Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek tökéletes/kiegyensúlyozott élete lehetne, ha változtatni tudna a magasságán?

Figyelt kérdés
Én ez a fajta ember vagyok. 170 centivel büntetett meg az élet, fogalmam sincs miért nem nőttem még vagy 4-6 centit. Már azzal is pokolian elégedett lennék. Így viszont mindig kisebbségi érzésem van. Állandóan azt bámulom ki milyen magas, próbálok cipővel kompenzálni, de az sem ér semmit. Állandóan elfojtott érzéseim vannak és gombócok mennek le a torkomon, amikor azt látom, hogy a fiatal tini lányok is legalább akkorák, mint én. Gyűlölök az utcán sétálni, mert mindig ezek kavarognak a fejemben és amikor emberek között vagyok, akkor is inkább csőlátásban nézek előre és próbálom leplezni a bánatomat. Ráadásul ez olyan, amin nem tudok változtatni. A csajok legalább meg tudják műteni a mellüket, ha amiatt komplexusaik vannak, de nekem még ilyen praktikára sincs lehetőségem. Természetesen még sosem volt barátnőm. Könnyű azt mondani, hogy fogadjam el magamat, de egyszerűen rosszul érzem magamat a saját bőrömben. Ha már egy 175-177 lennék már akkor is totálisan már embernek érezném magamat. Rengeteg lehetőség nyílna meg előttem és sokkal kiegyensúlyozottabb lennék. A fájdalmamat is jól érzékelteti, hogy múltkor egy ásványvizet akartam levenni egy kicsit magasabb polcról és egy tőlem pár centivel magasabb árufeltöltő diáklány jött nekem segíteni (látta, hogy lábujjhegyen kínlódva nyújtózkodok). Esküszöm a pofámról leszakadt a bőr és alig bírtam visszatartani a sírógörcsöt. ;_;

2016. dec. 10. 20:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%
Tök mindegy, hogy milyen magas, ha életképtelen. Ha 180cm lenne a kérdező, akkor a farka méretével problémázna, vagy a szeme színével, vagy a lúdtalpával. Ezek mind csak kifogások. Biztos nagyon unatkozik, és ráér ostobaságokon keseregni.
2016. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Elárulok egy nagy titkot. Mindenki pont tesz arra, milyen magas vagy. Nyugi.

Egyébként én meg 167 cm vagyok és mégis el szoktam érni a felső polcon lévő dolgokat. De ha mégse, akkor se fogok azon szomorkodni, hogy túl alacsony vagyok, mert a szép arcom, a jó humorom és a szerénységem kompenzálja :D

2016. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"Ha 180cm lenne a kérdező, akkor a farka méretével problémázna, vagy a szeme színével, vagy a lúdtalpával."


Ezt mégis miből gondolod? Minden másban átlagos vagyok (jó igaz vékony is vagyok), de ez az egy probléma elég horderejű ahhoz, hogy komoly lelki problémát okozzon. És az egyik kommentelő sem maga találta ki (gondolom ő is tapasztalta), hogy a nők a 175 alatti pasikat egyszerűen megvetik. Szóval nem kell álszent kommentekkel "vigasztalni". De egyébként is a kérdésemben írtam, inkább azon kommentelők saját történeteire és gondolataira lennék kíváncsi, akik hasonló cipőben járnak. Szóval a sorstársaimtól szeretném hallani, hogy ti miként és mióta küzdötök ezekkel a rossz érzésekkel?

2016. dec. 10. 23:35
 14/31 anonim ***** válasza:

176 centi vagyok és még így is azt gondolom, hogy sikeresebb lennék magasan.

Oké, itt gyk-n mindenki űűűber elfogadó és hasonlók, csak a valóság nem ilyen. Volt jó pár felmérés, ami kihozta, hogy magasabbnak lenni jobb. Mind tárkeresés, mind karrier szempontjából. Egyszerűen még egy marketinges is sikeresebb, ha magas.

Mondjuk, az engem nem zavar, hogy nem érek el valamit a polcon.


#12: Elárulok egy titkot: A felmérések szerint a nőknél az első 5 helyen van társkeresés szempontjából a magasság. A nők 87%-ának az elsődleges szempont.

2016. dec. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
65%
Épp azért írtam, hogy csak nyavajgás, mert én még nálad is alacsonyabb vagyok, és soha nem érdekelt. Nagyon jó fiatalkorom volt, hatalmas baráti köröm volt, nagyon sok csaj bújt velem ágyba, és nyilván nem azzal a 30%-al kell foglalkozni, akiknek ez probléma, hanem a többi 70-el. Az a te bajod, hogy ha interneten próbálsz ismerkedni, és kiírod, hogy 170cm magas vagy, akkor tényleg sok kudarc ér, de ha te egy jó fej, barátságos, humoros, kedves fickó vagy, és megismernek a lányok személyesen, akkor a legtöbb már nem foglalkozik a magasságoddal. Nekem volt 25 centivel magasabb csajom, és 10 centivel magasabb is, és nem egy barátnőm lett úgy, hogy szórakozóhelyen leszólítottak. De nagyon sok 160 centis csaj is van, akiknek tökéletesen megfelel a 170 centis magasságod. Persze ehhez emberek közé kell menni, és nem a Badoon szerencsétlenkedni és a monitor előtt keseregni. Nálad ez valami beteges megfelelési kényszer, és ahelyett, hogy normális életet élnél, tele vagy gátlásokkal a hülye kényszerképzeteid miatt, és ezzel ártasz igazán magadnak, ez áll a boldogságod útjába, nem a magasságod. Tojd le azokat a nőket, akiknek ez nem tetszik, és még mindig marad 2 milliárd olyan nő, akit nem érdekelnek ilyen butaságok, hogy milyen magas valaki. A fejedben tegyél rendet!
2016. dec. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
32%
#15: Vége a meseestnek? Jó, hogy nem azt 30 centivel magasabb csajok egyenesen széttéptek a diszkóban. Ha túlozni akarsz, legalább hihető szinten csináld.
2016. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
61%
Nem meseest. Élni tudni kell, de ti csak bámuljátok a monitort és nyomkodjátok a telefonotokat életetek végéig. ;)
2016. dec. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
71%

#17: Gyk-n miért gondolja egy csomó ember azt, hogyha valaki valamiről elmondja a véleményét vagy a tapasztalatát, akkor neki biztos nincs normális élete?

176 centi vagyok. Van barátnőm, voltam jó pár lánnyal, tanulok, építem a jövőm, élek. Ettől még jó pár lánynál nem volt esélyem a magasságom miatt, de a nálam alacsonyabb ismerőseimhez képest ez semmi. És ők hiába viccesek meg jó fejek. Bunkón több csajt tudok felszedni, csak mert magasabb vagyok.

És jelenleg, te is a monitort bámulod vagy a telefonod nyomkodod.

2016. dec. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
52%

Én is pont 170cm vagyok és sokszor szoktam gondolni arra, hogy de jó lenne még pár centi de nekem az a pár centi a lábaim közé ment pluszba xDD


De komolyra fordítva persze nem sok az a 170 de ha megfigyeled rajtad kívül rengeteg még nálad alacsonyabb felnőtt FÉRFI járkál az utcán és sokuk arcáról és testtartásáról lerí az önbizalom és az nem igaz, hogy nem élhetsz tökéletes kiegyensúlyozott életet a magasságod miatt, csak nézz körül.


Figyelj én pl 20 éves vagyok és nem tudom felfogni, hogy nálam idősebb állítólag férfi ember, hogy lehet ennyire kisebbségi komplexusos a kicseszett magassága miatt (ami nem is vészes hiszen csak kb 10 centivel kevesebb az átlagnál).


Nem kioktatni akarlak de kapd össze magad mert örülhetsz, ha fele annyi szarságon mentél keresztül az életedben mint én.


Ami meg a kérdésedet illeti, ez nem más mint egy panaszkodás megfűszerezve, sőt el/túlfűszerezve önsajnálattal aminek értelme nincs, ha nem teszel fel olyan kérdést amire kaphatsz olyan választ ami megvilágosít és előre visz.


Ezt fogd fel építő jellegű "kritikának" mert mást úgy sem nagyon tudsz tenni... szarjál bele mindenbe, ne foglalkozz a sok k*csöggel és próbálj az életed hátralevő részében önmagadnak megfelelni - még egyszer hangsúlyozom: ÖNMAGADNAK - mert mi mind csak szorgos kis hangák vagyunk egy b*szottnagy ólban ahol senkit nem érdekel a másik gondja... ha valakinek leszakad a léba vagy belefullad egy vízcseppbe akkor ott a többi százmillió lárva...


Segíts magadon, Isten is megsegít!!!


Na Hajrá ;)


20F

2016. dec. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Tessék! Létezik végtaghosszabbító műtét, csak pokoli fájdalmas. De legalább nem hivatkozhatnak az alacsonyságuk miatt síró emberek, hogy nincs ilyen.

2016. dec. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!