Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tartom gyengének...

Csak én tartom gyengének azokat, akik dohányoznak vagy egyéb szenvedélyük van?

Figyelt kérdés
Gyengék, mert nem képesek abbahagyni egy olyan szokást, amely csak károsítja az egészségüket.
2017. febr. 10. 01:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%

Ott van baj a gondolatoddal, hogy azt írod, csak kárt okoz nekik. Örömet is, jól eső érzést is okoz nekik, így pedig mindjárt van ok arra is, hogy ne tegyék le.

De egyébként miért utálod a dohányosokat, ha még arra is veszed a fáradságot, hogy AZ INTERNETEN gyűjts magad mellé hasonlóan gondolkodókat? Nem gondolod, hogy ezzel kicsit foglalkoznod kellene, hogy más emberek ne legyen ilyen erős hatással rád?

2017. febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Alain Delon ***** válasza:
100%

Valami problémának mindenképpen kell lenni a háttérben, mert egy bizonyítottan nagyon káros dolgot csinálnak, amiért még fizetnek is.

Aki meg azt írta, hogy a csoki káros, annak a válasz az, hogy nem káros! Sőt! Minél töményebb (keserűbb, barnább) a csoki, annál jobb élettani hatásai vannak. Ezért is vagyok én úgy vele, hogy egy doboz cigi árából inkább megveszem a legjobb minőségű csokit, így duplán jól járok.

2017. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
12: Nekem pl. bejön a lakásomba a füst, mert a társasházba a folyosón dohányoznak a lakók. És utálom a szagát, marja mindenemet. Utcán, buszmegállóban dettó.
2017. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

Te sem tartod őket gyengének, csak van valaki akit nem bírsz és ő történetesen éppen dohányzik, és nagy sértettségedben itt neten fikázódsz. Jól gondolom? Jól

Egyébként én sem dohányzom, de attól még nem tartom gyengének azt aki igen, legfeljebb sok pénze van amit elszór hülyeségre, de az már az ő baja, mit foglalkozzak én vele?

2017. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%

Igen azok. Meg lusták.

Én is az vagyok. Nekem "egyéb" szenvedélye(i)m van, amiről már párszor próbáltam leszokni, de még tartósan nem sikerült.

2017. febr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem tartom magam gyengének, szeretem a cigit, az egészséges életre nem látok okot, számomra ez a megfelelő, nem azért szívom, mert "a rabja vagyok", hanem mert jól esik.


Csak én tartom gyengének az interneten követőket gyűjteni próbáló embereket?

Gyengék, mert nem biztosak saját véleményük helyességében, ezért másokat kérnek meg rá, hogy alátámasszák az övéket.

2017. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Sunshinedoll ***** válasza:

Ez nem gyengeség. A függőség mentális probléma, ennyi erővel egy bipoláris emberre is rávághatnád, hogy gyenge.

Ha sosem voltál függője semminek, fogalmad sincs, mennyire nehéz lehet leszokni róla.

2017. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez részben igaz szerintem, és részben nem. Van olyan dohányos aki retteg attól hogy valami baja lesz, zavarja hogy a sport se megy úgy, de mégse akarja le tenni, csak maximum kipróbál nikotin tapaszt. És ők rettegnek pedig hogy mi lesz velük, hamarabb meghalnak, de nem teszik le. Őket lehet gyengének nevezni. De van az a dohányos mint én, aki 6 éve dohányzik, elfogadta hogy lehet ennek következménye, és elfogadta, hogy a sportot nehezen bírja. Nem tudnek leszokni, nincs akkora akarat erőm. Nem hazudok magamnak, szeretek cigizni. Akkor én is gyenge vagyok ez miatt?

Az egyéb szenvedélyről annyit, hogy a horgászat is egy szenvedély. Lehet szenvedélyesen csinálni. Akkor az ilyen horgászok gyengék?

Szerintem aki dohányzik, annak elkell fogadnia hogy mi történhet vele. Aki nem fogadja el, de mégis dohányzik, azokat hivhatjuk "gyengenek".

2017. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Gyengeség, ha a dohányos LE AKAR szokni, de nincs önuralma, és nem tud, és ezzel nyugtatja magát, meg csak még egy utolsó szálazik... és erre fogja rá, hogy fokozatosan hagyja el (holott a cigit egyik napról a másikra is le lehet tenni, én is így hagytam el, mint volt erős dohányos, mert fulladtam!) meg tapaszokat vesz, amik nem is használnak.


...És nem gyengeség, ha a dohányos NEM AKAR leszokni, és azért dohányzik, mert neki ez tetszik és akarja, annak ellenére is, hogy tisztában van a negatív hatásaival, mert neki jól esik, és nem zavarja!


... Minden nézőpont kérdése, ebben sosem fogsz találni olyan nézőpontot, ami csak a dohányosok ellen szól avagy nem!

2017. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
58%

Én inkább valamilyen szinten ostobának.

Eleve a rászokást sem értem. Tudja az ember, hogy büdös, hogy káros, hogy drága, de azért rászokik. Függőségről az elején még nyilván nem beszélhetünk. Ekkor jön a de a társaságom így meg úgy...Nekem a két legjobb barátom 13-14 évesen elkezdte. Én 1-2x kipróbáltam, de 100%-ig biztos voltam benne, hogy nem fogok rászokni. Nem is szoktam. A barátok se közösítettek ki ez miatt.

2017. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!