Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egész országban már ilyen...

Az egész országban már ilyen elkeserítő a helyzet vagy a nyugati részen még nincs ekkora botrány?

Figyelt kérdés
Az ország keleti észak-keleti részén lakok. Az emberek több mint két harmada vagy cigány vagy ilyen egysejtű barom. Az egyik igénytelen, a másik kemény gyerek, a harmadik meg csak simán sík agyilag. Megyek az utcán, bemegyek a bevásárlóközpontba és tele van az egész cigánnyal. Ott melegednek meg a kajáldáknál ülnek. Eddig nincs is baj, de ha már ránézel valakire már beszólogat, hogy mit bámulsz meg ilyenek. És ez a helyzet a többi paraszttal is. Elmentek egymás mellett az utcán, direkt kitolja magát, ahelyett hogy behúzná a vállát hogy normálisan elférjünk. Nekem meg lapulni kell a falhoz mert nem akarok neki menni mert egyszeruen minek es mert nem erek ra kotekedni nem ugy mint o. Hogy direkt méreget és keresi a bajt. Hálistennek még fiatal vagyok és megyek egy éven belül egyetemre. Nektek mi a véleményetek, a dunántúliaknak? Ott is ilyen siralmas a helyzet, hogyha kimész az utcára szinte biztos hogy belédkötnek? És a budapestiekre is kíváncsi vagyok, hogy ott mi a helyzet. Várost is írjatok légyszi

2017. jan. 8. 22:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Itt dunántúlon is hasonló sajnos, esetleg talán kissebb mértékben, de engem is frusztrál.
2017. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

10 évig éltem Budapesten, elvétve valóban tapasztaltam ilyet, de nem gyakran és főleg bizonyos környékeken (8. ker egyes részein ill. nagy ritkán, amikor Csepelen kellett valamiért megfordulnom). Már néhány éve külföldön élek, de az utóbbi 1-2 évben, amikor visszalátogatok Pestre, megdöbbenve tapasztalom, hogy minden egyes alkalommal belefutok hasonlóba. Nem tudom eldönteni, ennyivel romlott-e a helyzet, vagy csak én nem vettem észre korábban, bár sajnos az előbbire tippelnék. Legutóbb már a Ferihegyen vissza akartam fordulni és hazamenni, annyian bunkóztak a reptéri buszon a terminál felé.


Sajnálom, mert egyébként mindig is nagyon szerettem Budapestet, mindig jó szívvel ajánlottam a helyi ismerőseimnek, de egyre több barátom panaszkodik, hogy hiába nagyon szép város, az emberek borzasztóak, többen mondták, hogy sehol Európában nem érte őket annyi atrocitás, mint ott. Mindez az elmúlt 1-2 évben. Persze az is lehet, hogy csak ők voltak pechesek, de bevallom én is egyre ritkábban járok látogatni (a korábbi évi 3-4 alkalomból most már jó, ha évente egyszer megyek), valahogy elveszi a kedvem.

2017. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12

Csak most esel át a kiköltözőknél szokásos "Magyarországon minden rossz, sőt, rosszabb" fázison. Majd elmúlik. Nem tudom hol laksz, de tuti tudok mondani az adott országban Budapestnél durvább várost. Ne mondd már nekem, hogy ez magyar specialitás. Javaslom nézz be Berlinben Neukölln, vagy Wedding kerületekbe... aztán szidd a budapesti "nyóckert". Itt egy héten belül lerúgtak egy lányt a lépcsőn, felgyújtottak egy hajléktalant, megerőszakoltak egy terhes nőt, majd kamion hajtott a karácsonyi vásárba, ezek nyilván csak a legnagyobb sajtóvisszhangot kapott esetek. Ha nem Svájcban, vagy Monacóban élsz, akkor nem vagy nagyobb biztonságban a magyaroknál. Te most csak a rosszat veszed észre.

2017. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
12-es vagyok, egyéltalán nincs ez így, itt, ahol élek is bőven vannak olyan környékek, ahol még nappal sem sétálnék, nemhogy este. Azt sem állítottam, hogy máshol nincs ilyen vagy rosszabb. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem tartozom azok közé, akik elköltöznek, majd elvből is fújolnak Magyarországra, egyszerűen csak a saját, abszolút szubjektív, személyes tapasztalataim osztom meg, miszerint valahogy mostanában jobban érződik ez, mint régebben. Egyébként pedig szerettem Budapesten élni, mai napig az egyik kedvenc városom, ezért is sajnálom azt, hogy egyre több negatív tapasztalatot élek meg és hallok másoktól. Kinn élek már sok éve, ilyen fázisom, amit írsz, nem igazán volt, sokat utazom, reális elképzelésekkel költöztem ki, na meg éltem sokkal rosszabb helyen is, mint Budapest :) Viszont az, hogy máshol is van ilyen/rosszabb, még nem jelenti azt, hogy nem elszomorító, amikor ezzel találkozik az ember a szülőhazájában.
2017. jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Azt megértem hogy külföldön is vannak ilyenek de ott csak kerületekben, nem az összes városban szerte az országban
2017. jan. 9. 15:21
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért itt sem mindenhol. Budapesten a balhé nagy része a 7-8-9. kerületre korlátozódik, vidéken meg északkelet (Nógrád, Borsod, Szabolcs), és Dél-Baranya a veszélyes övezet.


(#2)

2017. jan. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Dunántúlon vagyok és itt is hasonló a helyzet. Bizonyos utcákon nem ajánlatos éjszaka sétálni. Kaposváron fényes nappal ütöttek le embereket. Pécs bizonyos belvárosi részeiről azt mondták a polgárőrök, hogy háborús övezet szintjén vannak.

Amit én személy szerint látok, hogy sok helyen bunkó mindenki. Cigány, nem cigány, egyaránt. Pofátlanul beugranak buszra szálláskor a másik elé, fellökik a másikat. A járdán rengetegen rohadt nagyképűen úgy érzik, hogy övék az egész. Ha látják valakin, hogy siet, nem engedik el.

Alapvetően nyugodt természetű vagyok. Elengedek magam előtt másokat és hasonlók. Durván meglepődik sok ember és elég hálásak. Látszik, hogy nem ehhez szoktak.

Részemről ez az ország lejáratta magát. Lehet mondani, hogy külföldön is vannak rossz helyek, de arányaiban jó pár országban kevesebb. És jó pár országban közvetlenebbek és figyelmesebbek az emberek.

2017. jan. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szegeden nőttem fel. Ott már 50 évvel ezelőtt mondta a barátom, hogy nem érdemes bármelyik utcába bemenni, mert elkapják az embert. Naná, hogy bementem, mert hogy vigyázzak, ha nem vagyok ott. Azóta eltelt pár évtized. Soha nem voltam feszült helyzetben, pedig rosszul érintene, mert eléggé gyáva vagyok. Itt Dunaújvárosban is mesélte egy idős ember, hogy sétált az úton, szembe jött egy társaság, ahonnan valaki gyomorszájon vágta csak úgy. Aztán mindenki ment tovább, ha tudott, mintha mi sem történt volna.
2018. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!