Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy kicsit apáskodó,...

Ha egy kicsit apáskodó, gondoskodó és törődő típus vagyok, milyen tulajdonságoknak értékelik egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Néha szeretek kicsit olyan "apáskodó" lenni, ami alatt azt értem, hogy óvom, védelmezem a lányt, szeretek gondoskodni róla, néha főznék rá, ha beteg, akkor főznék neki gyógyteát, elrohannék gyümölcsért, gyógycukorkáért, stb., lázat mérnék neki, ha rossz a kedve, akkor kicsit "babusgatom", próbálom jobb kedvre deríteni, szeretgetni.

Szeretnék majd gyerekeket is. Milyen tulajdonságoknak számítanak ezek, emberfüggő? Főleg lányok véleménye érdekel, de jöhetnek férfiúi tapasztalatok is! :)

25F



2017. ápr. 9. 22:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező: bocsi, de amiket leírtál, nemhogy nem vall gondoskodó típusra, de egy egészséges, kölcsönös párkapcsolatban a minimumot sem éri el.

26F

2017. ápr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, mi fáj neked annyira? :) Lehet, hogy te nagyon szuper vagy egy párkapcsolatban, de a válaszod biztosan nem kedves, nem tapintatos és inkább szociofób. Ha nálad ilyen magas a léc, akkor megoszthatnád, mi a minimumszint, milyen az egészséges és jó kapcsolat, és mikor mondhatjuk, hogy "kiváló" egy kapcsolat.

Akármelyik nemet nézzük, nem mindenki ilyen típus. Pl. ha beteg a másik, csak odanyomnak egy "jobbulást" sokan. Nőktől lehet hallani, hogy "én aztán nem fogok rá főzni", "egy darab ruháját nem fogom kimosni". Tudom, ilyenkor jön a szöveg, hogy "blöö, mit ugrálsz, mindenki mossa ki a maga ruháját"... ha rendszeresen nem is, de én szívesen megtenném ezt is és nyomnék egy puszit a homlokára. :)

2017. ápr. 10. 09:37
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

"Nöktöl lehet hallani"


hhjja persze, azok a fránya nök.

2017. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy te nagyon szuper vagy egy párkapcsolatban, de a válaszod biztosan nem kedves, nem tapintatos és inkább szociofób."


Nem volt túl kedves a válaszom, elismerem. De nem is írok ki kérdést arról, hogy vajon szeretik-e az ilyen kedves embereket, mint én.



"Akármelyik nemet nézzük, nem mindenki ilyen típus. Pl. ha beteg a másik, csak odanyomnak egy jobbulást sokan. Nőktől lehet hallani, hogy "én aztán nem fogok rá főzni", "egy darab ruháját nem fogom kimosni". "


Azért hallod nőktől, és nem férfiaktól, mert ezeket legtöbbször a nőktől várják el. Azt hittem, kettőnk közül én vagyok a kevésbé érzékeny.



"Ha nálad ilyen magas a léc, akkor megoszthatnád, mi a minimumszint, milyen az egészséges és jó kapcsolat, és mikor mondhatjuk, hogy "kiváló" egy kapcsolat."


Nálam a minimumszint egyenlő a jó szinttel (amúgy kinél nem?).


"Minimumot sem éri el" szint:

Ha beteg, legjobb tudásom szerint ápolom, ellátom és átvállalom a feladatait. Próbálom vigasztalni, szeretgetni, stb. ha úgy látom, hogy arra van igénye, szóval nagyjából biztosítom az érzelmi támogatásomról. Leviszem a szemetet, sőt néha akár egy kicsit többre is hajlandó vagyok.


Jó szint:

A kapcsolatunkban ugyanaz érvényes-e rám, mint rá? Ha igen, akkor beszélhetünk kölcsönösségről, partnerségről.

Nem úgy járok el, mintha neki jobban kéne szeretnie (vagy könnyebben kéne elviselnie) bármit is, csak mert nő. Nem várom, hogy a hagyományos szerepek szerint őt terhelő feladatok töredékéért engem a gondoskodás bajnokának tartson. De még a feléért se (elvégre akkor még csak egál van, a nők nagy része ennél sokkal többet vállal).


Nem kell hozzá nagy érzék, hogy lásd, ilyen hozzáállással sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a partnered is és a párkapcsolatotok is. Persze úgy az igazi, ha nem a partnered elsárkányosodása vagy megsavanyodása ellen veszed ki a részed a dolgokból, hanem őszinte erkölcsi meggyőződésből. Mert ugyanúgy eszel, mint ő, mert ugyanúgy termeled a koszt, mint ő, mert ugyanannyira a te gyereked, mint az övé, stb.


Sokféle élethelyzet van. Más, hogy mire törekedtek, és más, hogy mi a megoldható. Ha a férfi éjjel-nappal kamionozik a betevőért, míg a nő otthon van a csecsemővel, aligha lehet kivitelezni. (mondjuk fognak is szaporodni a nehézségek, nem lesz könnyű kielégítővé tenni a kapcsolatot)

De nem minden férfi melózik éjt nappallá téve. Remélem, nem mondok újat vele, hogy a 21. században a nők majdnem annyi időt töltenek kereső tevékenységgel, mint a férfiak.


A kiváló szint szerintem főleg a mély kötődést, kapcsolódást, szenvedélyt érinti, az nem igazán a kérdés témaköre.


Remélem, kielégítőnek találtad a válaszomat.

Üdv,

#11-es válaszadó

2017. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"A kedvesség ALAP. A törődés ALAP. Nem extra."

Te kis naív... ;) Hol élsz, a Marson? :)

Bár szerintem is alap VOLNA, de ezen a Földön nem alap, sajnos. Épp ezért extrák.

2017. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!