Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan élhetek túl, ha képtele...

Hogyan élhetek túl, ha képtelen vagyok a véleményemet véka alá rejteni? Ha voltam már lúzer, nagyképű, nőgyűlölő emiatt?

Figyelt kérdés

Régen is így volt, de így lassan 30 felé már nem pusztán berögzül, de fokozódik az a tulajdonságom, hogy képtelen vagyok véka alá rejteni a véleményemet, amiért persze egyre többek megutálnak. Az önvizsgálat megvolt: nem arról van szó, hogy valami elfojtott agressziót próbálok így kiélni, csak úgy érzem, megtagadnám önmagam, ha mást mondanék, amit valóban gondolok.


A kereskedelmi médiában dolgozok, itt sajnos kimagasló a képmutatás, és a legutóbbi eset az volt, hogy a kollegina bekérdezett nálam, hogy mégis mi a véleményem az adott élethelyzetéről; én meg előadtam, hogy baromira nem vagyok abortusztpárti, és gyomorforgatónak tartom, hogy ő itt most 12 embertől, akik éppen körbeüljük elvárja, hogy korokodilkönnyeket hullassunk érte, amikor ő konkrétan kinyíratta a gyerekét. Én ezt minden indulat és ártó szándék nélkül mondtam, persze hazudnék, ha azt mondanám, nem számítottam arra, ami azután történt.


Persze egyértelmű, hogy a gyűlölettől fűtött kommentárok, amelyeket az ilyen sztorik után kapok teljességgel súlytalanok, mert csak a személyemet célozzák, akik viszont mellém állnak is csak titokban veregetik meg a vállam, mert ők maguk is gyávák. Az igazság az, hogy valódi támogatást nem kapok, így kizárólag azt fogom idővel elérni, hogy kirekesztem magamat az emberek közül. A társaságuk nélkül talán még meglennék, de így sem csajt, se karrier szinten új lehetőségeket nem fog felém dobni az élet, mert ma elvárás, hogy azonosulj a semmitmondó, lényeget elmismásoló véleményekkel.


Igazából az érdekelne, hogy az alább felsorakozó troll vélemények közül lesz-e akár egy olyan is, aki maga is hasonló cipőben jár, mert neki éppenséggel érdekelne is a véleménye - mi a jó taktika arra, hogy ilyen habitussal is képes legyek előre jutni, esetleg külföld a megoldás, mert csak a magyarok ilyen gyengék? 28/f


2017. márc. 23. 17:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

Az emberek döntéseinek következményei vannak. Ha valaki lefekszik egy másik emberrel és teherbe esik, annak az, hogy fel kell nevelni a gyereket. Az abortusz számomra a következmények áthárítása a gyerekre, aki semmiről nem tehet, és meg kell halnia ez miatt. Azt elfogadom, hogy előfordulhat olyan helyzet, amikor egyszerűen muszáj, de manapság inkább sportot űznek ebből néhányan, meg jó dolognak tartják.


Az alap dolgokon kívül (mint segíteni levenni a babakocsit a buszról, stb), nem tudom, hogy miért kéne nekem, vagy bárki másnak külön segíteni a kismamákat. Amikor lefeküdt a két fél egymással, hozott egy döntést, és az ő feladatuk gyereknevelés.


Kioktatni nem szoktam senkit, de azt a férfit, aki például elhagyja a gyerekét, én nem veszem komolyan, meg nem is barátkozom vele. Én nem csak a nőket hibáztatom örökké. Tisztelem azokat a nőket például, akik nem vetetik el a gyereküket, mert így gondolkodnak, mint én. Van ilyen is.

2017. márc. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ezzel semmi gond nincs, mivel a nő megkérdezte a véleményed. Csak akkor tartsd magadban, ha senki nem kíváncsi rá.

Azt én se értem, hogy ha feltesznek egy kérdést, amire kifejtős választ várnak, én pedig kifejtem a véleményem, amiért letorkolnak, akkor mi a tökömért tettek fel róla kérdést?

Mármint, szerintem egy tahó vagy az abortuszellenes nézeteiddel, nincs jogod beleszólni, mert nem te hordod ki, nem te szülöd meg, nem a te életedet nyomorítja meg egy gyerek, ha rosszkor jön, vagy nem akarsz. Viszont ha megkérdeznélek abortuszkérdésben, akkor vitatkozhatnánk egy jót, én hoznám az ellenérveket a nézeteidre, te a tieidet az én álláspontomra. Aztán valószínűleg nem győznénk meg egymást, de nem utálnálak azért, mert más a véleményed, mint az enyém.

Viszont, ha kéretlenül osztod az észt a hatáskörödön kívül, akkor én is messze elkerülnélek.

Külföldön is ugyanolyan az emberi természet, sőt, talán ott még inkább polkorrektnek kell lenni, itt azért megengedhetsz magadnak ezt-azt (női princípium esete pl.), ami nyugati országokban elképzelhetetlen lenne.

Nem szimpatikus a leírás alapján a személyiséged, se a véleményeddel nem értek egyet, se a nagyképű "mert az ő véleményük talán érdekelne is" nézeteddel, viszont melléd kell állnom, mert a nézeteim szerint az nem állapot, hogy csak egy vélemény lehessen mérvadó. Még akkor se, ha történetesen az én véleményem az, mert ahol egy véleményt engednek csak, az diktatúra.

Szóval a megoldás talán az lehet, ha hasonló nézeteket valló emberekkel barátkozol, vagy értelmesekkel, akiknek van vitakultúrájuk (mondjuk a munkahelyeden kívül is akár), velük úgymond kiélhetnéd magad, amikor pedig olyan emberek közt vagy, akik fontosak a karriered szempontjából (nevezzük nevén: be kell nekik nyalni tövig), akkor pedig moderálni magad. Nőt szintén olyat válassz, aki ahelyett, hogy besértődik, érvekkel támadja az álláspontod. (mert olyan nem lesz úgysem, hogy valaki mindenben egyetért veled)

2017. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem: az abortuszos esetnél nem azért tartalak tahónak, mert kifejtetted a véleményed egy embernek, aki kérdezte, hanem azért, mert az az ember épp egy trauma hatása alatt áll, és erre nem megoldás, hogy "de hát ő tehet róla, legyen is lelkiismeret-furdalása, megérdemli". De amellett se lehet elmenni, hogy a hölgy a kérdésével helybe ment a pofonért, és nem tudhatom, előtte mennyit lovagolt már ezen a témán, stb... Mindegy, nem is elemzem tovább a helyzetedet, a lényeg az, hogy ha ez esetben kikerülöd a kérdését, és azt mondod, nem akarsz rá válaszolni, hagyjon vele békén, beszélje meg mással, azzal még nem köpted szembe a saját véleményed.
2017. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jól csinàltad. Ha egyszer felcsináltatta magát aztán kikérte a véleményed...

Igen ez a társadalom képmutató -főleg a nők-, sokan mondják hogy ezt nem szabad így mondani mert szegénynek rosszul esik, "mert nő és vele óvatosan kell beszélni" na de kérem ki nem ***** le ha egyszer ő kérdezi. A nők megpróbálják manipulálni a körülöttük lévőket, hogy több figyelmet és megerősítèst kapjanak. Ez történt a te esetedben is, nem kell ezen meglepődni.


Apropó minek keresel csajt? Többek között az ilyen esetek miatt szerintem jobb ha csak dugásra használod őket. Arra meg millió+1 lehetőség van.

2017. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!