Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltak a minap történt,...

Mit gondoltak a minap történt, játszótéri gyerekverésről?

Figyelt kérdés
Sajnálom az áldozatokat is, de azóta kiderült hogy a 4 "támadó" is hasonló korú gyermek volt s valójába nekik ez csak önkifejezési eszköz volt hisz ők is csak gyermekek, nem lehet őket hibáztatni! Az önmegvalósítást próbálgatják, Sajnálom őket is, tán még jobban! Nem tehetnek róla!

2017. febr. 28. 23:00
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Tehát, ti egy verekedő 8 évest is elítélnétek?! Csak gyermek!
2017. márc. 1. 19:25
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8 éves esetében még lehet 'enyhítő körülmény', hogy még csak gyerek. De könyörgöm, 14-15 évesekről beszélünk!!! Egy ekkora gyerek már tökéletesen tisztában van vele, hogy mi a helyes és mi nem, és, hogy a tetteinek KÖVETKEZMÉNYEI vannak! 14, sőt néhány esetben már 12 éves kortól mindenki büntethető. Olvass bele a BTK-ba!

Én is tini vagyok, én is próbálgatom a határaimat: van amikor feleselek a szüleimmel, flegmázok. Vagy úgy döntök, hogy most nem akarok tanulni és beveszem a lesz.rom tablettát. És már verekedtem is! De akkor nem én kezdtem, és inkább önvédelem volt. Ja, és egy nálam idősebbel verekedtem. De eszembe se jutna csak úgy poénból odamenni egy nálam két úgy fejjel alacsonyabbhoz és megverni. Ezt nevezed te önkifejezésnek? Egy ilyen ember inkább ne fejezze ki önmagát!!!


És arra még mindig nem válaszoltál, hogy,mit reagálnál rá, ha a TE kisgyerekedhez menne oda egy csapat 14-15 éves gyerek kifejezni magát.


15/L

2017. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

[link]


Ők is csak önkifejeztek ugye?

2017. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Sőt még óvodában sem nézik el a verekedést..
2017. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát, ti egy verekedő 8 évest is elítélnétek?! Csak gyermek!"


Igen, el!

Ha nem tűnt volna fel, a verekedős, erőszakos gyerekeket nem hogy az iskolában, de a bölcsődében és az óvodában SEM tolerálják, pedig ott tényleg kisgyerekekről beszélünk. Szerinted véletlen, hogy az ilyeneket elviszik gyerekpszichológushoz, vagy rosszabb esetben hívják a gyámügyet? Mivel ilyen esetekben borítékolható, hogy vagy semmilyen nevelést nem kapott otthon, vagy sz@rul nevelték a szülők, vagy pedig a gyerek az erőszakot látja otthon is és eltanulja, meg azt hiszi, hogy ez a normális. Tetszik vagy sem, az erőszak nem való a mai társadalomba. Aki csak erőszakkal tud elintézni valamit, az sose lesz sikeres és kedvelt ember és nagy eséllyel mindenki meg fogja utálni. A munkahelyeken pedig no-go az erőszak, és azonnali kirúgás is jár érte a legtöbb helyen, vagy még a rendőrséget is kihívhatják.

Most már érted, hogy az erőszakos egyedeket miért kell megváltoztatni, "megállítani" még gyerekkorukban?


Mellesleg szerintem te is találkozhattál már ilyen felnőttel. Ha vitatkozol vele, és neked van igazad, mit csinál? Feltekeri a hangerőt, káromkodik, mutogatja az öklét, meg fenyeget. Na az ilyen barmok pont így kezdik gyerekként, mint a támadók a történetben.

A cigánykölykök is ezért erőszakosak, mert azt látják otthon, hogy fenyegetéssel, verekedéssel, ököljoggal bármit el lehet érni.

Az önmegvalósításnak pedig köze sincs az erőszakhoz. Önmegvalósításnak számít az, ha pl a művészetben kifejezed az érzelmeidet, stb. De az NEM, hogy a frusztrációdban, meg "hű de király gyerek vagyok" menőző szlogennel belekötsz egy nálad jóval gyengébb emberbe, aki neked semmit sem ártott, majd bántalmazod. Ez ugyanolyan gerinctelen gyávaság, mint amikor egy izomtibor laposra ver egy nála jóval gyengébb, vékonyabb férfit pusztán erőfitogtatásból. Na és ez az egész pontosan így kezdődik gyerekként.

Ha már gyerekként sem tanulja meg az illető, hogy másokat bántalmazni (pláne jogtalanul) bűncselekmény és nem elfogadható, akkor mégis mikor kéne neki megtanulnia?? Gyerekként nem tanítod meg neki, mert hát szegényke "önmegvalósít" meg "önkifejez", aztán folytatja ugyanezt az okádék viselkedést azután is, miután betöltötte a 18-at, de akkor számíthatsz rá, hogy nem egyszer a rendőrség fogja hazavinni, vagy a rendőrség fogja elmeszelni a viselkedése miatt. Ugyanúgy börtönt is kaphat, ha súlyosabb az ügy.


És erre a viselkedésre abszolút nem mentség, hogy még gyerek, sőt inkább súlyosbító, hogy már gyerekként is ilyen szintű probléma van vele. Ráadásul (ha jól tudom) már 12 éves kortól pl őrizetbe lehet venni valakit, és mily meglepő, az ország első 13 éves őrizetbe vettje egy cigány gyerek volt, aki erőszakos volt, és késsel fenyegette az áldozatait, meg verekedett.

Szerintem te sem akarnád, hogy a gyereked is ide jusson.

2017. márc. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Na akkor én 17 éves vagyok, megyek és jól megverem a gyerekeidet!

Kicsit jobban megtaposom a fejét ameddig csak mozog mert tudod most szakított velem a csajom és most az önmegvalósítást próbálgatom.

Na milyen érzés lenne ?

Ha az én gyerekemmel ilyet csinálnának én addig rugdosnám a fejét ameddig az agyáig nem jutok el!

Amúgy bazze, inkább lennék az ókorban, ott legalább az ilyen nyomorékok (elkövetők és a kérdező) nem sokáig jutottak.

2017. márc. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Utolsó, és akkor te mennyivel vagy különb? Ugyanúgy agyonvernél, megölnél egy másik embert. Az önbíráskodás nem mentség.
2017. márc. 3. 08:51
 38/41 anonim ***** válasza:

Az ilyen témákban én az ókoriakkal értek egyet, szemet-szemért, fogat-fogért!

Ne hogy már az én gyerekem agyonverve, egy életre megsebzett lélekkel éljen, azok meg kapjanak egy kis leszidást!

2017. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

És én különb vagyok!

Van különbség aközött hogy valaki egy ártatlan embert bánt ok nélkül, vagy hogy valaki kiosztja a méltó büntetést!

De könnyen pofázól a rózsa dombról, pont olyan vagy mint azok akik a gazdag vidékről osszák az észt a Borsodiaknak-Ózdiaknak hogy a Romák nem bűnöznek.

Spartacust is elitéled amúgy ? Ő vele is rosszat tettek, de ő fellázadt és vissza adta!

2017. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Olyan vagy kérdező, mint az unokatestvérem szülei.

Unokatestvérem még csak 7 éves, de egyszerűen katasztrófa az egész gyerek. Ha nem az van, amit ő akar, hisztizik, tör-zúz, rúg, csapkod, meg választékos káromkodással elküld a fenébe, és lilára ordítja a hülye fejét. Egy óvodából már kicsapták, mert nem bírtak vele, másikat nagy nehezen befejezte, iskolába először (6 évesen) nem engedték, mert kezelhetetlen, és nem érett hozzá. Most első osztályos, és az egész osztály utálja, nincs egy darab barátja se. Ha valamit akar, egyszerűen elveszi mástól, ha szóvá teszik, akkor nekiáll verekedni, meg ütni-rúgni.


És szerinted ez miért van? Egyszerűen azért, mert a szülei ugyanazt a hozzáállást képviselik mint te, kérdező. Nem szabad rászólni, mert még gyerek, hadd csináljon azt amit akar, hiszen még gyerek, ez nem verekedés meg nem rossz, azért csinálja, mert még gyerek, és így tovább. Tulajdonképpen otthon akármit megtehet, a szülei elintézik annyival, hogy "még gyerek". Ennél károsabb "nevelés" alig van. Hozzánk már nem is jöhet, mert már több dolgoz összetört, meg nem tud civilizáltan viselkedni. Kapott egy poharat, mert anyum öntött mindenkinek inni. De mivel nem őfelsége volt az első, így egyszerűen a földhöz vágta a poharakat megsértődve. Anyum rászólt, unokatesóm anyja meg még anyumnak ugrott neki, hogy még csak gyerek, mit van úgy oda.

Ebből a pokolfajzatból egy komplett armageddon lesz 15-16 éves korában, de amilyen hülyék és vakok a szülők, meg is érdemlik.


Egy gyereknek szüksége van nevelésre, és korlátokra. Amennyiben elintézed a súlyosabb dolgokat is a "még csak gyerek" kifogással, akkor láthatod, hogy mi lesz a vége.

2017. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!