Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek Iphone7, drága smink...

Akinek Iphone7, drága smink cucc, elektronikai cikkek kellenek karácsonyra az belegondol, hogy más önhibáján kívül hajléktalan? Ráadásul gyerekként.

Figyelt kérdés

Hogy csak a mi hazánkat említsem, sok gyereknek olyan elvárásai vannak amiket egy felnőtt dolgozó is kétszer meggondol mielőtt kiadja a holmira a pénzt.

Én 92-es születésű vagyok, nekünk a kétezres évek elején a természet adta a játékra való lehetőséget, és akinek volt kutya, más állat azokkal játszottunk.

Így ma huszonévesen nem vágyok olyan dolgokra, amiket más milliomosan vesz, egy tizenéves gyereknek minek több százezres telefon, én elhiszem hogy mindenkinek magánügye, a szülő meg olyan hogy mindennél többet ér a gyerek és megéri azt a túlórát, spórolást ami a kaja rovására is megy, vagy inkább ők nem esznek rendesen, csak meglegyen az a pár hétig tartó láz.


Én is megveszem magamnak ami kell, de egyrészt az ki is van használva, és van hogy már cserére szorul a termékben egy alkatrész stb.


2016. dec. 5. 20:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
17%

10, igen, én sem vagyok szent.

De nem mindegy, hogy valaki átlagos körülmények között él, és ragaszkodik is ehhez, vagy nagyon jó körülmények között, amiből ha kicsit lejjebb adna, még mindig nem szenvedne semmiben hiányt.

Ha annyi pénzem lenne, hogy csak úgy iPhone7-eket is vehetnék belőle, akkor biztos adományoznék.

2016. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

"Ha annyi pénzem lenne, hogy csak úgy iPhone7-eket is vehetnék belőle, akkor biztos adományoznék."


Téééényleg? Mondd, hány téli estén osztottál levest hajléktalanoknak? Mert az nem kerül pénzbe, csak jelentkezz önkéntesnek. De persze erre nem jut időd, hisz azt "kell" lesned, hogy a gazdagok mire költik a pénzüket, meg ott van a saját életed... ebbe már nem fér bele a jótékonykodás, csak a sipákolás mások önzőségén.

2016. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
15%

12-es, képzeld, most télen pl. cipősdobozt fogok készíteni szegény gyerekeknek.

Úgyhogy hiába fröcsögsz itt, hogy csak a szám jár, és csak amgazdagokat szidom, de nem teszek semmit, mert nincs igazad.

2016. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Én most kaptam egy iPhone7et és egyatalan nem gazdagok a szüleim igen elég jól élünk az átlaghoz képest de ennyi.Sajnalom azokat az embereket akik ezt nem engedhetik meg maguknak de én ezért nem fogom elutasítani a jó dolgokat.Szeretek szép ruhákba jarni és szep jó minőségű sminkeket használni ez miért lenne bűn?!
2016. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, belegondolnak-e, de ezeket is összeszerelik valakik, és azok nem a milliárdosok, akiknek ezek a telefonok a célközönsége. Szóval a gyártó cégek sokaknak adnak munkát, és ez sem elhanyagolható tény.

Megjegyzem, ha tehetném és szülő lennék, akkor sem vennék meg a gyerekemnek mindent, amit akar, mert nem akarnék elkényeztetett, elcseszett felnőttet nevelni. Nagyon sok gyerekkel és fiatal felnőttel pont az a baj, hogy a szüleiktől mindent megkaptak, aztán felnőttként meg meg vannak lepődve, ha másoktól nem kapnak meg ugyanúgy azonnal mindent, függetlenül attól, hogy amit akarnak, az valami tárgy, egy randi vagy bármi más.

2016. dec. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Azért baj ez az egész csak magamra gondolok hozzáállás mert a valóság, és az élet rosszabb oldala az nem ebből áll, hogy emberekkel versenyezzünk kinek melyik a legdrágább cikke, márpedig sok gyereknél ez mérvadó pedig nem ők keresték meg az árát, bár ebben már a szülő a hibás hogy egy felvetésre rögtön ugrik az üzletbe megvenni ami kell.


Sajnos globális méretű ez a kapzsi viselkedés, ezt mutatják a Youtube csatornák, az Instagram. Néhány bolond nem tudja mit kezdjen magával, inkább azzal hívja fel magára a figyelmet hogy luxuscikkeket tesz tönkre, Iphone-t rak turmixgépbe, egy köteg dollárt éget el, vízipisztolyba kromofágot tesz és azzal lövi a sportkocsiját. Ezeknek mi értelme? Amilyen károkat csinál, inkább meghívna egy józan életű hajléktalant enni, sörözni.

2016. dec. 5. 22:30
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Hú de jó kislány itt valaki.

Én '95-ös vagyok, és sosem értékeltem ezeket a dolgokat. Viszont volt gyerekként pár drága cucc, amit kértem karácsonyra, pl. bicikli, görkori, lovaglás, az öcsém meg a fényképezőjéhez kér alkatrészeket, igaz, a gépre ő kereste meg a pénzt, de egy minőségi objektív pl. nem két fillér.

Elmondtuk a szüleinknek, hogy mi a szívünk vágya, aztán vagy megvették, vagy nem. Szerencsére normális szüleink vannak, akik helyén kezelték a dolgokat, és nem nyomorították meg magukat vagy a családi kasszát az ajándékok miatt. Mi pedig el tudtuk fogadni, hogy most nincs pénz a vágyunkra, de ez nem a mi érdemünk, hanem a szüleinké. Akinek már 0 éves korától szembesülnie kell azzal, hogy nincs fényesre nyalva a pici hátsója, az elfogadja ezt, aki pedig behisztizik ezeken tizenéves létére... Nos, ott a szülők vallottak kudarcot, de egyszer majdcsak helyreteszi a lelkecskéjét az élet.

És a lényeg: még engem se érdekel, hogy ki minek a hibájából lett hajléktalan. Tudom, hogy én is bármikor kerülhetek ilyen helyzetbe, és hogy engem se fog sajnálni senki.

2016. dec. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nos ezzel én is épp így vagyok, megveszem magamnak (I7 Plus) más meg úgy őszintén nem nagyon érdekel.. Mindenki a saját sorsa kovácsa.. Úgyhogy a kérdésre a válasz hogy Nem.
2016. dec. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekek már csak olyanok, hogy azt kérik, amire vágynak és nem azt nézik mennyibe kerül, mint ahogy azt sem, hogy mások hogyan élnek. aztán vagy megkapják, vagy nem. a szülő meg olyan, hogy próbálja megadni a gyerekének azt, amitől boldog lesz.aztán vagy sikerül, vagy nem.

de ez még marhára nem jelenti azt, hogy ne adakozna vagy segítene másoknak is, ha tud. de tetszik, nem tetszik, első a gyerek (család) boldogsága

2016. dec. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ha annyi pénzem lenne, hogy csak úgy iPhone7-eket is vehetnék belőle, akkor biztos adományoznék."


Én meg nem! Miért? azért mert azért az életszínvonalért én dolgoztam meg, és mondhatni a nulláról indultam. Nem a szüleim toltak alám lakást, autót, és fizették az egyetemet, hanem a saját pénzemből kuporgattam össze. Jó pár énig nem tudtam mi az a hétvége mert vagy tanulnom kellett vagy dolgozni. Senki nem szánt meg, még 1 kávéra se hívott meg. ezek után adakozzak olyannak aki lógatja a lábát egész nap és egy fűszálat se tesz keresztbe, hogy előrébb jusson a helyzetéhez képest. Kösz nem! Így is elég sok adót levon az állam a béremből a nagy semmire!

2016. dec. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!