Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztaltátok-e orvosnál,...

Tapasztaltátok-e orvosnál, hogy néha kicsit rájátszanak a dolgokra? Ha igen szerintetek miért teszik?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt,hogy túlságosan játsszák a hozzáértőt,és nem csak egy korrekt módon válaszolnak a kérdésekre vagy adnak magyarázatot,hanem fontoskodva teszik ezt.Néha némelyek úgy tesznek mintha nem is tudnák miről van szó,mintha nem emlékeznének az esetre.Azután kitűnik,hogy mégis képben vannak és világosan tudják miről van szó,sőt utalásokat tesznek a korábbi kezelésekre is,apróságokra is visszaemlékeznek,amire nem emlékeznének ha nem lennének képben.Nem értem ezt a viselkedésmódot.

2017. jún. 30. 14:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Volt már rá példa, de nem gyakran. De nem ilyen téren, hogy utalásokat tesznek, hanem azt szoktam bírni, amikor direkt szakszavakkal fogalmaznak, mert ha "magyarul" beszélnének, a páciens rájönne, hogy csak vetít, mert foggggalma nincs arról, mi a páciens betegsége, csak ciki lenne ezt bevallani.
2017. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

"az orvos nyitott kérdéseket tesz fel a betegnek, akik így szabadon beszélhet akár családjáról vagy munkájáról is. "


Ezt bizonyára megköszönné neki a többi 40-50 beteg is, aki még a sorára vár.:-) Az orvosnak nemcsak napi 2-3 beteggel kell "betegközpontúnak" lennie, ugyanis kb. ennyire jutna idő, ha mindenkivel teadélutánt tart.


Ha egy orvos "vetíteni" akar (ugyan miért tenné?), azt magyarul is képes megtenni.:D Nem tudom, mit nem lehet azon érteni, hogy az egyetemen latinul tanítják a dolgokat (ill. vannak görög, francia stb. eredetű szakkifejezések is), az egészségügyi dokumentációban szintén így szerepel, az külön figyelmet és erőfeszítést kíván, hogy az ember laikusok számára érthető nyelvre fordítsa le a mondandóját. Előfordul, hogy egyszerűen nincs már erre kapacitás.

2017. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"túlságosan játsszák a hozzáértőt"

Hidd el, 6 év orvosi egyetem plusz tobábbi több év tanulás után nincs mit játszani, tényleg értenek hozzá :D

2017. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

#33

Szeretném megkérdezni, melyik az a rendelés, ahol 40-50 beteg vár a sorára, amikor eleve időpontra megy a beteg?

2017. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
35. Jöhetnél hozzánk (falu) ahol ideérsz időpontra és 3-4 órát vársz mire bekerülsz, ha nincs időpontod akkor 5-6 órát.
2017. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

#36

Járvány van a faluban?

(Miért kell túlzásokba esni?)

(Eü-i. területen dolgozom – igaz, hogy nem jó a helyzetünk, de a rémhírektől sem lesz jobb.)

2017. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
A kérdező hajtogatja, hogy az orvosok fontoskodnak, de EGY KONKRÉT PÉLDÁT SEM TUD ÍRNI. Akkor miről is szól ez a kérdés?
2017. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Túlzások??? Tavaly 2-kor mentem az orvoshoz, és fél 8-ra értem haza, és nem én vagyok a falu rekorder ne hidd azt...Csoda ha 2-3 óra alatt bejutsz.
2017. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"(Eü-i. területen dolgozom – igaz, hogy nem jó a helyzetünk, de a rémhírektől sem lesz jobb.)

"


Akkor esetleg egyszer, a folyosó felmosása közben próbáld meg összeszámolni, hány beteg jelenik meg pl. egy szakrendelésen egy nap, vagy hány betegágy van az osztályon.:D

2017. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Ez egy májusi nap volt, nem tipikus járványidőszak, az év minden napján hasonló a helyzet, talán nyáron kicsit jóbb.
2017. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!