Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A melegekről szóló vitában...

A melegekről szóló vitában miért fontos az, hogy ez veleszületett vagy tanult dolog-e? És az, hogy természetellenes-e?

Figyelt kérdés

Amikor az ember lát egy kérdést a melegekről itt, vagy csak hall egy ilyen beszélgetést, ami a melegek/leszbikusok el (nem) fogadásáról folyik, valaki mindig előhozza, hogy ez most genetika vagy nem genetika. Én azt nem értem, ez miért fontos. Ha biológus vagy pszichológus lennék, persze, fontos lenne, de egy totál laikus embernek ez miért jó érv, ha valaki bebizonyítja teljes bizonyossággal, hogy a homoszexualitás nem vele született, akkor most sípcsonton rugdoshatok minden meleget, csak mert nem genetika?

A másik, hogy természetellenes-e vagy nem. Ezt sem tartom nagyon relevánsnak, illetve nem értem, mi van akkor, ha valami természet(ellen)es. Miért számít, mit befolyásol?


Csak kíváncsi vagyok, nem akartam vitát szítani, és megbántani se senkit.


2016. nov. 26. 00:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
11%

#7-es:

"Minden olyan ember betegnek tekinthető, (...) aki szabad elhatározásából nem kíván gyermeket vállalni."


Hát ezen mondjuk el kellene gondolkodni egy kicsit, hogy vajon mennyire normális az, hogyha valaki szabad elhatározásból nem akar gyereket vállalni, pedig mondjuk stabil kapcsolata és anyagi helyzete van, és testileg egészséges.


Minden élőlény arra van programozva az evolúció által, hogy szaporodjon, minél több utódot hagyjon maga után.


Ha valaki úgy van programozva, hogy szándékosan ellentmond ennek a programnak, szerintem nem egy egészséges dolog.


És ha belegondolsz, ez a viselkedésminta nagyon rövid úton arra ítéltetett, hogy kihaljon akármilyen populációból, mivel senki nem örökít az utódaira ilyen viselkedésmintát és az a populáció, ahol valami miatt ez a viselkedés elterjed, szintén nem lesz hosszú életű.


Egyszóval ez biztosan egy kóros viselkedésminta.


Mondjuk jó kérdés, hogy a homoszexualitás, amelyiknek biztosan van genetikai komponense, hogyan maradt fenn mégis? Erre egyelőre kutatások nem tudtak választ adni éppen a téma átpolitizáltsága miatt - senki nem mer ilyennel foglalkozni, mert könnyen megégetheti magát.


Aki meg mer, az meg úgyis csakis olyant publikál, ami megfelel a mai irányzatnak.

2016. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem érzem úgy, hogy az eredeti kérdésre kaptam volna választ. Oké, az hogy természetes-e, az lehet komoly: pl. tud-e szaporodni. Nem nyilvánítok véleményt, de ez egy komoly gondolat lehet. De miért baj, ha a környezet hatására alakul ki? Az nem azonnal jelenti szerintem, hogy megelőzhető.


A betegség szerintem nem fontos. Mert teljesen mindegy, hogy betegségnek hívod-e ha nem tudod meggyógyítani, és a beteg gyógyulni se akar. Szerintem a betegségből meg akarsz gyógyulni, de sok meleg nem akar(na, ha nem ítélnék el őket).

2016. nov. 27. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!