Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Árad belőlem az energia, furcsa vagyok, nagyon bolondos, sokat hülyéskedek, furcsán viselkedek, röhögök, ugrálok, hadonászok, kiáltok. Hangos vagyok, sietős, picit komolytalan -és utálom ezt. Utálom, ha az emberek furcsán néznek rám, "hülyének" (persze nem komolyan) neveznek, stb.

Mit tegyek, hogy tipikus "leszarom" legyek? Úgy értem, nehezebben röhögjem el magam, legyek komolyabb, ne érdekeljen annyira minden. Ne legyen az, hogy minden apróságot (pl. ha visszaadják valamimet, amit elvettek) megköszönjek, ne mosolyogjak mindenkire, vegyem picit lazábbra, ne stresszeljek annyit. így sem nyílok meg könnyen az embereknek, viszont akikkel ezt megtettem, rohadt idegesítően viselkedek (lásd: fent). Hogy ne mondjak el minden kis apróságot, ne meséljek folyton másoknak, meg szeretném az életemet magamnak tartani, de nem megy (nem vagyok feltűnési viszketeg, mint mondtam, az elején eléggé félénk vagyok, csak mikor már megbízok egy emberben, túl megnyílok). Vannak titkaim (családi, stb), viszont sokat beszélek, mindig akarok valamit mondani, hülyülni, bolondozni, "furcsáskodni". Nem szeretnék ennyiszer megszólalni, ennyire a társaság tagja lenni. El lennék egyedül is.

Tudom, hogy "legyek mindig önmagam", viszont nem érzem, hogy önmagam lennék, frusztrálva érzem magam, ha ez van.

Vannak napjaim, amikor tényleg úgy viselkedem, ahogy szeretném, de -sajnos-, a komolytalanabb, "hülyébb", bolondosabb, furcsább énem a gyakoribb. És ezt nem bírom.


Hogyan. Változhatnék. Meg?


2017. márc. 14. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne akarj egyik napról a másikra megváltozni. Haladj kis lépésekben. írj listát, gyakorolj a tükör előtt, ugyanis ez olyan mint a színészeknél a felkészülés :) . Legyen egy jelmondatot, pl. : ,,nyugi, csak lazán". Amit elismételsz magadban amikor érvényesülne a ,,bolondos éned".

Mindennap reggel, ebédkor és lefekvéskor mond el, hogy milyennek akarod magad látni. Pl.: ,,Komoly vagyok, laza és nyugodt".

Sok sikert! Pá!

2017. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszöm! :)
2017. márc. 14. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Nem tudom jól érzem-e, de szerintem ez nem a te véleményed. Mások folyamatos kritikái, negatív visszajelzései váltják ki ezt az "ellenséges" viszonyt saját magaddal szemben. Szerintem semmi baj nincsen veled. Miért kellene átlagos "leszarom" stílusúnak lenni? Miért ne lehetnél akár te a sok szürke ember közt a színfolt? Ne ostorozd magad és ne akarj megváltozni mások megjegyzései miatt. Talán nem vagy átlagos, talán nem vagy hétköznapi, de pont ez a lényeg. Talán közhely de igenis merj önmagad lenni. Ha hülyülni van kedved? Hülyülj. Ha komolytalanabb a hangulatod? Légy komolytalan. A lényeg, hogy ne fojts el magadban semmit, a lehető legnagyobb nyugalommal légy az aki. Nem biztos, hogy tetszeni fog az embereknek, de ahogyan a mondás is tartja: "Nem süthetsz annyi kalácsot, hogy mindenki száját betömd vele" ergo, nem lehetsz olyan, nem tehetsz olyat ami mindíg minden körülmények között mindenkinek tetszeni fog. Add magad és ha valakinek nem tetszik, keressen más társaságot. Csak akkor fogod megtalálni az igaz barátaid, úgymond a "te embereid" ha nem félsz minden élethelyzetben, szituációban te magad lenni. A változást pedig hagyd meg azoknak az embereknek akik engednek a társadalom kritikáinak és inkább élnek egy általános "elfogadott norma" szerint mintsem igaz valójukban.

Remélem tudtam segíteni, minden jót kívánok neked. :)

2017. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!