Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs motivációm semmihe...

Miért nincs motivációm semmihez? Normális, hogy alig van olyan dolog, ami érdekel, motivál? Még a saját érdekemben sem sikerül mindig jól dönteni, helyesen cselekedni. (19/L)

Figyelt kérdés

Azt érzem hogy semmi értelme élnem, semmi motivációm sincs. Depressziós voltam korábban (most pedig úgy érzem visszaestem), pánikbeteg vagyok és szorongásom is van. November óta próbáltam változtatni a gondolkodásomon, életmódomon, és úgy gondoltam, hogy sikeres volt. Most mégis azt érzem hogy pár nap alatt ugyan oda jutottam, ahonnan indultam.

Barátaim nincsenek, legalábbis olyanok nem akiknek ha írok hogy "baj van", rögtön ugranának segíteni. Úgy érzem hogy mindenkinek a terhére vagyok, semmi hasznosat nem viszek véghez soha. A családomat nem éreklem, sosem kérdezik, hogy érzem magam vagy mi van velem, csak elvárják a lehető legjobb iskolai teljesítményt, am azért gond nekem, mert nem érdekel, nincs miért tanulnom, ki nem állhatom az egész gimit (most érettségizem).

Úgy érzem hogy több időt és energiát vesz el az hogy keresem az apró dolgokban is az örömet meg próbálok pozitív maradni, mintha csak hagynám magam visszasüllyedni abba az állapotba, amikor nem zavart ez az egész. Jártam pszichológushoz, de nem segített tartósan.

Annyira nem látom értelmét az életemnek..

Mit tehetnék? Szerintetek megéri küzdeni? Én saját magamat sem találom elég motiválónak, nem érdekel, mi van velem. Azért ez eléggé aggaszt.



2017. máj. 27. 22:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálam már előnnyel indulnál, mivel szeretnéd a csecsemőket és értenél is hozzájuk. 😊
2017. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon szeretem őket, ezért is gondoltam arra, hogy ez esetleg jobban menne, mint bármi irodai munka, meg vidámabb is lennék közöttük, mint mostanában.

Remélem, hogy meglesz ez a társaság, vagy legalábbis egy-két igazi barát/barátnő, sosem volt szerencsém az osztályok tekintetében, ahová eddig kerültem...

2017. máj. 28. 23:17
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon cuki lehetsz. :P Sok sikert a terveidhez!
2017. máj. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. máj. 28. 23:57
 15/16 anonim ***** válasza:
Majd írd meg priviben, hogy sikerültek a tervek. :)
2017. máj. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Sikerültek a céljaid?
2021. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!