Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Célok nélkül van értelme az...

Célok nélkül van értelme az életnek?

Figyelt kérdés
ha belekezdek valamibe, abbahagyom, utálom magam és úgy érzem semmit nem érdemes csinálni mert nincs miért
2016. nov. 25. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

nincs.


Ne hagyd abba amibe belekezdesz.

2016. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kivétel, ha bűncselekményt csinálsz, azt jobb, ha abbahagyod.
2016. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A motiváltság és a kitartás hiányzik belőled. Ezeken dolgozz.Először csak kis célt tűz ki magad elé, okold meg: ezt most azért csinálom, mert bebizonyítom magamnak, hogy képes vagyok arra, hogy elérjem a kívánt célt. Elkezdem és befejezem. Tegyél bele mindent, ha sikerül legyél büszke magadra, hogy véghez vitted amit elhatároztál, jutalmazd meg magad valamivel. Tűz ki magadnak egy kicsit magasabb célt és ezt is érd el. Gyakorolj.
2016. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenből lehet okulni, van, amikor érdemes abbahagyni valamit, vagy félbehagyni. Van, hogy azért, mert éppen annyira volt szükség abból, aktuálisan. Van, hogy azért, mert rájön az ember, h mégse volt igazán haszna, bár teljesen még ekkor se haszontalan, ebből is lehet okulni.


Aztán van, amit érdemes egyre és egyre folytatni.


A célról annyit most, hogy nem teljesen mindegy, ki mit ért alatta. Ugyanis teljesen tartalmas a létezésem, még sincs -bizonyos értelemben és jó értelemben- még sincs "célom".


Én úgy fogalmazok, nekem inkább folyamatom van. A céltudatosság, a szó klasszikus értelmében véve a célt: kiábrándító, értelmetlen. Bár, mondom, erősen függ a definíción, mit értesz "cél" alatt.


Mondhatod akár úgy is felőlem, hogy az én célom a folyamat élvezete, tudati-intellektuális fejelődési folyamat és örömteli folyamat, érzelmekkel, befogadással és kreativitással (amelyben van szenvedés is -olykor súlyos szenvedés is- egyelőre).

2016. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!