Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képes egy anya végignézi,...

Hogy képes egy anya végignézi, hogy egy apa tönkreteszi a gyerekét? Pszichopatákkal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, fél éve ez van, hogy lelkileg kikészített, csomószor véresre is vert. Következkezményeket eltorzult az orrom. Mindenkinek hazudozott rólam. Minden reggel gyomorgörccsel ébredek fel, rettegek.

Anyám képes volt végignézni, hogy mit csinál velem, sőt még el is ment árulkodni neki. Úgy beszél velem, mint egy kutyával, egy ember sem érdemli ezt.

Ami a legszörnyűbb az egészben, hogy nem érez bűntudatot, soha nem kért bocsánatot, felsőbbrendűnek gondolha magát. Az első veréseknél még én mentem bocsànatot kérni.

Beképzel rólam dolgokat, hogy drogozom, megőrültem, be kellene záratni. Egyszer egy ismerősöm mesélte nekünk, hogy az anyja bent van az idegklinikán, mert nem tudja mitől fáj a dereka. Azóta ez megy, hogy én is odakerülök. Ha elmegyünk egy ilyen intézmény előtt, akkor mondja, hogy ide zárat be. Mindezt teljesen komolyan, gúnyos mosollyal. Mindig aztal fenyeget, hogy úgy se hinné el senki. Anya nem csinál semmit, inkább mondja, hogy hódoljak be neki.

Egyszer 16 évesen is volt ilyen fél évig, akkor a barátaim húztak ki belőle.

Próbáltam sulit váltani, de anya nem engedi.

Hogy lehet ilyen emberrel élni? Az okok egy rossz jegy, összetört ablak bármi, mindig talál kifogást miért műveli ezt.



2017. aug. 28. 19:04
1 2
 11/15 monen ***** válasza:
Szívleled meg Adam333 válaszait, mert nagyon jók! Egyébként a bántalmazott emberek egy amolyan tanult tehetetlenségbe esnek és emiatt nem tudnak lépni. Valószínűleg igazad van, hogy apád diszfunkcionális és nagyon manipulatív, de egyenlőre ne ragadj meg abban, hogy keresed a választ arra, hogy miért és mi a baja és anya miért nem tesz semmit. Próbálj meg elköltözni vagy hívd a rendőrséget vagy a gyámügyet, a lényeg, hogy biztonságban légy és ne sérüljön tovább a személyiséged/pszichéd. Aztán majd ráérsz magadban azon rágódni, hogy mi a baj vele és anyád miért nem tesz semmit. (Általános tapasztalat, hogy a bántalmazó családokban a bántalmazásból kilépő családtagot megkísérelik elmebetegnek, hazugnak, zavarodottnak beállítani!)
2017. szept. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
mar regen is kiirta pont ugyanezt a kerdest szorol szora ugyanezt csak ott 21 evesnek adta ki magat es ott is azt allitotta hogy tanul azert nem koltozik el, csak az istenert se talalom azt a kerdest lehet toroltek, de az ilyen embert aki ilyeneket kitalal es hazudozik a neten tenyleg megerdemelni hogy jol megverjék.
2017. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem találom ki, de mindegy... Jobb dolgom is lenne, de nagyon jó, hogy itt minden kérdésre oda lehet írni, hogy kamu, ami kicsit komolyabbnak tűnik.

Már vártam mikor írják ide is. Múltkor egy 11 éves kislánynak sem hitték el, hogy hatodikba megy, mert évvesztes. No comment.

2017. szept. 4. 15:54
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az ilyen barmokkal kérdező. Hogy halad az ügy?
2017. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Menj a rendőrségre. Ilyen "emberrel" nem tudsz mást csinálni, főleg lányként. Én sajnos kb 10 éves korom óta egy fedél alá vagyok kényszerülve egy ilyennel. Bántalmazta anyámat, a saját apját is, megbánást nem érez, tanulni nem tanul, mikor elég idős lettem megvertem, azóta tőlem tart, de ha nem vagyok itt, ugyanazt csinálja, mint előtte, ha meg csúnyán nézek rá, már szalad a rendőrséghez, mert a jogait azt persze nagyon tudja. Szóval ha csak nem ismersz egy pár jó kötésű verőlegényt, akkor marad a rendőrség, nehéz kenyér ez.
2017. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!