Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan sértődékenyek,...

Miért olyan sértődékenyek, esetenként bosszúállók a férfiak?

Figyelt kérdés

Környezetemben elég sok férfi van (kollégák, rokonok, ex kapcsolat) és többször tapasztaltam azt, hogy nagyon sertodekenyek a pasik. Sajnos kerültem olyan helyzetbe is, hogy bosszút állt az illető.

Sokszor nem adnak rá alkalmat, hogy megbeszéljuk én miert gondolok egy bizonyos dolgot másképp, a válasz megszületik a fejében (általában negatív) és már nem is szól hozzám hetekig.. Pedig lehet, hogy csak egy ártalmatlan dologról van szó, amit ha megbeszéltünk volna, jobban megértené a reakciómat.


2017. máj. 12. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Leginkább a nők ilyenek. Férfiak meg max akkor ha olyan nővel teszik, aki adott is okot rá.
2017. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg a nőkre jellemzőbb ez a dolog. Attól, hogy te ilyen férfiakkal veszed magad körbe, nem lesznek ilyenek a férfiak.

Pontosan mit értesz bosszú és sértődékenység alatt? Ha valaki mást gondol, attól még nem igaz ez rá.

2017. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Ez inkább nőkre jellemző.
2017. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Én nőktől és férfiaktól is tapasztaltam már ilyen viselkedést, nagyjából egyenlő arányban. A kiváltó okok szoktak mások lenni egy férfi és egy nő esetében, ennyi talán a különbség.

Kerülni kell az ilyen embereket, bár ezzel általában nincs gond, önként szabadítanak meg a személyüktől, neked semmi dolgod. Aki nem akar hozzád szólni, az így járt. Én nem erőltetném, nem keresném a kedvét, mert általában ez a céljuk. Ha fontosabb vagy te, mint az egójuk, akkor egy idő után megbékélnek és ők közelednek majd feléd. Csak kérdés, hogy szeretnél-e ilyen emberekkel foglalkozni, akik duzzognak és játszmáznak, ha valami nem tetszik nekik.

2017. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyetértek a 4-es válaszával, biztos hogy van ilyen viselkedésű nő és férfi is. Sajnos nem mindig tudom kerülni az ilyen embereket, főleg ha kolléga.

Én mondjuk a megbeszélés híve vagyok, mert nem szeretek veszekedni és haragban lenni senkivel. Miért jó ez másoknak? - nehéz megértenem.

2017. máj. 12. 10:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy a megbeszélés híve vagy és ennek keretében válaszoltál a feltett kérdésemre! :D
2017. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt én is ugyanígy látom.

A probléma gyökere ott van, hogy nem lehet tudni mi alapján szelektálnak párt maguknak és főleg hol ismerkednek. Legtöbbször a plázatöltelék, üresfekű, munkára nem nevelt "nők"-ben csalódnak hosszú távon ezek a férfiak, illetve elváltak.

Nagyon sokáig hittem én is abban, hogy nah ha sok pozitív energiát adok ilyen férfiaknak, akkor velem kezd komoly kapcsolatot. Sok időbe telt, ameddig rájöttem, hogy mégsem így van, csak adva kap az alkalmon és miközben nálad vígasztalódik, más egy másik nőben gondolkodik.

2017. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert az emberek nem mernek lépni. Ha van valakivel valami gondjuk, nem merik neki elmondani, nem merik vele megbeszélni, még akkor sem, ha az illető tuti nem beszélgetne senkivel és nem mondaná el senkinek. Egyszerűen van valami gát, hogy inkább kibeszéli az illetőt, minthogy négyszemközt őszintén megbeszélné vele. Szerintem vegyen erőt magán az ember, mert számomra fura, hogy lejáratni lemerik, de beszélni vele már nem. Mintha már szégyellnének tisztességesen viselkedni.
2017. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sunshinedoll ***** válasza:
64%
Szerintem a pasik alapvetően kevésbé vannak hozzászokva az elutasításhoz, vagy ahhoz, hogy valami nem úgy van, ahogy ők akarják, ezért mindenen hisztériáznak.
2017. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó!

"Szerintem a pasik... mindenen hisztériáznak."


Mondja? Maga normális??

2017. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!