Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bosszúállóságról és az...

A bosszúállóságról és az állandó haragról le lehet szokni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogyha valaki megbántja az egómat vagy igazságtalanság èr akkor 2 dolog fordul meg a fejemben:

1. Meg kell leckèztetni minden áron

2. Abban bízom hogy majd az èlet visszaadja neki amivel engem megbántott

Tehát magyarul elèg bosszús vagyok.

Erről le lehet szokni? Ha igen,hogyan?


2017. jan. 7. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem érdemes. Legszebb öröm a káröröm.
2017. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
önismeret, önmegfigyelés
2017. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha erősíted magadban a következő tulajdonságot: szelídség - Barátságos lelkület, amelyben nincs gőg vagy hiúság. Az a fajta szellemi beállítottság, amely képessé tesz valakit arra, hogy türelemmel és minden ingerültség, neheztelés vagy bosszúállás nélkül viselje el a sérelmeket.

Bár meg kell jegyezni, hogy a mai világban ez ritka....

2017. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sose gondoltam arra hogy erről le kéne szoknom. Még jókat is mulatok magamban azon az emléken amikor középsuliban két barátnőmet fél évig levegőnek néztem, pedig nem is követtek el olyan eget verő bűnt. Általános suliban pedig többször összeverekedtem egy csajjal és azóta csak azt bánom hogy nem vertem el többször is, megérdemelte volna

24/L

2017. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Voltak ilyen típusú problémáim, igazából amint sikerült végiggondolni, miből mi lesz, és hogy konkrét esetekben mi a probléma és mi a valódi megoldás, gyakorlatilag azonnal eltűnt ez a marhaság. Ez, hogy megkeresni a valódi problémát, és arra megtalálni a valódi megoldást, válhat termékeny rutinná, ami igencsak kirántja a szőnyeget a kicsinyes bosszú, meg úgy egyáltalán a sarokba szorítottság érzése alól.
2017. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 8. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!