Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én megengedhetem magamnak...

Ha én megengedhetem magamnak a drágább cuccokat, akkor miért vagyok az emberek szemében az, aki vagánykodik, felvág?

Figyelt kérdés

Ha én kemény munkával megengedhetem azt, hogy új BMW X6-osom legyen, legújabb Iphone, nagy házam saját konditeremmel és úszómedencével, legmenőbb cuccokért nem kell árat megnéznem, akkor miért vagyok szálka mások szemében? Én, aki 24 éves koráig a belét kitanulta, majd kőkemény munkával végül vállalkozó lett (évi 2 millió forint adót fizetek).

Mi számít felvágásnak? Ha én megengedhetem magamnak, én sosem vagánykodtam a cuccaimmal, soha nem mutattam senkinek, hogy most mit vettem, mégis én vagyok a téma mindig. Ha megvehetem, akkor miért ne, ettől ez még nem felvágás!


30 éves vagyok



2017. jan. 13. 19:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Ennek a kérdésnek semmi értelme!


Van egy mondás: - Mindinkább írigyeljenek mint sajnáljanak!


Ennyi

2017. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Ha látják, hogy milyen életszínvonalon élek, nyilván kisebbségi komplexusuk alakul ki.

Nem takarhatom le ponyvával a házamat, mert van egy medencém, és egy konditerem.

Ők nem szenvedtek külföldön, Erasmus-diákként vadidegen helyen.

Háziorvosit csinálom, üzemorvos a cél, de a beindított vállalkozás hozza a pénzt. 3 év külföldön, rengeteg ügyelettel.

A kérdés az, hogy ha megszerzem, ÉN MAGAM megszerzem a pénzt, és elköltöm, az miért felvágás? Ha apuci-anyuci fizette volna, bizony meg érteném őket, de így nem!

2017. jan. 13. 19:50
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
Fejezd már be a hazudozást, basszus. Itthon sem ügyelhetsz 20-at egy hónapban, Svájcban végképp nem, pláne rezidensként. Aki meg egy kicsit is járatos az adózásban, az tudja, hogy évi 2 miskát adózó vállalkozóként nem teremtesz ilyen körülményeket magadnak 3 év alatt, pláne, ha a fenti összeg csak tavaly realizálódott.:-)
2017. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Kezdőként mindig nekem kellett ügyelnem, merthogy "jajj tanul a gyerek, így fog belerázódni". Meg van ez határozva ki mennyit ügyel? NEM, nincs meghatározva! Én nem megyek el szórakozni, semmi kikapcsolódásom nincs! Munka van vagy otthon vagyok! Nekem ez van, nekem ez jutott! Én nem megyek szórakozni, nem iszok alkoholt, nem cigizek! Életemet ez teszi ki! Svájcban tízszer annyit kerestem három év alatt, mintha Magyarországon dolgoztam volna! Fizettem a gázt, a rezsit stb. és ennyi! Az összes többit félretettem! Én nem mentem sehova, csak munka volt! Én nem nyaraltam! Most látszik meg ki hol van, és kezdenek irigyelni az emberek, hogy " jaajj BMw-je van, új telefonja van, háza van, mit képzel ez?"

Nekem tanulás volt 24 éves korig, majd munka munka és munka, és vállalkozás!


Büszkévé tesz, amikor azt írjátok kamu, ebből látszik, ki mire vitte....


Az volt amúgy a kérdés,hogy a megkeresett pénz számít-e felvágásnak? Erre még alig kaptam választ, csak kamukamukamukamu...öcsém!

2017. jan. 13. 20:21
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

"Ha én megengedhetem magamnak a drágább cuccokat, akkor miért vagyok az emberek szemében az, aki vagánykodik, felvág?"

Aki megengedhet magának ilyen dolgokat, azt önmagában senki sem tartja felvágósnak. Ismerek 1-2 cégvezetőt meg pár milliomost. Megengedhetik maguknak, az égvilágon senki sem vágta még a fejükhöz, hogy felvágósok.

És mellettük ismerek jó pár milliomost, akik nagyképűek, lenéző a viselkedésük és mindent mások orrába nyomnak. Őket valóban felvágósnak tartanak.

Nos, ha téged is ennek tartanak, akkor az azért van, mert a 2. csoportba tartozol és csak magadnak köszönheted a dolgot. (Igazából a kérdés megfogalmazásából is ez látszik. Az 1. kategóriába tartozó emberek azt írták volna, hogy van egy nagyobb kategóriájú kocsijuk és egy házuk, ami minden igényüket kielégíti.)


(Azon meg ne lepődj meg, hogy ennyien kamunak tartják a kérdéseket. Van pár ellentmondás és nem minden felhasználó vak. Svájcban pl. tényleg durvábban szabályozva van az ügyelet. Akár kezdő orvos az illető, akár profi, akár tanuló.)

2017. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Azért mert te az az ember vagy, aki vagánykodik meg felvág. Ilyen egyszerű a kérdésre a válasz.
2017. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

"volt amúgy a kérdés,hogy a megkeresett pénz számít-e felvágásnak? Erre még alig kaptam választ, csak kamukamukamukamu"


Bosszantó lehet. Tedd már meg, hogy visszavágsz azoknak, akik szerint ez kamu: linkelj már egy képet az úszómedencédről, de úgy, hogy közben ezt a kérdést is odateszed (gondolom nem csak egy iPhoneod van, akad még más Apple cucc, amivel ezt megoldhatod).

2017. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
70%
Aki ilyen szinvonalon él, annak eszébe nincs ide beírni kis hü"j"e gyerek módjára.
2017. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem így lett volna megfogalmazva a kérdés, ahogy.. és ha nem sütött volna róla ennyire, hogy egy kis ficsúr találta ki, akkor nem kezdtem volna el "kamukamukamu" szöveget írni, de így... tisztán látszik, hogy egy provokatív kitaláció az egész.

Számomra elég furcsán hatna az, hogy egy "orvos" "vállalkozó" ide, gyk-ra jönne fel lelki megerősítésért, hogy őt mennyire kiveti a társadalom, nonszensz, hogy 30éves férfi létedre, és mint fentebb említettem "orvos" "vállalkozó" és még miegymás, itt várnál megerősítést, tehát..csak ismételni tudom magam, és kamukamukamukamu.


ui: az előttem szóló jól mondja, dobj fel egy képet a medencéd mellől, apple cuccokkal körülvéve, az új X6-os kulcsával a kezedben, de ha a saját konditermedből lövöd a képet az sem probléma :)

2017. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"Meg van ez határozva ki mennyit ügyel? NEM, nincs meghatározva!"


De, pontosan meg van határozva a maximális munkaórák száma. Kőkeményen be is kell tartani. Ha orvos lennél, tudnád.:-)

2017. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!