Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy bármivel lehet poénkodni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

24/F

A bármi alatt, tényleg bármit értek. Az összes tabu témát, az összes betegséget, bármit.

Van sok olyan barátom aki ezt tolerálja, és ők is szeretik, de vannak sokan olyanok is, akik szerint nem szabad mindenből viccet csinálni.

Nektek mi a véleményetek? A humornak van határa? Vagy ez teljesen emberfüggő?

Kort és nemet is írjatok légyszíves.



2017. febr. 10. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettől függ.

Ha épp meghalt az anyosod, akkor a felesegedre való tekintettel bunkóság elsütni a viccet, h "mikor jó az anyós?"


Beteg gyerekeken viccelődni is paraszt dolog, béna, tehetetlen betegen is.


Nem tudhatod, h más mit élt meg, mi eshet rosszul neki, egy régi barátságban, baráti körben jobban megengedett a tabutémák kifigurazasa.

2017. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A határokat emberek húzzák, ebből adódóan úgy vélem, emberfüggő. Viszont illik tiszteletben tartani a többiek határait. A humornak van feszültségoldó hatása, de kétélű fegyver - ha az önirónia nem segít, akkor árt. 32F
2017. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem alap, hogy betegeken, szerencsétleneken nem viccelődünk, de nyilván a társaságtól is függ, mit lehet, és mit nem. Például a Gomba, gomba... viccet nem mesélném egy kisegítő iskolában, máshol viszont nem érzem bántónak. Malac viccet nem mesélnék olyannak, akit épp megcsalt a párja, és így tovább.
2017. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 longlife ***** válasza:
95%
Az Istenes,Jézusos vicceket nem mondok,és nem is szivesen hallgatom.Szerintem a határ azt érezni kell,de addig engedhető meg míg más személyt nem sért,aláz meg.Meg ha a társaság nem veszi a lapot.Esetleg nem érti a humort.Akkor ott van a határ. 47/F
2017. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is bármilyen viccen tudok röhögni, hallottam már olyan beteg gyerekes poént is, amin sirva nevettem. De nyilván nem olyanoknak kell morbid vicceket mesélni, akik érintettek a témában és érzékenyen érintheti őket.
2017. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem meg POÉNKODNI semmin. A poénkodás az önfényezés egy elég szemét modja. Nem tévesztendö össze a szellemességgel!
2017. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha az illetőt nem zavarja, hogy a betegségén poénkodsz, akkor nyugodtan lehet. Viszont ha egy másik embert zavar, te pedig nem vagy bunkó paraszt, akkor nem poénkodsz rajta.

2017. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A vicc és a poénkodás egyátalán nem ugyanaz. Ugyanakkor mindkét cselekedetnek legyen határa, mert nyilvàn neked sem esne jól egy rosszul időzített poén, pl. ha egy hozzátartozód, ha van gyereked, és meghal, akkor gondolom neked sem esne jól, ha viccet csinálnának belőle. ... Vagy ha te leszel beteg, műtött, képtelen vagy felállni, kórházban fekszel és poénkodás-kinevetés tárgya leszel...


Pl. bemennek látogatni a haverok, mondjuk az érzékeny pontodból lóg egy katéter, vagy netán belenkázva vagy és akkor elsütnek a haverok ilyen "poénokat", akkor azon nyilván nem röhögnél, hanem vérig sértődnél a te kiszolgáltatott, nyomorúságos állapotodban! Az sem esne jól, sőt, támadnál is érte. Vagy ha egy haverod roma, és Hitleres poénokkal bombázod, hogy milyen szappan lenne belőle, és amikor feltűnik hogy nem nevet már, na akkor nála elérted a határt!


... A poén nem szabad átmenjen sértegetésbe! Úgyhogy a határokat, hogy hol kell abba hagyni, azt tudni illik! Érezni kell a mások reakcióiból!


Mert nála ott a vége. Ha nem így gond, akkor nálad nincsenek határok, ami baj. Vagy a haveroknál ha nincs az is baj! Gáz! :/


Ha rosszkor, rossz helyen nem mondjátok a haverokkal a dolgokat, akkor nem lesz baj!

2017. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te hogy érzed kérdező? Biztos van olyan dolog, amivel nem szereted, ha poénkodnak, és nem tudsz rajta nevetni. Akkor pedig már nem mondhatjuk azt, hogy "bármivel". Én pl. alapból nem szeretem, hogyha viccelődnek. Engem a legtöbb vicc fáraszt, és nem jó értelemben. Kellemetlen, és még attól is elmegy a kedvem, hogy kijelentsem mennyire fárasztó. Persze, hogy én ilyenkor mit érzek, azt te nem tudhatod, csak akkor, ha egy alak megállás nélkül szarabbnál szarabb vicceket mondana neked, és már kifejezetten idegesítene vele. Na, én is ugyan ezt érzem.
2017. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy bármivel lehet poénkodni, létezik olyan, hogy fekete humor. Pl. a 9gag fekete humor szekciója most tele van ilyen beteges poénokkal :D

DE!

Ez nagyban függ attól, hogy hol vagy (kik vannak körülötted) vagy hogy kivel beszélsz. Nagy eséllyel ha nem bírja az ilyen jellegű poént a közösség amiben vagy, vagy pedig nemrég történt egy olyan esemény ami miatt érzékenyebbek lennének ilyenekre, akkor nagyon nagy bunkóságnak bizonyul vagy akár meg is szakíthatják veled a barátságot. Csak úgy viccelődj, ha nagyon ismered az illetőt és biztosra veszed, hogy nem sérted ezzel meg. Amúgy nincs baj vele :D

2017. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!