Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, aki gimisen...

Miért van az, aki gimisen végzősen még lenéző, piszkálódó volt, egyetemre már nem lesz az?

Figyelt kérdés
2017. jún. 5. 00:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De jó lenne ha ez a szabályszerűség univerzális lenne!

Mivel ez nem szabályszerű változás (van rá ellenpélda, van aki nem változik) ezért csak annyit tudok mondani, hogy az emberek vagy változnak vagy nem.

(köszönöm, köszönöm, nem kérek tapsot)


:D


Egyébként, maradva azoknál akik változnak...

Most eléggé sablonos fotelbölcsességet mondok, de megkomolyodnak? Ha nem is nagyon,de annyira mondjuk hogy nem a másik értelmetlen piszkálásában lelik örömüket.

Nem hinném hogy különösebb behatás érné őket egy nyár alatt.

2017. jún. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1-essel értek egyet. Egyáltalán nem univerzális jelenség, sőt. Személy szerint senkit sem ismerek, aki változott volna ilyen téren pozitívan. Egyszerűen csak amikor összefutottak a piszkált emberkével az utcán, az pár perces "Mizu?" szintű beszélgetés közben nem álltak neki a dolognak mindenki előtt. Az 5 éves osztálytalálkozóm nemrég volt és teljesen ugyanúgy viselkedtek az emberkék, csak most mindenki próbált illedelmesebbnek tűnni. Nekem viszont a pofámról égett a bőr, amikor kiment valaki a társaságból a mosdóba és egyből megindult a kibeszélés.
2017. jún. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na én ilyennel még nem találkoztam! Akiket ismerek és tudom róluk, hogy általánosban vagy középsuliban másokat piszkáltak, azok most felnőtt korukra a munkahelyen is pont ezt folytatják tovább!


31/N

2017. jún. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Ezt én is észrevettem.


Azt hozzá kell tenni, hogy aki lenéző, piszkálódó volt az nem jutott be arra az egyetemre amelyikre én igen... :D


Másrészt valahogy azt vettem észre hogy az egyetemeken valahogy "liberálisabbak" az emberek, sokkal elfogadóbbak a másikkal és összetartóbbak. Egyetemen rengeteg olyan haverom volt, akikkel középsuliban szóba se álltunk volna egymással.

2017. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Általánosságban mindenkire ez a változás nem elmondható.

De az érettségi utáni 1 év sok idő.

Ez alatt az idő alatt rengeteg minden történhetett a személlyel, ami miatt megváltozott.

Saját tapasztalat: Egy éve érettségiztem és egy kihagyott év alatt annyit változtam, hogy jelenleg olyas valamivel foglalkozok és foglalkoztat, amit álmomban sem gondoltam volna.

Az sem utolsó szempont, hogy az érettségi és egyetem között szerzett tapasztalatok által benőtt a feje lágya kellően.

2017. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mh, én csak így tapasztaltam, már akiket felvettek ugyanarra, ahova engem :D

Másodéves vagyok, és sokkal jobb, mint a gimi.

Lehet tényleg az, hogy az idióták azokat nem veszik fel sehova :D

2017. jún. 5. 12:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ilyen egyszerű. Az ha az idiótát most a piszkálódó,beszólogató bunkókra érted, akkor sajnos létezik olyan piszkálódó,beszólogatós bunkó aki emellett tökéletes érettségit ír. Miért? Mert az ilyenek seggelőgépek. A legalapabb dolgokat se érti, csak megjegyzi, begyakorolja, és a tízezredik begyakorolt példasor és próbaérettségi után jobbat ír mint az aki valóban érti, csak mondjuk valami miatt vesztett egy két pontot. Az ilyenek bármit beseggelnek, nincsen semmi motiváltságuk. A legtöbbjüket a szülei rugdossák hogy tanuljon, önmagától állna a pusztában maga elé meredve hogy hogyan tovább.
2017. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én leszek a kivétel, de egyetemen szinte semmi pozitívat nem tapasztaltam. Középiskolai osztályom nem volt a legösszetartóbb, voltak klikkek, de valamilyen szinten volt egy egység. Egyetemen viszont csak érdekkapcsolatokat látok. Klikkek alakulnak, ahonnét 1-2 hónap alatt kidobják azt, aki nem jelent valami előnyt.
2017. jún. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!