Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet legyőzni az irigysé...

Hogy lehet legyőzni az irigység érzését?

Figyelt kérdés

Az irigység nem vezet sehova,csak rombol. Próbálom pozitív gondolatokkal kitölteni a helyét,de mikor épp nem kontrollálom a gondolataimat az irigység újra felbukkan.

Van akinek e-szempontból sikerült a pozitív irányba való változtatás?



2017. febr. 17. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem az talán segíthet, hogy amikor elfog az irigység, akkor arra gondolsz, hogy neked mennyi mindened van, amit más irigyelhet. Lehet ez akár a szemed színe is :)

Vagy mondjuk ha olyanokra gondolsz, hogy: "Minek irigykedjek,amikor attól senkinek sem lesz jobb" vagy próbáld meg elfogadni azt a tényt, hogy nem azok a dolgok tudnának minket boldoggá tenni, ami másoknál megvan, hanem igazából minden eszközünk megvan ahhoz, hogy boldogak legyünk, mert ez csak rajtunk múlik :)

2017. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rombol ép ellenkezőleg segít az embernek hogy, jobbá váljon meg ennek köszönhetjük felismerjük az igazságtalan dolgokat.Én inkább büszke lennék rá de ez az év véleményem.
2017. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egészséges mértékben akár ösztökélhet is. Ha túlzott méreteket ölt,akkor meg inkább korlátoz...
2017. febr. 17. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha irigy vagy,soha ne a másiknak akarj rosszat,hanem próbálj te is felfelé jutni!

Egyébként sokszor annak rosszabb a helyzete,akire irigyek vagyunk,csak némi külsőséggel nagyon meg lehet vezetni bárkit!

2017. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsót osztom!

És ne nyomd el az irigységedet! engedd,hogy kiteljesedjen,ne félj tőle.Ez alapvetően nem egy rossz tulajdonság,hanem természetes.

2017. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!