Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is könnyebben kommunikál...

Más is könnyebben kommunikál állatokkal mint emberekkel?

Figyelt kérdés

Ha pl vendégségbe megyek és látom hogy van kutya-cica még szinte be sem mutatkoztam már próbálok az állattal kommunikálni, beszélek hozzá, játszok vele, emberekkel meg félek beszélgetni az elején ha nem ismerem őket. Olyan érzés hogy a kutya nem fog hülyének nézni ha olyat csinálok, ő csak örül hogy itt ez a valaki aki simizi meg játszik vele. Viszont beismerem nem vagyok jó kommunikálásban, a szemkontaktus nem megy, testbeszéd, hadarok, nem tudok mindig jól reagálni, néha nem tudom most mit kéne mondanom de ha ott van egy állat akkor emberekkel is feloldottabban beszélek.

Más is van így:


2017. jan. 13. 08:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

#7/#9 - te valamit nagyon elnéztél, vagy egy szobanövényben kimerül a háziállatod.

A kommunikációnak nem csak egy fajtája van, nem csak a száddal és a füleddel tudod "elkövetni". Nem kell túlmisztifikálni, elég egy sikettel és/vagy egy vakkal kommunikálnod. A szaglás, tapintás, ízlelés ugyanúgy információt hordoz, mint a látás vagy a hallás, de ezen felül is van olyan csatorna, ami számunkra sem egyértelmű. Az is ide tartozik, hogy az állat megérzi a félelmeidet például. Ez is egyfajta kommunikáció.


A kérdéssel kapcsolatban: én minden állattal "remek összhangban" vagyok, kivéve a saját kutyámat. Én tudom mit akar, ő tudja mit akarok, és ezt dölyfösen egymás tudtára is adjuk, de már csak dacból sem jutunk közös nevezőre :)

2017. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Vesszetek mar ossze ezen... nyilvan kepletesen ertette
2017. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

"az allatokkal nem lehet kommunikalni. Nem tudod mit jelent a kifejezes."


Biztos képletesen.

2017. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Bakker, olvasd mar el a kerdest.


Kommunikalj mar egy kutyaval. Megkerdezed hogy van: csovalja a farkat. Megkerdezed mi a velemenye az idojarasrol: csovalja a farkat. Elmondod neki hogy mit gondolsz Kant kategorikus imperativuszarol: csovalja a farkat.


Ha ez neked kommunikacio, raadasul olyan amit az emberi kommunikacioval egy lapon lehet emliteni, akkor komoly fogalmi hianyossagaid vannak.

2017. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Istenem mennyire komolyna veszitek, es belekottok mindenbe. Ertitek hogy mire gondolt nem? vagy ennyire unjatok otthon a fejeteket hogy belekell kotni?.. Mert te amugy minden szot olyan helyesen hasznalsz, meg olyan k.urva tokeltes vagy, hidd el beled is beled lehetne kotni.. Istenem az egyik elkezd valamit aztan a masiknak folytatnia kell. Jo oke te tudod hogy nem hasznalta jol a szot, es azzal hogy itt ki okoskodod magad jobb lesz aza szanalmas eleted? Nezzetek mar magatokba ilyenkor mikor ilyen hulyesegekbe kottok bele. Ha ennyire nagyon okosak vagytok akkor nem kotnetek bele hanem elmennetek felette szo nelkul, tudva hogy nem mindenki olyan okos mint ti. Szanalmasak vagytok komolyan unatkozo nepseg.
2017. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Bakker most komolyan ezen kell vitatkozni? Jó, nyilván nem a Shakespeare Összes kiolvasásának élményét tárgyalom ki a kutyával egy tea mellett. Nyilván nem tudnak az állatok beszélgetni de visszajelzést tudnak adni, az akaratuk ki tudják nyilvánítani, azon meg hogy ez kommunikáció-e vagy sem úgyis csak veszekedni fogunk.
2017. jan. 13. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!