sőt elég szerények, de attól még valahogy feltűnési viszketegségben szenvednek.


Más. Pl. amikor valaki henceg másoknak folyton, hogy milyen jó kapcsolatban van az irigylésre méltó párjával, miközben titokban valamiért megcsalja, nem igazi "szerelem".

A kérdező kérdését úgy értelmezzem, hogy átlagosnak akar tűnni, miközben nem érzi magát annak? Szerintem ezt sima beilleszkedésnek, környezethez illő megfelelésnek is lehet nevezni, ami érthető, nincs benne semmi.

Ámbár felszínességnek ítélik sokszor azt, amikor valaki átlagon felülinek képzeli magát alaptalanul és annak akar tűnni, ezzel azt várja, hogy kivívja mások tekintélyét, fölöslegesen.

2016. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!