Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem lehet embert ölni/bánta...

Ha nem lehet embert ölni/bántalmazni, akkor a többi állatot (disznó, kecske vagy akár a légy) miért lehet lelkiismeret nélkül, akár ipari méretekben gyilkolni?

Figyelt kérdés
Amikor lecsaptok egy legyet/pókot, akkor ti nem gondoltok bele, hogy elvesztek egy életet? És ezt teheti akár egy teljesen ártatlan 8 éves szőke kislány is, aki ezzel kvázi gyilkossá válik. Én nekem mindig bűntudatom van, ha meg kell ölnöm egy legyet vagy más rovart pedig tudom, hogy nem tennék ilyet ha nem idegesítene. De említhetném akár a szarvasmarhát/csirkét/disznót, amelyet az ember ipari méretekben öl meg. Egy olyan állat élete miért nem ér annyit, mint egy emberé? Vagy akkor már miért nem legitimálják, hogy mindenki mindenkit gyilkolhat és akkor nincs kivételezés ember és haszonállat között? Ők is ugyanolyan élő, érző lények, mint mi. És mondom mindezt férfiként.

2017. jún. 22. 20:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
50%
Nevetségesnek tartom, hogy sokan a növényekkel példálóznak ,hogy bezzeg azokat is "megöljük". A kultúránkban jelenoleg elfogadott az állatot használati céllal leölni, ettől függetlenül gyilkosság ez is nyilván.
2020. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!