Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen kapzsik és telhete...

Miért ilyen kapzsik és telhetetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tartom sem kapzsiságnak, sem telhetetlenségnek, ha az ember élhető körülményeket akar. Olyan fizetést, ami nem "kifutja" hónap végéig, hanem él belőle, hogy nem lakást akar, hanem házat udvarral, akár nyaralót, két autót. Ez mind mind belefér a normál kategóriába.


Dehogy a gazdagok és közülük is a szupergazdagok mit csinálnak... Több ingatlan, némelyiknek több tíz-száz ingatlan, ennél több autó, jacht, helikopter, magán repülő, saját sziget, elkölthetetlen mennyiségű pénz és mégis ők a legkapzsibbak. Képesek akár országokat csődbe vinni, gazdaságokat tönkretenni, bankokat, cégeket bedönteni, kormányokat váltani ( legyen az jó vagy rossz ), háborúkat szítani és embereket megölni, hogy még több pénzt szerezzenek, attól függően, hogy mi az érdekeltségük ( gyógyszergyártó, szoftverfejlesztő, fegyvergyártó, stb ).

Persze ez csak a leggazdagabbakra vonatkozik, de érdemes akár csak a magyar politikusokra gondolni: milliós fizetés ( képviselőknek 800 ezer ), szolgálati lakás és lakhatási támogatás, fizetik a rezsit ( legalábbis egy részét ), szolgálati autó, szolgálati telefon és számítógép és az ország legjobb kórházaiban kezelik őket. Neked, mint átlag emberek kellene ennél több? Nekem nem. És mégis ők azok, akik naponta tíz-száz milliókat lopnak, milliárdokat tesznek el maguknak, akik nem foglalkoznak földdel de több ezer hektár kell nekik, akiknek a sok is kevés.

De miért ilyenek az emberek?


2016. okt. 8. 12:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
Azért ilyen gusztustalanul gazdagok... A fillérb*szókból lesznek a gazdagok és ez mindig így volt.
2016. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
32%

10#

Én legalabb képes vagyok felfogni egy egyszerű mondatot

2016. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%

18:33, igen, csak önkényesen értelmezed. Vajon puszta véletlen ez?

Piros kéz.

2016. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

Önkényesen értelmezek egy egyértelmű mondatot...

Piros kéz?! Ez aztán a bosszú. Nem baj, nem is vártam mást. Mindig ez van, ha itt elmondjak valakinek, hogy hülye.

2016. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
25%

21:23, trollkodásért mégis mit vársz? Dícséretet, kitüntetést, vagy mit?

Mínusz.

2016. okt. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Amin vitatkoztok az ez:


" de igazából k***a nagy luxus a legtöbb embernek szerintem ezt te is tudod."


Ez pontosan azt jelenti h: a legtöbb ember számára hatalmas luxus lenne.

2016. okt. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
71%

16#

Hiába mondod neki, ebből azt fogja leszűrni, hogy ketten vagyunk hülyék. Azt nem fogja beismerni, hogy az ő szövegértési képessége állt meg alsó tagozatos szinten.

2016. okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A konzumidiotizmus és a vadkapitalizmus az oka

hogy mindent-mindent forintosítani lehet, és csak annak van értéke amit számokkal ki lehet fejezni

Lézerjanika is megmondta az ő rengeteg okos eszével, hogy mindenki annyit ér, amennyije van...

ezek után nem kell csodálkozni, hogy az átlagember is így fog gondolkodni, miután látja hogy a Lézerjanika-félék milyen jól megélnek a mentalitásukkal

a 71%-osnak meg én is nyomtam mínuszt

2018. jan. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Erről szól a gengszterváltás után bejött hurrákapitalizmus. Kommunizmusban az volt a góré, akinek puska volt a kezében. Most meg az, akinek pénzeszsák. Nem nagy a különbség.

Az ország felsővezetői természetesen mind feltétel nélkül luxuskörülményeket várnak el, ez nekik ugye JÁR. És ki mástól szednék el a rávalót, mint az adófizetőktől.

Akinek pénze és hatalma van, az megteheti általuk, hogy még több pénze és még több hatalma legyen. Nézd meg bármelyik multimilliomost - egyetlen egy sincs közöttük, aki jó célra használná a pénzt vagy a befolyását. Nem. Még többet akarnak! Több pénz, több hatalom! Az ő szótárukban nincs olyan, hogy "elég".

Afrikával előhozakodni meg nettó sorozatgyilkosok érvelése. Jajj bíró bácsi, kéremszépen, én olyan jófiú vagyok,csak öt embert öltem meg, bezzeg az a másik az százhetvenet, tessék engem elengedni...

Aki éhendöglik, annak hót mindegy, hogy Magyarországon, Afrikában vagy Kínában hal meg. Ja, és eddig "csak" 4,6 millió mélyszegényünk van.

2018. aug. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A fogyasztói társadalom az oka

Manapság divat lett agyba-főbe vásárolni minden szart, azt is, amire nincs szükség, csak hogy legyen mivel felvágni, jaffázni a többi ember előtt

Az átlag kisautó nem elég, Ford Mondeó kell!

Az átlag okosteldzsó kevés, Ájfon kell!

A Balatonra már ciki nyaralni menni, minimum Thaiföldre kell!

Ahelyett hogy az emberek a valódi társadalmi értékekkel törődnének, a pénzt hajhásszák, az lett a döntő, kinek mennyi pénze van, és mit lehet forintosítani

Ez szánalom a köbön


#1 a kérdező nem kapzsi, csak azért, mert végzett egy összehasonlítást. Egy szóval se írta, hogy úgy akarna élni, mint ők.


#4 elhiszem hogy te ezt csinálnád, de a legtöbb ember nem szedi el a másét, ha nem szorul rá. Az elég sokat elmond rólad mindenesetre, ha ezt gondolod az emberek 99 százalékáról.


#6 ha tudni akarod, kisapám, már néhány afrikai ország is megelőzött bennünket. Amelyik afrikai ország ki tudott törni a nyomorból, az ki is tört, ahol pedig nincs minimálbér és 16 órákat dolgoznak 1-2 dollárért, azok soha nem is akartak kitörni. Ők azok, akik a kapott segélyeket is fegyverre költik és egymást irtják vele, nem sajnálom őket.


#14 te meg minek jössz fel kötekedni? Erre vered a brét? Világosan látszik, ki is itt a hülye.

A piros kezet én is adtam neked amúgy.

2019. aug. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!