Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett szokása a bolti...

Miért lett szokása a bolti eladóknak, értékesítőknek hogy megmondják nekem mi túl drága, mire nincs pénzem?

Figyelt kérdés

Már a sokadik alkalom hogy akarok valamit venni, de az eladó rámszól, hogy az túl drága lesz, nem az én pénztárcámhoz való, nézzek inkább valami mást, valahol máshol.

Az ilyen kereskedő a saját maga ellensége?


Rólam: 30 körüli számítástechnikai szakember vagyok, 2 diplomával (az egyik külföldi), 4 nyelven beszélek. Ehhez mérten jól keresek. Alacsony vagyok, 162cm talán ezért is néznek fiatalabbnak, csórónak. Személyre szabott, kézzel készített öltönyben, ingben járok pont azért mert a konfekcióban úgy nézek ki mint aki érettségire megy. Mondom, nem az a sztereotípia IT-s vagyok.


Megtörtént esetek:

- Prémium autószalon: szinte rácsaptak a kezemre amikor ki akartam nyitni a megvásárolandó autó ajtaját. Előtte 10 percig álltam a menyasszonyommal, de többszöri köszönésre se jött oda egy értékesítő sem. Miután hozzáértem a kocsihoz azonnal odasietett egy és közölte hogy ez egy x milliós autó, nem lehet csak úgy nézegetni, csak komoly vásárlóknak (gondolom a kitetovált bünözöknek vörös szönyeget és kaviárt hoznak) Elég lenézö volt, el is ment a kedvünk. Rá két héttel Bécsben megvettük ugyanazt az autót, ott nagyon kedvesek voltak velünk az elsö perctöl.


- Épülö lakópark: elöre idöpontot egyeztettünk, 2 lakást szerettünk volna megvenni befektetésnek (mostanra sokkal felment volna az értékük). A megbeszélt idöpontban beléptünk az értékesítési irodába. Fél szemmel ránknézett a nö, nem reagált a jelenlétünkre, üdvözlésünkre. Majd odaültünk hozzá, mire ránkripakodott, hogy ö egy fontos, komoly üzletemberre vár aki idöpontra jön, de különben is itt nincsen semmi 30 millió forint alatt (2012 volt akkor) és garzon sincsen! Felvilágosítottam hogy ki vagyok, de a menyasszonyom nagyon megsértödött, inkább letettünk a vásárlásról.


- Mobiltelefon-laptop bolt: szerettem volna venni 2 millió forint értékben egy telefont, laptopot és asztali gépet. Senki nem jött oda hozzám, hogy segítsen, amikor odamentem nézegetni a gépeket odaugrott az eladó közölni, hogy "ez 700 ezer forint extrák nélkül, mutat inkább valami mást amit ki tudok fizetni" (így!). Megrendeltem inkább neten.


- Órabolt: kerek születésnapomra akart venni nekem a családom egy nagyon komoly órát amire mindig is vágytam. Az ára millió felett volt böven. Az üzletben néztük a kiállított darabot (szerettem volna felpróbálni) mire odaszólt az eladó hogy itt 500 ezernél kezdödnek az árak, ezek nem divatórák, azok szomszéd üzletben vannak, nézzünk át oda.


Több ruhaüzletben, hasonló helyen is elöfordul ez. Mi baja van a magyar eladóknak? Nem kapnak képzést, hülye a tulaj, hogy ilyeneket vesz fel? Már csak ausztriába vásárolunk ezek miatt, elegünk lett. Ott nem fordulhat ilyesmi elö! Luxusautó szalonban a szemünk elött adtak el kedvesen, udvariasan autót egy férfinek aki koszos, munkás kezeslábasban tért be az üzletbe. Beszélgettem vele, egy nagyobb mezögazdasági válalkozása van, de ö is dolgozik két kézzel ha kell, mert szereti, ezért pont a melós ruhában tudott beugrani. De az eladók egyáltalán nem nézték le, igazi vásárlóként bántak vele. Itthon mi baja van az embereknek? Mire fel ennyire sznobok?


2017. ápr. 12. 15:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Hát, akkor te nagyon peches vagy.


Érdekes, én még nem találkoztam ilyesmivel.


Számítástechnikai boltban, vagy mobilüzletben azt kérdezték hogy mire lenne szükségem, van-e elképzelésem, és ez alapján ajánlottaik készüléket. Fel sem merült hogy van-e rá pénzem.


Már nem egyszer vettem új autót szalonból, éppen most is csere előtt állok, ennek köszönhetően az elmúlt hetekben tucatnyi szalonban jártam. ( Citroen, Renault, Toyota, Honda, Suzuki, Opel - nem egy márkánál több különböző szalonban is.)

Sehol nem találkoztam ilyennel. Szinte 90%-ban egyből megkérdezték hogy segíthetnek-e. Mondtam hogy előbb ismerkedek a modellekkel egy picit. Közölték hogy csak nyugodtan, üljek bele bármelyikbe, és ha kérdés van csak szóljak.

Egyedül a Renault-nál nem jöttek oda egyből, de csak azért, mert két értékesítő volt, és mind a kettő másik érdeklődővel volt elfoglalva.


Imádom az órákat, rendszeresen megyek be- egy minőségi órákat áruló üzletbe, csupán nézelődni. Van ahol már felismernek ( pld. az V.ker Petőfi Sándor utca és Haris köz sarkán lévőben), de még soha sem voltak bunkók. Mosolyogva, kedvesen kivették bármelyik órát a vitrinből amit kértem.

Mire a Longines-em megvettem legalább háromszor mentem vissza egy üzletben, és több modellt is megnéztem, felpróbáltam. Semmi gond nem volt belőle.


Úgyhogy mégiscsak benned lehet a hiba. Ha nem a külsőd akkor a viselkedésed a gond.

2017. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 162cm vagy lehet fiatalabbnak nézel ki a korodnál. El szokták kérni a személyidet?

Mellesleg te hangsúlyoztad hogy alacsony vagy, utána meg tagadod hogy a külsőddel van baj és fel is háborodsz? Te nagyon kompenzálni próbálsz az egyedi ruházatoddal... Amiről ráadásul senki nem tudja hogy egyedi, gondolom nincs ráírva...

2017. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%
Ez itthon jellemző, külföldön kevésbé. Több embertől is hallottam már hasonló sztorikat, itt is írtak ki ilyesmi kérdést és én is tapasztaltam már a dolgot. Külföldön sem én, sem az ismerőseim nem tapasztaltak ilyet.
2017. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Fiatalabbnak nézek ki valószínűleg első látásra, de egy 32 éves férfit sehogy nem lehet 18 alattinak nézni. Főleg nem egy kereskedőnek aki emberekkel dolgozik. De ha 18-nak is néz, nem indokolja a stílusát!


A ruhám nem "egyedi", nem vagyok bohóc, sem különc. Mivel alacsony vagyok, de ahhoz képest sportos, a normál magasságú emberekre szabott bolti ruhák többsége úgy áll rajtam mint aki valakinek a kinőtt ruháját hordja. Így az aktuális divatnak megfelelő egyedileg rám szabott ruhákat hordom többségében. Mesterszabó készíti, nem két fillér. Ugyanúgy mutatok benne mint egy 185 centis férfi akire pont ráillik a bolti, márkás öltöny.


11-es: nem erről az árkategóriáról van szó, ott még nem érzik úgy hogy sznoboskodni kéne. Gondoltam lejön abból amit írtam, de nem virítani akarok itt idegeneknek a neten. Az a számtech-telefon bolt is luxuskategória, ki lehet sakkozni melyik, de nem akarok márkákat írni, mert nem azzal van a baj, hanem az eladókkal.


Utolsó: sok sztorit hallottam én is, de mindig meglepődök. Külföldön semmi ilyen nincs.

2017. ápr. 12. 22:21
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Én csóró vagyok és azt hittem ezért bunkóznak. Megnyugtató,hogy mindenkivel parasztok :D
2017. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy nekem eladóként az volt a tapasztalatom, hogy a gazdagok vevőként jóval bunkóbbak tudnak lenni. Egyszer egy pasi bejött, és nem volt, amit szeretett volna, ezért elkezdett cirkuszolni, hogy akkor szállítsuk neki házhoz délután (nincs kiszállítási szolgáltatásunk), és elkezdett ott jelenetet rendezni, el akarta zavarni a vevőimet meg ilyenek. Csak mert ő ahhoz van szokva, hogy megkapja, amit akar, és mi az, hogy nincs éppen.

Aztán elkezdte lelökni az árut is, ezzel kárt téve benne, és akkor emeltem a telefont, hogy akkor jöhet a rendőrség. Egy pillanat alatt eltűnt, mint a kámfor.

2017. ápr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
36%

Kerdezo,menj vissza ezekbe a boltokba es mutasd meg,h Becsben megvetted. Az orashoz is menj be es mutasd meg neki az orad. Irhatsz s cegvezetoknek errol.


Tenyleg undoritoak a budapesti uzletekben.

2017. ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%

érdekes. én bécsben jártam egyszer igy.


és sajnos ez nem csak magyarországon van hogy "bunkok" az eladók. ismerösik/rokonok németországban és ausztriaban is jártak igy..

2017. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

elveszíted a keretet.

a kocsi esetnél annyi lett volna hogy-oké,akkor pattanjál a kulcsokért-és folytatod a beszálló mozdulatot,nem hagyod megakasztani magad.

nem értem miért veszed automatikusan egy szintre velük magad.

ők személyzet.

és ha ilyen stílusban nyomják,akkor ezt éreztetni kell velük.

2017. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez mekkora kamu...
2018. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!