Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy senki vagyok, világélet...

Ha egy senki vagyok, világéletemben az maradok?

Figyelt kérdés

2016. szept. 15. 07:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Amennyiben csak sajnáltatod magad, igen.
2016. szept. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagy senki ! Ha nem öltél meg valakit akkor Isten megbocsájtja bármi is nyomja a lelkedet ! Nincsen olyan ember a földön,aki sose bibázott volna még ! Bármiért is érzed magadat jelentéktelennek,senkinek,abból van kiút !
2016. szept. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az emberek 99.5%-a úgy éli le az életét, hogy egy senki, és az is marad.

Teljesen átlagosak, dolgoznak, kifizetik a számlákat, gyereket nevelnek, tévét néznek, néha szórakoznak, és nyugdíjba mennek, aztán meghalnak.

És mindenkinek van egy olyan korszaka, főleg tinikorban, mikor úgy érzi, hogy ennél sokkal többre hivatott, ő különleges, jobb valamiben mint a többi ember, és ki fog emelkedni a tömegből.

Ez kb. annak a bizonyos fél százaléknak sikerül. Belőlük lesz cégalapító, Nobel-díjas, korszakalkotó államférfi, híres művész, olimpikon, vagy valami hasonló. De róluk már ilyenkor is tudni, hogy TÉNYLEG többre képesek, mint az átlag.


Szóval ha eddig nem sikerült felmutatnod semmit, akkor jobb, ha elfogadod, hogy te is pont olyan vagy, mint a többi ember. Ami nem jelenti azt, hogy ez rossz dolog lenne!

Amint sikerül ezt a tényt elfogadnod (hogy átlagosnak lenni egyáltalán nem rossz dolog, sőt a többség így is képes boldogan élni, és sok "valaki" él boldogtalan életet), akkor máris sokkal szebbnek látod az életedet.

2016. szept. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak rajtad áll, hogy változtass ezen az érzésen.
2016. szept. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy senki. Senki nem senki - csak sokan tartanak más embert senkinek - ezek a senkiháziak (még ők sem senkik, csak nem kell törődni a véleményükkel)


Lu Csi / ford.: Weöres S. /


A vad tigris dallamára


Szomjan sem iszom rabló forrásból,

hőben sem fekszem gonosz fa- árnyba.

A gonosz fának tán nincsen ága?

Az elszánt ember, ha szenved, állja.

Császár parancsa ültet lovamra,

felkantároztam, ostorom kézben;

tigris-barlangban verjem el éhem,

vadmadarakkal fázzam az éjben.

A napok múlnak, hőstettem nincsen,

évszakok szállnak, itt az év vége,

partról magasra nyúlnak a felhők,

ágak zenéje kopog a szélbe

hallgatva ülök titkos völgy mélyén,

hosszan fütyülök hegyen magasban,

a megfeszült húr hangja nem gyönge,

s a legszebb ütem megfoghatatlan,

embernek lenni eljátszhatatlan,

az igaz érzés dalolhatatlan,

de mert a szívem hajlíthatatlan,

nem szégyenlem, hogy merev maradtam

2016. szept. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"Nem a munkád vagy és nem is a bankbetéted! Nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma! Nem egy menő ruha vagy! Csak egy bohóckodó ganajkupac vagy a világban."
2016. szept. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak rajtad áll, hogy változtatsz e. "Senki"-ként is lehet nagy dolgokat véghezvinni, rengeteg jó dolgot tesznek névtelen emberek és sokszor még egy köszönömöt se kapnak, ilyen a világ, a kérdés az, hogy mit értünk a "senki" fogalmán. Ha azt, hogy nem vagy híres, menő, gazdag, akkor nem probléma, mert az igazi senkik azok, akiknek a pénz és a hatalom az úr.


6-s,jó ez a harcosok klubja idézet, de mit ér a világ, ha nincs ganajkupac, ami vagy aki megfigyelje?

2016. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

József Attila válasza


Légy egy fűszálon a pici él

S nagyobb leszel a világ tengelyénél.

Ó, gépek, madarak, lombok, csillagok!

[link]

2016. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Erről a Schrödinger macskája jutott eszembe. (Érdemes utána olvasni, érdekes). :)


Mi határozza meg a dolgokat?

Minden csak attól függ, hogy tekintesz rá.

Ha én azt gondolom magamról, hogy egy senki vagyok, akkor az leszek. Ha pedig azt, hogy egy értékes, sikeres ember, akkor megint csak az. Mint Schrödinger macskája élő-e vagy halott. Attól függ, mit akarok látni...


Nekem pl a szemembe sok ember, akit mások vagy saját maga gazdag és befolyásos embernek tart, és saját maga is azt gondolja magáról, hogy ő az atyaúristen, az számomra a senki.

De a takarítónő, akinek mint egy idegennek, kedves szava volt hozzám a minap és bemutatkozott, és volt hozzám pár kedves szava, na őt pl többre értékelem, mint a főnökömet, mint embert.

2016. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nézőpont kérdése, mi itt mind lehetünk senkik.

Adott személyek számára legyél valaki, egy pótolhatatlan barát / pár.

Ne hírességekhez hasonlítsd magad.

A világ nagyja számára én is egy senki vagyok. Sőt, a kicsit távolabbi környezetem számára is. Pár embernek számítok csak de ez éppen elég.

2016. szept. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!