Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki "gyerekes", azt...

Ha valaki "gyerekes", azt miért nehezményezik az emberek?

Figyelt kérdés
Én nem csinálok semmi rosszat, csak élvezem az életet. Például a kocsim tetejére néha felfekszek napozni, vagy lecsúszok a lépcső korlátján, buborékfújózok ha épp kezem ügyébe akad, szeretek hintázni a parkban, vagy akár irodai széken is, szeretem az üveggolyókat gyűjteni, stb. Távirányítós autóim is vannak, egész komoly kis modellautók amúgy, nem gyerekjátékok. Számítógépen is szoktam játszani. Igen, beismerem, elég gyerekes néha a gondolkodásmódom, pedig 28 éves vagyok, de az miért zavarja az embereket? Rengetegszer beszólnak nekem, hogy "nőlj már fel hülyegyerek!" meg látom hogy lenézőek, mondogatnak ilyeneket hogy "ebből se lesz már soha normális ember" stb. De miért utálnak emiatt? Mármint, én azzal hogy ilyen vagyok, igazából senkinek sem ártok. Max magamnak (szerintük csak persze), de az, még ha úgy is lenne, őket miért zavarná? Attól, hogy szeretek hülyéskedni, meg élvezem az élet apróságait, az őket miért bántja? Vagy attól én miért lennék kevesebb? A nők is simán lenéznek, és nem akarnak velem semmiféle kapcsolatot létesíteni, ha ilyennek látnak. Előttük emiatt vissza kell fognom magam. Pedig van munkahelyem, és egy szerény, de legalább saját lakásom is, úgyhogy még azt se mondhatják rólam, hogy életképtelen lennék, és másokon élősködök.

2017. máj. 19. 21:22
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Tudok komoly lenni, de nem szeretek. Nem szeretem megjátszani magam, pedig néha meg kell. A legjobban azt az emberi tulajdonságot utálom, hogyha valaki kegyetlenül magabiztosnak tetteti magát még akkor is, amikor fogalma sincs a dolgokról. Egyik kollégámnak volt az a nagy tanácsa, hogy "Ha rosszul is csinálsz valamit, csináld magabiztosan, hitesd el az emberekkel, hogy értesz hozzá, hogy tudod, mit csinálsz. Játszd el a fedhetetlent". Ez a tanácsa amúgy valóban működik az életben, de én egyszerűen képtelen voltam alkalmazni. Egyrészt mert túl őszinte vagyok, másrészt mert ha akarnék, akkor se tudnék jól hazudni.
2017. máj. 19. 22:34
 12/32 anonim ***** válasza:
73%

Az embereket egyáltalán nem zavarja, hogy milyen vagy, ezt te meséled be magadnak. Pont letojja szerintem minden ember, hogy otthon buborékokat fújsz, bár az igaz, hogy a viselkedésed miatt nem fogadnak el. Szerintem csak téged zavar, hogy nem tud elfogadni és komolyan venni a környezeted, na és a nők... A világ elvan nélküled is.


Itt az a kérdés, hogy te akarsz-e a világhoz alkalmazkodni, a világ az nem fog hozzád. És a felnőtt emberek nem fogják elfogadni azt, aki úgy viselkedik, mint egy 13 éves (főleg , hogy ez a viselkedésed szerintem erőltetett is).


Abból is látszik ez, hogy én is szoktam otthon hülyéskedni, amikor senki nem látja (én is fújok buborékokat, és távirányítós autót is szeretnék egyszer venni, gépen is játszok stb.), kb. annyi éves vagyok, mint te, de én a dolgaimat megtartom magamnak, nem kötöm a külvilág orrára. Te miért teszed ezt? Ezzel akarsz másnak tűnni, mint a többiek? Aztán meg te vagy felháborodva, ha hülyének néznek? Amúgy egyszerű a dolog: emberek közössége csak azt fogadja be, aki a normáiknak megfelelően él. Aki nem, azt kinézik. Te nem fogadod el a játékszabályokat, akkor ne is csodálkozz.

2017. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
30%

"Tudok komoly lenni, de nem szeretek. Nem szeretem megjátszani magam, pedig néha meg kell. A legjobban azt az emberi tulajdonságot utálom, hogyha valaki kegyetlenül magabiztosnak tetteti magát még akkor is, amikor fogalma sincs a dolgokról. Egyik kollégámnak volt az a nagy tanácsa, hogy "Ha rosszul is csinálsz valamit, csináld magabiztosan, hitesd el az emberekkel, hogy értesz hozzá, hogy tudod, mit csinálsz. Játszd el a fedhetetlent". Ez a tanácsa amúgy valóban működik az életben, de én egyszerűen képtelen voltam alkalmazni. Egyrészt mert túl őszinte vagyok, másrészt mert ha akarnék, akkor se tudnék jól hazudni."


Állj!

Még fogalomzavaros is vagy! Itt alapvető dolgokkal és jelentésekkel sem vagy tisztában!


A komoly nem azt jelenti, hogy kiveszett belőle a játékosság és a jókedv, és főleg nem az infantilizmus és hülyegyerekes szindróma szinonimája!


2.) A példát amit felhoztál SEMMI köze az adott jelenséghez, ahhoz, amit most taglalunk!

Ne terelj,és ne akard magadnak és senki másnak se bemagyarázni, mert sehogyan sem vág ide!

Ál-magabiztosság és hazugság nem egyenlő azzal, hogy milyennek kellene lenni!


Tehát amíg nem vagy tisztában a fogalmakkal, és kevered a szezont a fazonnal, valamint az embernek az az érzése támad, hogy hogy kerül a csizma az asztalra, addig jócskán van magadon mit fejlődni, ugyanis már csak ezek megléte is nálad komoly bajokat, nézeteltéréseket okozhat!


Javaslok neked sok olvasást, művelődést, látótered kibővítését és a szűk látókörűséget és beskatulyázást, általánosítást is kerüld el messzire!


Rakj magadban rendet, bővítsd a szókincsedet, és óvakodj attól, hogy olyanokban nyilatkozz, amit nem tudsz, nem vagy képes felfogni, mindaddig, amíg legalább - és minimálisan - legalább a jelentésekkel nem vagy tisztában!

Hatalmas káosz van a fejedben..

A "gyerekesség" ehhez képes nudli!!!

2017. máj. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nincs veled semmi baj, sőt, nagyon is jó, hogy vannak ilyen emberek. Keresd a hasonlóan gondolkodóak társaságát! :)
2017. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
58%
64 % feltalálta a spanyol viaszt. Ugyanazt ugatja, mint én. Gratula. Eddig hol voltál?
2017. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
64%
Hát bocs, de ha te voltál az egyik olyan, aki nagyon hosszú lére eresztette, akkor valószínűleg nem olvastalak. :)
2017. máj. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a hozzászólásokat,de az én véleményem röviden:

Nem lehet rád számítani.

2017. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
33%
Ezt miből szűrted le?
2017. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

17-es vagyok,

emberismeretből.

A Kérdezőről nem gondolom,hogy rossz ember,csak elbohóckodik a saját kis világában,és feltételezem,hogy minden mást is elhülyéskedik,ami sokak számára fárasztó.

Felnőtt nőnek nem olyan pasi kell,aki buborékokat fújkál,meg fekszik a kocsija tetején,hanem férfi,aki nem hintázik,hanem komolyan veszi a jövőt,és komoly dolgokat tesz.

2017. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy nagyon is jól járnának vele, ha időt szánnának rá, hogy megismerjék. A játékosság jól megférhet a megbízhatósággal.
2017. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!