Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme diplomát szereznem...

Van értelme diplomát szereznem, ha úgy sem tudnám "kamatoztatni"? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mérnök képzésen vagyok, de amellett, hogy nem szeretem, nem is nagyon megy. Azonban ma belegondoltam, hogy ennek a rengeteg erőfeszítésnek/szenvedésnek vajon egyáltalán van-e értelme, ha ronda/alacsony/önbizalom hiányos/introvertált vagyok, összegezve: semmi örömöm az életben. Még ha egy stabil munkahelyem is lesz - ahol persze monotonul ugyanúgy gürizni kell, mint most az egyetemen - akkor sem fogom élvezni az életet és a mérnök munkahely nyújtotta előnyöket, mert ugyanúgy nem lesz akit esténként átölelhessek/megcsókolhatok vagy akivel szexelhetek és beutazhatom a világot. Ugyanúgy nem fogom tudni megtalálni a baráti társaságomat. Magányosan, fáradtan és megkeseredetten fogom élni a mindennapjaimat, annyi különbséggel, hogy nem az egyetem előadóiba/labortermeibe hanem a munkahelyi irodába kell bejárnom robotolni. Max elmondhatom magamról, hogy voltam olyan mazochista hülye, hogy a fiatalságomat végigszenvedtem/végigtanultam azért, hogy ugyanúgy egy boldogtalan kiégett ember legyek. Sokszor elgondolkozok azon, hogy elég lenne egy egyszerű szakmát tanulnom, amivel el tudom felejteni a problémáimat és kicsit kitud zökkenteni a kis álomvilágomból (kamionsofőr, CNC esztergályos). Az is elég nagy baj, hogy még nem értem meg és semmi rálátásom a világra. Ki kellene mozdulnom a komfortzónámból, hogy egy kicsit férfinek érezhessem magamat és legyen tartásom, de nem tudom hogyan.

2016. nov. 15. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
ha van elképzelésed, ott hagyhatod. De nem mindegy, hogy egy érettségivel a gyárba fogsz robotolni 8-12 órában (és a társaság se biztos, hogy olyan felemelő lesz) vagy egy íróasztal mögül fogod végezni a munkádat 5x annyiért, és a pénzedből vehetsz magadnak boldogságot. Egy normális szakmát kitanulni kb 2 év, szóval lépj minél hamarabb, ha nem tetszik a jelenlegi.
2016. nov. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kene ennyire beszukulten gondolkodni. Magaval a kepzessel valszeg semmire nem fogsz menni, de a papir az presztizs. Nem kell feltetlenul mernoki munkaban elhelyezkednek, de a diploma mindig jol jon. En is jogasz vagyok es szoftver sales teruleten dolgozom...szerinted??! A kettonek nem sok koze van egymashoz :D

Amugy meg az almaidat nem kell a diplomahoz kotnod.

2016. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Hát, ha csajt akarsz szerezni, akkor most nem a legkönnyebb helyzetben vagy, ott kevés a lány és a kishibásak is simán elkelnek. Ugyanakkor az idő veled van. Diplomával jóval több csaj közül választhatsz majd, 30-as éveidre pedig magad is meglepődsz majd, hogy milyen jó nők állnak veled szóba. Persze ezt a nyafogást sürgősen el kell felejtened. Addig is gyűjtsd a lakásravalót és kezdj valami természetben lévő érdekes hobbit. pl túrázás, vitorlázás, búvárkodás vagy ha bevállalósabb vagy, akkor valami extrémsportot. Igen jól látod, ezek pénzbe kerülnek, na mire is lesz jó a jól fizető uncsi munka...
2016. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van,mert majd vàlogathatsz a meló helyek között,aztàn pénzért simàn szerzel nôt,kezdj el edzeni,külsôd tuningold.

Nagyon fontos.

Egzisztencia+izom+ruhàk+megfelelô belsô jàték = akàrmilyen nô vagy nôk.

2016. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!