Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem néz TV-t egyáltalán...

Aki nem néz TV-t egyáltalán mondván elbutul tőle, miért nem fogadja el hogy tájékozatlan amikor valamiről kérdezik, és semmit nem tud csak több éves témákat?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen ismerősöm a munkahelyen, ha 3-4en dolgozunk az adott műszakban, mindig visítunk a röhögéstől ami eszünkbe jut. Próbál becsatlakozni hogy miről folyik a téma, de elmagyarázom neki, 30 éves létére nem hallott róla vagy nem látta sose... Pedig 23-25 éves korosztály vagyunk.


Amikor pedig megkérdezem hogy ha ennyi mindenről lemaradtál miért nem kezded el felhozni magad fogalmak, és történések terén. Ő elintézi annyival hogy nem kíváncsi a sok mocsokra. Itt nem is erőltettem tovább, mert nincs igaza. a TV-n azt néz amit akar, szó nincs arról hogy 0-24ben való világ, vagy győzike menne.


El sem tudnám képzelni hogy ülök a szobában és csak a számítógép zúgását hallgassam, fél fülem mindig a TV-n van, de cserébe ismerek is minden aktuális témát, filmet, így nincs olyan hogy a nagy világ dolgai terén fogást találjanak rajtam.


2016. nov. 10. 17:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
amióta nincs tv-m azóta érdekes módon van időm nyelvet tanulni, meg van időm másodállásra is + jobban alszom. Ezzel a 3 dologgal többre megyek, mint azzal, hogy képbe lennék a világ dolgaival.
2016. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
én sem ézek TV mégis tudok mindent még többet is TV be csak az agymosás van semmi más
2016. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nézek tv-t évek óta, mégis jobban képben vagyok a világ dolgaival, mint azok akik nézik. :D Mivel interneten még az is szembejön velem ami nem érdekel, pl X-faktor, Való Világ stb.

Egyébként ott vannak a különböző hírportálok, külföldit is olvasok. Egyszerűen megutáltam a tv-t, meg is mondom h miért.

Filmek: Évekkel le vannak maradva, neten sokkal előbb megtalálom, ráadásul eredeti nyelven ami számomra sokkal élvezhetőbb, ja és nem szakítják meg félóránként reklámokkal.

Híradás: A legtöbb csatorna pártközeli, így elferdítik a híreket.

Valóság show-k, tehetségkutatók: Ezeket addig tudtam élvezni, amíg rá nem jöttem, hogy az egész meg van rendezve.


Szóval, attól még hogy valaki nincs képben a való világ és társai x-eik szériájával, mert régebben nézte és rájött h egy mocsok, még nem jelenti azt h tájékozatlan. :D

2016. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
55%

Abban igaza van az előttem szólóknak, hogy tájékozódni internetről is lehet.

A másik fontos része viszont a felsőbbrendűségi tudat. Az összes tv ellenes ismerősöm és az itteni hozzászólók többsége is lenézi a dolgot és többnek gondolja magát, mert nincs szennytévé meg reteklub és hasonlók. Az átlag embernek jól esik, ha valami miatt azt mondhatja a mellét döngetve, hogy ő bizony több, mint az átlag. Pedig nem több, csak másabb. Sőt, igazából a tv ilyen szintű alázásával maximum azt mutatja be valaki, hogy még arra is képtelen, hogy az értelmes csatornák közt kapcsolgasson.

2016. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
72%
igaza van az utolsónak, azért ne essünk át a ló túloldalára se.... nagyon sok jó és hasznos dolog is van a tvben , és nem kell azt nézni ami téged nem érdekel.
2016. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Igazából én csak azért fizetem a tévét is, mert így az internet is olcsóbb csomagban, illetve néhány műsorra azért bekapcsolom, pl. sportközvetítések miatt, legutóbb az olimpiát néztem. De sokkal ritkábban nézek tévét, amióta több dolog elérhető online is.
2016. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%

én napközben nem nézek tévét, este 8után szoktam bekapcsolni amikor dolgozok. akkor is azért, mert könnyebb kikapcsolni mint a laptopot.

régebben én se néztem tévét, kb. azokkal az indokokkal amiket az előttem lévők felhoztak-butít,sok a reklám,manipulálják az agyat.

Aki akar viszont tényleg talál értelmes műsort :van az angol oktató csatorna, bbc, cnn, német nyelvű csatornák pl, de én átállítottam a sima csatornákat is angolra és láss csodát egésznap ha tévézek akkor valójában angolt tanulok.

erre a tévézésre úgy kell tekinteni, hogy személyfüggő-ki mire használja, lehet jóra- pl. tanulni, okosodni, nyelveket tanulni- vagy ócska szappanoperákat, szószerint butító műsorokat nézni, ez rajtunk áll, hogy mit nézünk.

amúgy tény, ha ilyen sz-r műsorokra nem lenne igény, akkor előbb utóbb nem gyártanák, mert nem lenne piaca-de mert hogy erre van igény! ezért gyártják..sajnos. a többség beéri mónikával, meg éjjelnappal hülyeséggel.

2016. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Én sem nézek rengeteg éve tv-t,nem azért mert úgy gondolnám hogy így meg úgy mocsok van benne(mondjuk mivel nem nézem nem tudom mi van benne)csak egyszerűen nem érdekel.

Mégis ugyanúgy képben vagyok mindennel mint az összes tv-t néző ismerősöm,mivel ami érdekel annak utánanézek neten,a nagyobb hírek meg szembejönnek velem interneten,újságban,bárhol,akkor is ha nem érdekel.

Filmet csak eredeti nyelven,felirattal szeretek nézni+gyülölöm ha egy filmet reklámok szakítanak félbe,szóval ehhez sem kell tv.

2016. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
84%
sosem nézek tv-t 2 éve mégis sokkal tájékozottabb vagyok tv néző ismerőseimnél , mert nem a hülyeséget nyomják az arcomba :D
2016. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%

Emlékszem, amikor felnőtteket tanítottam, a tájékozottság fogalmáról beszélgettünk. Mondták, hogy ők tájékozottak. Kérdeztem őket Angela Merkel magyarországi látogatásáról. Mondták, hogy ők nem tudják, ki az az Angela Merkel. Megjegyeztem, hogy de hisz azt mondták, tájékozottak. Mondták, hogy igen, elvégre ismerik a hentesnél az akciókat.

Na, valahogy te is így lehetsz tájékozott, mint az én tanítványaim. Én meg kb úgy, mint a kolléganőd. Szerintem én jártam jobban. Te meg visíts a röhögéstől..

2016. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!