Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is könnyebben kommunikál...

Más is könnyebben kommunikál állatokkal mint emberekkel?

Figyelt kérdés

Ha pl vendégségbe megyek és látom hogy van kutya-cica még szinte be sem mutatkoztam már próbálok az állattal kommunikálni, beszélek hozzá, játszok vele, emberekkel meg félek beszélgetni az elején ha nem ismerem őket. Olyan érzés hogy a kutya nem fog hülyének nézni ha olyat csinálok, ő csak örül hogy itt ez a valaki aki simizi meg játszik vele. Viszont beismerem nem vagyok jó kommunikálásban, a szemkontaktus nem megy, testbeszéd, hadarok, nem tudok mindig jól reagálni, néha nem tudom most mit kéne mondanom de ha ott van egy állat akkor emberekkel is feloldottabban beszélek.

Más is van így:


2017. jan. 13. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok toppon új társaságban, de azért inkább emberekkel kommunikálok, nem az állathoz megyek oda először :) Akkor szerintem elég furának néznének.

De jó, ha van állat, akkor már van egy beszédtéma, meg majd tuti odajön és lehet simogatni.

2017. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen.:)
2017. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
az allatokkal nem lehet kommunikalni. Nem tudod mit jelent a kifejezes.
2017. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez vagyok én is. Idegen emberek között feszélyezve érzem magam, nem tudom, hogy mit kéne mondanom, szinte minden újonnan megismert embernek az az első kérdése, hogy mi a baj, miért vagy ilyen csendes... De már megszoktam, egyszerűen nem tudok egy vadidegennel úgy elcseverészni, mintha évek óta ismerném, ha kérdez valamit, válaszolok, de nekem több hét kell, mire egy bizonyos emberrel felszabadultan tudjak beszélgetni, vagy hogy én kezdeményezzem a beszélgetést.

Állatokhoz viszont folyamatosan beszélek, nagyon szeretem őket.

2017. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ugyanez:DDD Ha vendegsegbe megyunk peldaul egy babat megnezni akkor is hamarabb megyek oda az allazokhoz, bar egy babanak nem kell sokaz mondani megse tudom mit mondhatnak, de ha ott egy kutya macska egyfolytaban tudnek hozza beszelni
2017. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is jobban kijövök kutyával-cicával, mint némely emberrel :D
2017. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Bocs, de állatokkal tényleg nem nagyon lehet kommunikálni, ugyanis ez a szó kölcsönös információcserére utal. A kutya, macska, ló stb. a legjobb hallgatótársaság! Ha sírsz, szomorúak, ha nevetsz, boldogok.

Az emberekkel nem nagyon tudok beszélni, így sokszor beszélek az állataimhoz. De eddig még egyikük sem válaszolt, így még nem kommunikáltunk.

2017. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%

7-es, te nem értesz semmit, ugye?

Nem csak verbális kommunikáció létezik ám!

Egy példa: elkezded simizni egy macska feje búbját, a két füle között. Nekiáll dorombolni, meg dugja oda a fejét.

Ez mi, ha nem információcsere? Jelzi, hogy jólesik neki a kedveskedés.

2017. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

attol ez meg nem valik kommunikaciova.


Nem csoda hogy nem birtok az emberekkel kommunikalni, amikor azt kepzeletik hogy ha csovalja a kutya a farkat akkor az mar kommunikacio.

2017. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
9-es, bizony kommunikáció. Az is, ahogyan a fülét tartja, az is, ahogyan a farkát csóválja, vagy behúzza. És ha lenne annyi esze mindenkinek, hogy a kutyák kommunikációját értelmezze, akkor nem lenne ennyi kutyatámadós horrorsztori, ők ugyanis nem alattomosan, ok nélkül támadnak, mint rézbőrű a 4-6-os villamoson... mindig jelzik előre, hogy bajuk van.
2017. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!