Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi túlsúlyos ember?

Miért van ennyi túlsúlyos ember?

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 09:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
68%
18: nem kell sportolni, ahhoz, hogy ne hízz el!!
2017. júl. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Én nem tudok mértéket tartani. Nem nassolok, az édességet nem is szeretem. De ha csinálok bolognait igazi paradicsomból, marhahússal, teljes kiőrlésű tésztával, abból is betolok 3 kilót. Ami hiába egészségesebb, kalória.


Nekem az segítene, ha lenne egy kapszula, vagy vízalapú fehérjelötty, ami fedezi az egész napos kajaigényt.

(Mármint nem fogyikapszula, hanem mint sci-fi filmekben, kaja kapszula formában.)

2017. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
76%
De egyébként soha nem akarnám, hogy ne érjen össze a combom.
2017. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
68%

#19: Akkor a dietetikusok, orvosok és szociológusok mind hazudtak abban a gonosz, csúnya kockában, ami beszélt hozzám! :D

#20: Gyk-n lassan mindenki rosszul élt, aztán csoda történt és most jól él?

2017. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
52%

Az a legszánalmasabb kifogás, hogy nincs pénz egészséges kajára, persze, hogy nincs ha készen akartok minden egészséges kaját megvenni, de az alapanyagok egyáltalán nem drágák.

Én pont ugyanannyit költök kajára mint jó pár ismerősöm akik egészségtelenül esznek, teszem hozzá én 95kg vagyok, kondizok, vagyis testépítő étrendem van amibe naponta 170-190g fehérje kell, és így kijövök havi 30ezer ft-ra. (Nagyon max 35) De komolyan, közületek ki 195cm magas és 95 kg és kinek kell 3600kalóriát bevinni 180g fehérjével? Nagyon maximum 30.000ft-ot kell költenie kajára egy felnőtt embernek úgy hogy még választékosan is ehet és mellette egészségesen, abban biztos vagyok hogy 25.000ft-ot egy átlag magyar elkölt ételre, de 30.000 a gyakoribb, nem ér meg az egészségetek plusz 3-4ezer ft-ot?


De ez csak az egészséges étkezés, az elhízásnak nem sok köze van ahhoz hogy egészségesen étkezel-e, inkább ahhoz, hogy mennyi kalóriát viszel be naponta, mert az ember nem akkor hízik, ha fehér kenyeret eszik, hanem ha több kalóriát visz be mint amennyit a szervezete felhasznál, vagyis kalóriapluszban van, ha csak a fogyás a cél akkor nem hogy többet de kevesebbet is kell költeni a kajára mint eddig, mert csak kevesebbet kell enni.

2017. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Az átlagéletkor egy átlagszám, és csak ez maradt meg az utókor tudatában. Az átlagéletkort lehúzta a nagyobb csecsemő halandóság, valamint az, hogy sokan fiatalon meghaltak háborúban, vagy az '50-es években szovjet munkatáborokban. Nekem pl. 8 dédszülőm közül egy halt meg betegségben fiatalon (asszem 46 évesen), egy háborúban, egyik dédmamám gyermeke szülésébe halt bele. A többi 5 dédszülőm 70-80 évet élt. Akadt, amelyik 87 évet élt! Ezek manapság is szép életkornak számítanának. De az átlagszámot lehúzták a korán meghaltak.

Az pedig, hogy "nem volt mit enniük", azért erős túlzás. Soha nem éheztek, még a háború alatt vagy az '50-es években sem, legföljebb egyhangúan táplálkoztak. És persze nem púpra lakták magukat, hanem annyit ettek, hogy nem éhesen keltek föl az asztaltól. Húst jóval kevesebbet ettek, édességet csak ünnepnapon (természetesen nem boltit, hanem otthon sütöttet), gyümölcsöt csak az idénynek megfelelőt. Be kellett osztani, ami volt, semmi sem mehetett veszendőbe.

És aránytalanul többet bírtak dolgozni, mint a mai ember. Messze jobban bírták a téli hideget, a nyári forróságot (akkor nem a hűvös szobában heverésztek, de nem is a tóparton sütkéreztek!), bírták a rengeteg szúnyogot, a korán kelést, az egész napos hajolgatást, kényszertartásban végzett munkát stb. Sőt, örültek, ha csak ezen "apróságokkal" kellett megküzdeniük, és nem volt háború, ill. a politikai hatalom békén hagyta őket. Így élték meg a fenti életkorokat.

2017. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
24. Biztos félreértetted amit mondtak.
2017. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
51%

Ez elég sokrétű probléma.


Kezdem saját történettel. Sosem voltam cérnavékony, "versenysúlyom" is olyan +5 kiló volt... vagyis átlaghoz képest +10, de melles-segges leányzó voltam mindig is, viszonylag arányosan eloszló súllyal, szóval én 5 kiló mínusszal is egészséges lettem volna.


23 éves korom körül kezdtem irreális mértékben hízni... eddig azt hittem, fogamzásgátlótól, de most, egy új, értelmesebb orvosnál felmerült az is, hogy betegség miatt, csak a fogamzásgátló miatt elsiklottunk felette, hogy lehet, hogy nem a gyógyszer okozta, mert durván egybevágtak az időszakok.


Rengetegen vannak, akik betegség miatt szednek fel pluszkilókat, aztán 1) nem diagnosztizálják időben, 2) egy ilyen embernek nehezebb súlyt veszítenie, mint annak, aki azért hízott meg, mert napi szinten felfal 3 zacskó chipset meg 2 tábla csokit. Én most elkezdtem fogyózni (már pár hónapja), mert már éreztem az egészségemre tett hatását (pl. ziháltam, ha fel kellett mennem gyorsan 4 lépcsőt, a szívem majd kiugrott a helyéről, nem kaptam levegőt)... és azért nem két fillér. Főleg ha az ember egészségesen akar fogyni. Bizonyos mértékű túlsúlynál már kell a gerincre is vigyázni, így nem lehet hűbelebalázs módjára elkezdeni sportolni... ezért nem árt mondjuk személyi edző segítségét igénybe venni. Én szerencsére átlag felett keresek (nem sokkal), nincs hitelem, van saját lakásom, nincs gyerekem. Így ki tudok fizetni havi 30e Ft-ot egy tételben a heti 2 személyi edzésre meg pluszban a fitneszbérletre (ami engedi, hogy használjam a gépeket). És ez csak a mozgás része.


Úgy tűnik, hogy teljesen száműznöm kell a cukrot az étrendemből... az egy dolog, hogy pl. bizonyos nasikról le kell mondanom, de azért pl. egy teát nem szívesen iszom meg "cukor" nélkül, szörpökről nem szeretnék lemondani, néha vágyom az édességre stb-stb. Meg lehet nézni, milyen árak vannak, ha vmiből cukormenteset akarunk venni. Arra az esetre, ha tényleg kiderül, hogy olyan betegségem van, mint amire a doktor gyanakszik, elkezdtem egy cukormentes webáruházban összepakolni egy rendelést... 9e Ft egy fél literes cukormentes szörp, egy 250 g-s cukormentes vaníliás cukor, egy félkilós por állagú édesítőszer meg két kisebb doboz cukormentes desszertszósz. Persze ebből nem minden létszükséglet, de az árakat mutatja. A szörp pl. olyan, hogy átlagos ára 2000 Ft, amíg a legszarabb cukros szörp olyan 300 Ft-ba kerül, és többet kapsz érte. Vagy a vaníliás cukor... a nem cukormenteset fillérekért hozzád vágják.


De egyáltalán már az is, hogy tavasszal egy nem is igazán feszes padlizsán 900 Ft, egy kis darabka lazac akciósan 1600 Ft. Mindenből az egészségtelenebb az olcsóbb... mai fizetések mellett, ha vki még szeretné is ÉLVEZNI a fizetését (pl. nem 100éves széttnyűtt ruhákban járni, színházba-moziba-múzeumba menni, utazni egy picit, olvasni), hát meg kell nézni, mennyit költ el ételre-italra.


De mindezt félretéve nyilván nemcsak betegség lehet az oka.

Hanem lehet szimpla igénytelenség, amikor az ember semmi egészségeset nem eszik, ellenben mázsaszámra falja a cukros édességeket, rágcsát, zsíros ételeket, gyorskaját, pluszban nem mozog.

Plusz az is, hogy egyre több az ülőmunka, egyre több a mesterséges élelmiszer, egyre kevesebb lehetőség és idő van mozogni (persze, ha nagyon akarja az ember, be lehet iktatni akár egy 4gyermekes anyának is, csak kérdés, mitől vonja el az időt, és érdemesnek tartja-e az illető... hogy akkor nem tudja kikérdezni Pistikét vagy 7 óra helyett 4-et alszik).

2017. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

24: ha a tv az a csúnya kocka, akkor igen, abban elég sokat hazudnak :)

Beszélgess élőben, igazi szakemberekkel. De egyébként ez sem kell hozzá, csak sima logika. Keveset eszel, nem hízol. Sokat eszel (akár egészséges kajából is) hízol. Nem kell ezt túlmisztifikálni.

A sok "egészséges" "szuperfood"-ot meg azért tolják ezerrel a tv-ben, mert üzlet!

2017. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

26-os

Te hogy hozol ki max. 30 ezer forintból 30 napra rendes étkezést egy embernek?

2017. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!