Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudhatom meg biztosra,...

Honnan tudhatom meg biztosra, hogy lop a postás?

Figyelt kérdés
Külföldről szoktam rendelni dolgokat, egész idáig semmi probléma nem volt. Új helyre költöztem, ahol a postás elég kétszínű, és mióta van egy ki nem mondott nézeteltérésünk, valahogy nem érkezik meg már a 3. külföldi csomagom. Ezek simán vannak feladva, lehet bárhogy nyomon követni ettől függetlenül, hogy hol "akad el" már a 3. csomagom?

2016. nov. 10. 13:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Melyik postással van nézeteltérésed a levelessel vagy a csomagossal?Mert ha nem boríték méretű cuccokat rendelsz akkor azt nem a leveles viszi ki.
2016. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nálunk mindent 1 postás hord, esélyem sincs. :)
2016. nov. 10. 15:10
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

# 11/12


Nem méret alapján döntik el, hogy csomag vagy levélküldemény a rendelt cucc, hanem súlyhatár van. Azt hiszem 2 kiló felett viszi a "csomagos postás", azalatt a "leveles postás" dolga kivinni. De láttam már olyat is, hogy 100cmX50cm-es dobozt rábízták a biciklis kézbesítőre, hogy vigye ki...

2016. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ha megtudom, hogy a kedves Magyar Postához kerül a külföldről rendelt cuccom, engem az idegbaj kerülget.

A múltkor is egy rendelésemnek a vámkezelésén (amerikából rendelek) heteken át ültek, már rég itt volt a Fővárosban, aztán anyámmal folyamatosan cseszegettük őket telefonon, hogy mi a fene van már vele. A DHL meg a UPS pár nap alatt elintézik a vámot, és rövid időn belül kézhez kapom a csomagot. A Postának ez sajnos nem megy.

Ja igen, nekem is tűntek már el dolgaim kézbesítés közben, standard feladások biztosítás nélkül, na ezeket majdnem mind máig várom, hogy megjöjjenek (persze tudom, hogy nem fognak).

Azóta nem is rendelek már így, inkább ráfizetek elsőbbségire is, ha lehetséges, csak legyen full bebiztosítva az áru.

2016. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Utolso: azert azt elmondom, hogy en Nemetorszagban lakom, de rendeltunk Malajziabol egy 37 euros jatekot. 2 hetet allt a Vamhivatalnal, majdnem 4 het volt mire irtak levelet, hogy ott van, es menjek be mert adokoteles (7,08 euro). De ha nem tudok bemenni elinteztethetek mindent a DHL-lel potom 28 euroert :DD Ugyhogy soha tobbet nem rendelek se Kinabol, se Tajvanrol, se Timbuktubol...
2016. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%
Rendelj valamit sima levelkent egy rokontol es rakass bele nyomkovetot ;)
2016. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%

"Utolsó, ellentétben veled, felnőtt ember vagyok, nem állt szándékomban feljelenteni senkit, a nézeteltérés meg olyan, hogy intelligenciától függően gyorsan túl lehet rajta lépni, és emberként kezelni a másikat. Látom ez neked, meg ha igaz a gyanúm, akkor a postásnak se megy. Kezet foghattok."


Nem én voltam, aki nézeteltérés miatt nem tudott a postással beszélni és feltételezésekbe kergette magát, hogy lop a postás.

Úgyhogy a vicced rajtad csattant.

2016. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%
A lopas buncselekmeny. Ennyi erovel ne jelentsd fel azt se, aki megeroszakol mondjuk mast, hanem menj oda es rendezed vele 4szemkozt a nezetelterest. Valo igaz, a kettot nem lehet osszehasonlitani, nem azonos sulyuak, csak peldakent emlitem. Felnott emberek eloszor egymas kozt rendezik el a dolgot, csak akkor azt nem ertem, miert tetted fel ezt a kerdest es gyanusitod a postast lopassal, ha meg semmit sem tudsz.
2016. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hiába jelenti fel, ha nem tudja bizonyítani, hogy lop márpedig nem tudja, ha nem ajánlott küldeményekről van szó.

Sokkal többet ér vele, ha bemegy a postára panaszt tenni, és ott ha akarják, meg tudják előzni, hogy a jövőben is ezt tegye, azzal, hogy reggel, a kiosztásnál felírják ezeket a külföldi levélküldeményeket is, mielőtt megkapja. Ott szépen aláírja az ajánlott leveleivel együtt, hogy átvette. Innentől kezdve nem tudja benyúlni, mert nyoma marad.

2016. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#17, jól tippeltem, tényleg nem vagy túl érett, még a kérdést sem sikerült értelmezni, csak veszekedni jöttél. Megpróbálom szájba rágni: a nézeteltérés nálam olyan dolog, hogy attól nem fogok senkit feljelentgetni, viszont mivel nem mindenki kezel így egy helyzetet (pl te sem), megfordult a fejemben, hogy köze lehet a kettőnek egymáshoz: mióta megvolt a nézeteltérés, azóta nem érkeznek meg az addig 2 hét alatt ideérő csomagok. Azóta 3. Ha továbbra sem sikerül értelmezned, kérlek olvasd át még párszor, aztán keress valami családi kapcsolatok topicot, és éld ki magad ott.

#18, tényleg rossz a példa, mi köze az erőszaknak ahhoz, hogy a postás lop? Ahogy a kedves utolsó (Neked, és a többieknek külön köszi az értelmes kommentet :) ) leírta, amíg nem vagyok biztos benne, hogy lopás történt, nem jelentgethetek fel senkit. Pontosan azért szeretnék megbizonyosodni róla valahogy, hogy utána tehessek ellene, szólhassak egy felettesnek, hogy nézzenek utána. Tök jó dolog, amit írtatok, hogy fel fogják írni reggelente a nem ajánlott leveleimet is, ezt sem tudtam, viszont nem szivesen jelentgetném be, míg nem vagyok biztos a dologban. Azt sem tudtam, hogy változóan gyors a vámolás, lehet, hogy rászálltak most a küldeményekre. A nyomkövető feladás sem rossz ötlet, bár az már kicsit nehezebben kivitelezhető. Mindenesetre, ha megpróbálom, nem ebayről fogom rendelni, vagy ha igen, már bekapcsolva. :)

2016. nov. 12. 23:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!