Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok férfi számára miért a...

Sok férfi számára miért a keménység és a tekintély a követendő példa?

Figyelt kérdés

Persze mindenek előtt szögezzük le,hogy nem általánosítok,hiszen Én magam is férfi vagyok,és nem ezeket helyezem előtérbe.

Én Kelet-Magyarországon élek. Budapestet és a Dunántúlt hazudnék ha azt mondanám hogy ismerem,így ez a kérdés oda nem irányul.


Az itteni férfiak 90%-nál azt vettem észre,hogy az autoriter személyiséget tekintik úgymond normálisnak,és követendő példának.Ami ettől eltér,az megvetendő számukra,és lenézendő.

Például: Fontos cél az életükben,hogy erősek legyenek,kigyúrtak,féljenek tőlük. 10 volt osztálytársamból 8 boxol. A BMW,a bőrkabát,a kopaszra borotvált fej, és a gyengébb eltiprása náluk státuszszimbólum. Minden facebook képen agresszív fejjel,ökölbe szorított kézzel és bicepsz feszítéssel pózolnak.


Persze pusztán külsőségek alapján nehéz megismerni egy embert,milyen is valójában.Biztos vagyok benne,hogy köztük is van diplomás,intelligens,személyiségben normális és értelmes ember.

Viszont nagyon sok az ilyen. A szomszéd falu is tele van ilyenekkel.

Az ottani férfiak fele rendőr,biztonsági őr vagy kidobó akar lenni.


Valaki kifejtené nekem,miért gondolják azt,hogy a mai világban mindig az erősebb,agresszívabb győz minden téren,és miért tekintik ezt követendő példának?


2016. dec. 6. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mer az erősebb győz általában, kivéve ha nagyon intelligens személy vagy, vezér egyéniség. Próbálj meg okos lenni egy izomagynál, nem tudsz mert ő az okosabb, igaz izomban. Én elég gizgya vagyok főleg erőben, de együtt lógok munkatársaimmal, fő a társaság, hogy ne lógj ki, légy jófej köztük, ennyi.
2016. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kelet-Magyarország kicsit az ország vadnyugata. Itt Nyugat-Dunántúlon mindenki így vélekedik. Mindenütt a sikeres férfiak a vonzók, de itt egy öltönyös magára adó fizikumú, de nem szétgyúrt, hibrid autóval járó multis középvezető jobban bejön a nőknek, mint egy öreg nagy bömbis ukrán verőember stílusú.
2016. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert így érnek el valamit. Amiket leírtál, pont azért csinálják, mert ezek nélkül hátrányba kerülnek. Ha nem kigyúrtak, elverik őket és kirabolják. Ha nem kemények, akkor eltapossák őket.

Anno egy faluban laktam, idilli környezetben. Költözni kellett, egy rossz külvárosi környékre. Hirtelen, egy csomóan kötöttek belém. Szocializálódnom kellett az új helyzethez. Mindig kihúzni magam, feljebb emelni a fejem, fapofát vágni, verekedni.

A másik választás az lett volna, hogy mindennap megaláznak és összetörök. Gondolom érthető, hogy miért az elsőt választottam.

2016. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit belegondoltam abba amit a 3-as írt. Itt is sokat hallunk arról, hogy mi van Kelet-Magyarországon az elcigányosodott falvakban. Ha ott élnék sima gazdálkodóként vagy akár postásként, vasutasként, akkor is tutira kigyúrnám magam.
2016. dec. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én férfiként szintén fontosnak tartom a külső megjelenést. De nem azért edzek hogy féljenek tőlem az emberek, hanem hogy nekem ne kelljen mástól tartanom, emellett a családomnak egy fix biztonságérzetet nyújtsak. És mert a párom szereti.

Természetesen a biztonság nem csak a fizikumot jelenti, hanem a keresetet és az életszínvonalat amit próbálok megteremteni. És ez még fontosabb is a mai világban.

Ehez nem kell borotvált fej, és bőrkabát. Nekem speciel átlagnál nagyon kicsit hosszabb hajam is van, és szövetkabátba járok. Gyengébb eltiprása alapvető ösztön. Szerintem pont ezért kell ezt leküzdeni hogy többek legyünk. Akik így keresik a konfliktust azok főként akiknek nincs jobb dolguk, frusztráltak és sose voltak még komoly verekedésben. Én személy szerint megpróbálom elkerülni. Viszont ez nem azt jelenti hogy bárkinek is behódolnék vagy ha ártó szándékkal közelít felém vagy a családom felé akkor ne állnák ki ellene bármilyen formában.

Hogy ezek az emberek miért tekintik ezt követendő példának és miért így akarnak érvényesülni? Őszintén nem tudom. Csak találgatni tudunk hogy ezt látják a médiában, más értékrendben nevelkedtek vagy csak egyszerűen máshol kevésbé tudnak érvényesülni.

Nekem személy szerint nincs bajom a rendőrökkel, a rendszer nem tetszik. A biztonsági őrök és kidobóemberek pedig velem az esetek túlnyomó részében nagyon kedvesek és kulturáltak voltak.

2016. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!