Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedves tizenévesek! Mi az,...

Kedves tizenévesek! Mi az, amitől érettebbnek érzitek magatokat a korotoknál?

Figyelt kérdés

Jól működő, kiegyensúlyozott, hosszú, komoly kapcsolatban vagytok?

Idegen nyelveket beszéltek?

Vállaltatok diákmunkát?

Jók vagytok valamilyen sportban?

Tudtok főzni?

Egyedül is elengednek másik városba/országba?


Ki milyen dolgokkal támasztaná alá azt, hogy ő érettebb a koránál?



2017. ápr. 3. 18:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A snapchat kutyafejek olyan jópofák.
2017. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%

Én egyáltalán nem vagyok érett kamasz, de szerintem érett az:

Aki komoly, több éves kapcsolatra vágyik (eddig még stimmel:D).

Önismeret, hosszú távú célok (milyen egyetemre szeretnék majd jelentkezni, mi érdekel stb.)

Nem kell stréberkedni, de viszonylag jó tanulás.

Főzés, mosás, takarítás, tehát eltudja látni magát.

Diákmunka vállalása.

Érdeklődés az irodalom, politika, világ kérdései iránt.

Intelligens (!)

Felelősséggel bulizik.

Nem cselekszik meggondolatlanul, csak érzésekre támaszkodva, hanem kicsit higgadtabb, racionálisabb.

Talpraesett, megtud szólalni, véleményt formálásra képes (nem alpári stílusban, hanem normálisan).

De szerintem 15-6-7 évnyi tapasztalattal (de még 20-szal sem) lehet kijelenteni, hogy valaki "érett". És nem is kell...megvan annak a maga ideje, de ha már valaki alapvetően felelősségteljes akkor már jó úton halad.

2017. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

14 éves lány vagyok. 8.osztályos.

Nem volt még kapcsolatom, szerintem ráérek még az ilyesmivel. Jó, mondjuk megnézem a fiúkat, ha tetszenek, de melyik lány nem, ha szingli? :D

Egyszer utasított vissza egy srác,de ja..ilyen viszonzatlan 'szerelem' volt az.

Nem beszélek rendesen nyelveket, de tervben vannak. Nagyon imádom a nyelveket. 5 éve tanulom az angolt és a németet. De mivel mindig más tanárunk volt az angolnál, mivel én szakkörbe jártam, ezért keveset tudok.

Németet már jobban tudom, sok mindent megértek németül, de az is kevés számomra. Szóval úgy rendesen még nem beszélek angolul/németül. Szeretnék megtanulni még spanyolul és koreaiul.:D Most gimnáziumba készülök, ahova valószínűleg felvettek.

Diákmunkát még nem vállalhatok, pedig ezer örömmel mennék! Mivel szeretnék pénzt keresni, hogy minnél hamarabb elköltözzek itthonról, és az egyetemre is kellene gyűjtenem. Viszont volt, hogy három hónapon keresztül jártam hetente egy idős nénihez takarítani pár órát,aki már meghalt sajnos.

Külföldre nem engednek egyedül el, de városokba engednek, de ami közel van hozzánk csak oda, úgy egy 20-30 km-re.(Meg kollègista leszek szóval muszáj lesz:D)

Sport... Sport.. 5 évik jártam tornára, versenyeken párszor voltam, de akkor is csak tartaléknak raktak be, tehát ki is iratkoztak, meg amúgy se bizonyultam jónak benne. 2 éve röpladbázom, amiben nem vagyok profu szinten jó, de annyira kezdő szinten sem. 3 évig néptáncra jártam, ami nagyon nem jött be. Csak azért jártam, mert muszáj volt.

Főzni csak ilyen alapdolgokat tudok, mint pl. Bundáskenyér, palacsinta(kikeveréssel együtt),krumplifőzelék, zöldségleves, puding, darakása.. Stb. Ja és mikrós csokis sütit XDD


Amúgy látom írták néhányan, hogy a 13-14 évesek már nem szüzek, és cigiznek.

Hát.. Amúgy igen ez valóban így van a mi osztályunkban is. (Vannak kivételek, én is itt vagyok:D) Vagyis ketten már nem szüzek(lehet hogy többen,de ketten ezzel dicsekednek), 6-an cigiznek. Bah.


Amúgy volt ez az előítéletes dolog. Én sem ítélem el a melegeket, leszbikusokat, biszexet stb. Csak pl. Azt nem szeretem,ha a két lány előttem csókolozik. Talán ez a helyzet picit zavar,de a melegek meg nem tudom miért,de olyan arik:DDDD. Ők nem zavarnának valamiért,de nem tudom,én így látom a helyzetet.:)


Amúgy azt kihagytam,hogy 4-5 tanuló vagyok. És igazából nem érzem magamat elég érettnek. Lehet,hogy mások úgy látják,de én nem érzem magamat annak.

:)

2017. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Előző lennék. Bocsi a helyesírási hibákért, siettem.
2017. ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Én is azt figyeltem meg, hogy aki nem akarja idősebbnek, nagyobbnak mutatni magát, általában az áll hozzá a legérettebben a dolgokhoz.


A kidolgozott hosszútávú tervek, képzések szerintem nagyon jól jelzik, hogy tényleg érett valaki.


A kisebbségekhez való hozzáállás inkább nézőpont kérdése, mint érettségé. Senki nem lesz attól kevésbé felnőtt, hogy szembemegy a toleranciával.


A tanulmányi átlagnak semmi köze az érettséghez. A legtöbben, akik gimi alatt kitűnőek voltak, és végigtanulták a 4 évet, szenvedtek az egyetemmel, el sem végezték, nem dolgoznak sehol, nem vitték semmire. Én az osztály rosszabbik felébe tartoztam, ami az átlagot illeti, mert alig tanultam valamit gimiben, inkább kint voltam mindig. Az érettségim közel kitűnő lett, két emelt szintűt is tettem, és most záróvizsgázok egy jó nevű egyetemen, ráadásul olyan munkahelyem lesz, amilyenre mindig is vágytam.


12-es nagyon jól látja a dolgokat. :) 13-as lány is írt egy-két jó dolgot. Hogy érted amúgy, hogy az egyetemre gyűjtenél?

2017. ápr. 16. 10:12
 16/31 anonim ***** válasza:
#13 vagyok. Hát elég nehéz anyagi helyzetben vagyunk, és nem szeretnék mindig a szüleimre támaszkodni.
2017. ápr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Ha nem élsz túl jó körülmények között, akkor jelentkezhetsz koliba, és meg is fogják neked ítélni. Ez nem kerül sokba, ismerőseimnek havonta 9-10 ezer forint körül van Budapesten.

Államilag támogatott képzést válassz, így semmit nem fog kelleni fizetned az egyetemért. Ne felejtsd, semmi más nem számít felvételkor, csak az érettségi, és bizonyos esetekben a 11-12. év végi jegyeid.

Ha tényleg gyűjteni szeretnél az egyetemi évekre, annak a nagy része valószínű kajára, az utazásra, és esetleg mobilnetre fog elmenni. A többi attól függ, mennyire vagy kimozdulós. :)

2017. ápr. 16. 10:50
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
14 éves vagyok.Főleg azért, mert képes vagyok olyan dolgokat átlátni, amelyeket egy 15-16 éves nem tud. Elég gyötrő gyerekkorom volt. Alkoholista apa, majd a szüleim válása. Aztán másfél évig volt a lakótársam egy paranoid skizofrén, fél évig egy szopszichopata nő. Évekig éheztem, bántottak az iskolában, és otthon. Volt egy idő mikor bekattantam. Ismerem milyen a depresszió..de az sokkal durvább volt annál. Olyan érzés, mintha ébren álmodtam volna. Egy 11-12 éves kislány nem képes elviselni azokat a dolgokat amiken keresztülmentem. Egész egyszerüen ezért elfelejtettem másfél évet. Foltokban emlékszem arra, hogy mi történt, körülbelül be tudom határozni. Két éve a bátyámat is skizofréniával diagnosztizálták. Ez emel ki a gyerekek közül. Át tudom látni a dolgokat. Nem a politikára, és a gazdasági problémákra gondolok. Meg tudom érteni az embereket. A gyilkost ugyanúgy mint a nagyravágyó üzletembert. Tudom mit gondolnak, és tudom hogy mit miért tesznek. Nem áll szándékomban megakadályozni őket ebben, csak kíváncsi vagyok rájuk. Mondjuk sok esetben ez a kíváncsiság veszélyes is lehet. Ösztönösen tapadnak rám a különféle emberek, többnyire azok, akik hasonlóan hozzám sokat szenvedtek, és keresik a hasonlóságot. Érdekel a pszichológia, és a pszichiátria. Sokat foglalkozok ezekkel. Nem igazán érdekelnek azok a dolgok amelyek más tizenéveseket igen. Egyébként ez nem jó. Sőt, borzalmasnak tartom magam, amiért ilyen vagyok. Én is szerettem volna/szeretnék normális gyerekkort, szerető családdal, és barátokkal. Akkor is, ha ez a hajnalig tartó bulizást jelenti. Most meg ott tartok hogy szabályosan félek a velem egykorú gyerekektől. Szeretnék velük beszélgetni, vagy barátkozni, csak nem vagyok képes. Ebben az évben kerültem új iskolába. Nem beszélek senkivel se, még így egy év után is csak a nevemet tudják az osztálytársaim, és azt, hogy szeretek rajzolni, meg sorozatokat nézni. Pedig én mindent tudok róluk. Akármiről beszélnek, én mindig hallgatom őket, még akkor is ha nem tudnak róla. Egyébként sokszor érdekes, és szórakoztató dolgokról beszélnek, és én mindig szeretnék hozzászólni valamit, de sosem merek. Pedig van egy-két osztálytársam akik szimpatikusak nekem, de még tőlük is félek kicsit. Sok dologban felnőttnek gondolom magam, mert a szenvedés azzá tett. De ezt még mindig nem én választottam. Szívesebben lennék egy buta, és naív 14 éves lány, aki 5-10 év múlva nevet a múlt hülyeségein. Az egyszerübb, és boldogabb lenne. Érettebb vagyok, de ennek ára volt. Rettenetesen magányos vagyok. Ez egyébként nem sokszor zavar, csak néha. Van, hogy egy régi barátommal találkozok. Miután elköszöntünk, és elment, akkor jövök rá, hogy mennyire magányos vagyok. Ilyenkor legszivesebben ordítani tudnék. Tudok, és szeretek is főzni. Főleg édességeket/süteményeket szeretek sütni :) Van, hogy rááldozok egy egész napot, és csak sütök egy finom sütit, vagy tortát. Aztán a nap másik fele a sütés utáni takarításra megy rá xD Ha szomorú vagyok, akkor sütéssel le tudom kötni magam, és a végeredmény ehető is lesz legalább.
2017. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Kedves Gébics!


Sajnálom, hogy így alakult a gyerekkorod. Viszont semmi okod így tekinteni magadra, a válaszod alapján egy értelmes lánynak tűnsz. Megértem, hogy félsz a kapcsolatteremtéstől, de szerintem nem ártana, ha bekapcsolódnál egy-egy beszélgetésbe. Próbálkozz azokkal, akik a hallottak alapján szimpatikusnak tűntek, és olyankor, amikor nincsenek túl sokan. Ha van kedved, és magányosnak érzed magad, nekem is írhatsz.

2017. ápr. 16. 12:20
 20/31 anonim ***** válasza:

Ez ugye nem egy "szidjuk a mai fiatalokat" kérdés akar lenni, egy mai fiataltól?

Már nem vagyok tini, de mikor az voltam, én is érettebbnek tartottam magam. És még most is úgy gondolom, hogy igazam van. Végig céltudatos voltam az iskolaéveim alatt, plusz az egyik szülőm lelépett, a másiknak pedig ettől lelki gondjai lettek, ami miatt elég sok minden hárult rám, és így utólag nem akarok beképzeltnek tűnni, de azért elég jól kezeltem :D

2017. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!