Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek tökéletes/kiegyensúlyozott élete lehetne, ha változtatni tudna a magasságán?

Figyelt kérdés
Én ez a fajta ember vagyok. 170 centivel büntetett meg az élet, fogalmam sincs miért nem nőttem még vagy 4-6 centit. Már azzal is pokolian elégedett lennék. Így viszont mindig kisebbségi érzésem van. Állandóan azt bámulom ki milyen magas, próbálok cipővel kompenzálni, de az sem ér semmit. Állandóan elfojtott érzéseim vannak és gombócok mennek le a torkomon, amikor azt látom, hogy a fiatal tini lányok is legalább akkorák, mint én. Gyűlölök az utcán sétálni, mert mindig ezek kavarognak a fejemben és amikor emberek között vagyok, akkor is inkább csőlátásban nézek előre és próbálom leplezni a bánatomat. Ráadásul ez olyan, amin nem tudok változtatni. A csajok legalább meg tudják műteni a mellüket, ha amiatt komplexusaik vannak, de nekem még ilyen praktikára sincs lehetőségem. Természetesen még sosem volt barátnőm. Könnyű azt mondani, hogy fogadjam el magamat, de egyszerűen rosszul érzem magamat a saját bőrömben. Ha már egy 175-177 lennék már akkor is totálisan már embernek érezném magamat. Rengeteg lehetőség nyílna meg előttem és sokkal kiegyensúlyozottabb lennék. A fájdalmamat is jól érzékelteti, hogy múltkor egy ásványvizet akartam levenni egy kicsit magasabb polcról és egy tőlem pár centivel magasabb árufeltöltő diáklány jött nekem segíteni (látta, hogy lábujjhegyen kínlódva nyújtózkodok). Esküszöm a pofámról leszakadt a bőr és alig bírtam visszatartani a sírógörcsöt. ;_;

2016. dec. 10. 20:53
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
59%

Nem könnyű ilyenkor tanácsot adni, mivel ezt lehet akárhogy csűrni-csavarni, a férfiaknál a 170 centis magasság: alacsony.

DE! A magasság önmagában nem kizáró ok, és nincs is erre kőbe vésett szabály, hogy a nőknél való sikeresség csakis kizárólag a magasság függvénye. Tapasztalatból tudom. Sajnos...


Én 196 centi vagyok, 24 éves szintén. És sajnos nekem is csak 23 évesen lett az első barátnőm, de addigra már a hiányérzettől annyi lelki bajom lett, hogy egy életre megbélyegzett. Hiába voltam ilyen magas, túl vékony voltam, az arcom éretlen volt, pattanásos voltam.


Szerintem kérdező, amit tudsz tenni, hogy más erősségeidet felhozod. Mivel alacsony vagy, ezért könnyebben ki fogod magad tudni gyúrni, mivel egy 170 centis emberen például 70-75 kg súly (ha izmos), akkor sokkal jobban mutat.


A lelki dolgokkal meg két dolgot lehet csinálni:


1) Hagyj fel ezzel a "magasabbnak" akarok tűnni dologgal. Csak növeli a görcsösségedet. Akárhogy próbálkoztál, eddig nem ért el eredményt, ezután se fog. Akkor minek még ezzel is stresszelni magad?


2) Vezesd le a feszültséget, amikor egyedül vagy, és tudod, hogy senki nem zavar. Ne fojtsd el, b*ssz bele a falba - nyilván úgy, hogy ne sérüljön meg a kezed -, ordíts bele a párnába, káromkodj, toporzékolj, akármi. Magyarul ürítsd ki magadból ezt a sok felhalmozódott rossz érzést.


Pszichológushoz meg hasonló sarlatánhoz eszedbe ne jusson elmenni, mert ugyanannyit fognak kb. mondani, mint itt, csak lehúznak egy rakás pénzzel. Akkor inkább költs örömlányokra, az majd kicsit helyrerakja a lelked!

2016. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!