Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rínak az emberek, hogy...

Miért rínak az emberek, hogy nincs pénz erre arra, mikor a plázák tömve vannak (folyt. Lent)?

Figyelt kérdés

...a parkolóba Audi, BMW, Ford tucatszámra, ezreket költenek el ott, IPhone a kézben, Nike air a lábon, mindenki vmi egzotikus helyen nyaral, megkérik a barátnőjük kezét, esküvő van valahol, minden második embernek van gyereke, éttermekben vacsoráznak minden este...

Lehet "féltékenynek" mondani, irigynek, de ha ennyire rinyálnak, hogy nincs pénz semmire akkor ezekre, hogy van? (tudom, van aminél nem esznek csak legyen mit mutogatni, vagy hitelre van)



2017. júl. 16. 16:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10 pontos kérdés:). Nemcsak menő márkák állnak a parkolókban, illetve menő emberek császkálnak ott, hanem átlagember is.

Több magyarázat van: hitelből, baráti kölcsönből, egy pár együttes jövedelme már vásárlóerőt tud takarni, jól fizető munkahelye van, jól takarékoskodik, stb.

2017. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

épp ideillik

[link]

2017. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Részben megértelek, részben ellentmondok.

Alapvetően az, hogy a plázák tele vannak és látsz jó termékeket az embereknél, nem jelenti azt, hogy mindenki jól él. Az egyik ismerősi társaságomban pl. a többségnek autója sincs és Nike cipőt is maximum akkor vesz, amikor le van akciózva. Nyaralni nem is járnak, maximum felugranak egy napra a Balatonra.

Másrészt, megértelek. A főbérlőmék folyamatosan rinyálnak, hogy nincs pénzük. Közben naponta pár doboz cigit elszívnak, 1-2 havonta utazgatnak országon belül, vettek óriástévét, a legújabb telefont, hangszereket és kb. hetente rendelnek valami drágább dolgot netről. Most vesznek majd kocsit és tervezik az esküvőt. De, szerintük nincs pénzük pl. elmenni egy hónapban egyszer gyorskajáldába, mert szegények.

2017. júl. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt egyetemi csoporttársaim folyton nyavalyogtak , hogy nincs pénzük kva kormány éhezés van , lesz, stb. erre minden héten kétszer inni, beülni drága helyre , arra volt. ez természetes volt nekik. hát kicsit képm,utatás.. Ahogy mondani szokták mindig az nyavalyog akinek van elég , akinek nincs az csöndben meghúzódik..
2017. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
mm akinek tényleg nincs és kenyérre se futja rendesen..
2017. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Hiába pontoztok le, ez az igazság. Látszik, hogy nem éltetek még falun... Az kicsit felháborító, hogy nekünk, akik becsületesen megkeressük a pénzt, jó, ha kajára és számlákra futja, a léhűtő, élősködő férgek, akik semmi érdemi dolgot nem csinálnak, azok meg boldogulnak. Csalni én is tudnék, csak éppen jobb érzés úgy lehajtani a fejemet este, hogy megmaradtam emberinek...
2017. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

9-es. Én is falusi, kisvárosi vagyok (4200fős város-kisváros vagy akármi). Itt pl. nincs annyi luxus autó mint amit írtam plázákat, de szintén akad egy pár, de van olyan is akinek egy saját vállalkozás miatt és néhány új Honda miatt egy csomó hitele lett, és ami bejön neki az szinte megy is ki. Nekünk egy 2002-es Renaultunk van, ahol voltunk nyaralni, többnyire (sokkal)jobb kocsik voltak, apám még mondta is poénból, mikor 12éve itt voltunk a Skodával akkor is az volt a legszarabb :D (nem néz ki rosszul de egy Audi, vagy Merci mellett máshogy mutat). Vagy mikor Veszprémben vagy Pesten voltam egy pláza parkolóban ott is jobbnál jobb kocsik, drága helyek, puccos minden, és a szomszéd asztalnál meg rinyál, hogy milyen drága ez az, mikor az ájfon a kezében mellette meg a YBL. Láttam már itt a környező falukban/kisvárosokban nincs pénz erre arra, h.lye kormány, váltsák le, de a nyaralás horvátba, vagy hogy a gyerek villoghasson az ájfon7-tel arra telik.

És én még nem pontoztam senkit sem ;)

2017. júl. 17. 14:35
 18/21 A kérdező kommentje:
Vagy a sürgősségin, látszólag semmi, nézi a plazma tv-t és ott nyomogatja a szintén nem olcsó telefonját, azzal az ürüggyel, hogy megvágta az ujját (nem levágta, csak megsértette...)
2017. júl. 17. 14:37
 19/21 anonim ***** válasza:
Sokan ilyenkor alapból a hitellel jönnek de a hitelt is fizetni kell tehát ha valaki kap hitelt egy új BMW re akkor ha hitel ha nem ott kell lennie pénznek ha tudja fizetni. Mi is iphone 6 ot vettünk amint megjelent és él a sztereotípia, hogy emiatt éheznek az emberek meg hitelre veszik. Mi nem éhezünk, nem hitelre vettük, de ha valaki hitelre veszi akkor is ki kell fizetni. Amúgy az Iphone az nem a gazdagság jele csak egy telefon. A legtöbb ember szegény az országban az átlagfizetés alacsony de vannak a vállalkozók meg van sok kiemelkedő fizetés is (nettó 500 től felfele). Ezt (mármint a fizetést) egy jó mérnök, közgazdász stb összehozza nem olyan extra dolog. A legtöbb ember nem él jól de aki jól él az mutogatja és az feltűnőbb. Meg a plázák alapból olyan helyek, hogy akinek több pénze van lejár ott venni a márkás dolgokat ott tömörülnek nem BAZ megyében a tanyán. Amit látsz az a társadalmi különbség. És mindig azzal jönnek, hogy ez itthon mekkora pedig máshol is hatalmas (pl Amerika).
2017. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember nem szegény az országban*
2017. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!