Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy háztartásbeli...

Mit tegyek, hogy háztartásbeli feleségként ne irigykedjek a karrieristább, sikeresebb nőkre?

Figyelt kérdés

Kezdem megbánni, hogy fiatalon férjhez mentem és nem építettem karriert. Mostanában zavar, hogy évek óta otthon vagyok, és nincs hivatásom, csak a házimunkából,a gyerekek és a férjem ellátásából áll az életem. Fáj, ha olyan nőkkel találkozom, akik lettek "valakik", és látom milyen jó nekik, mennyivel boldogabbak nálam. Felnéznek rájuk,úgy osztjáj be az idejüket ahogy akarják,oda utazgatnak, ahova akarnak,akkor szórakoznak mikor akarnak,annyit és arra költenek amennyit akarnak.Nem függenek senkitől és semmitől. Ismerek olyat,aki 5 évvel idősebb mint én, de legalább 8-9 évvel fiatalabbnak néz ki nálam, mert sokkal szebb,drágább ruhákban jár, többet költ magára,masszőrhöz,kozmetikushoz,wellnesezni jár. És jobban tisztelik őket a férfiak is. A saját szememmel látom, hogy velem egyidős, sőt még idősebb nőknek is, hogyan udvarolnak jóképű férfiak, ajándekokat kaonak,randizni,szórakozni viszik őket,én meg egy szál virágot sem kaptam a férjemtől már évek óta. És attól,hogy a karrierjük az első mindig jól férjhez mennek,aki akar gyereket annak mindig van, még 40 körül is.


Ha megkérdezik már szégyenlem azt mondani, hogy semmivel nem foglalkozom,otthon vagyok. A legkissebb gyerek is kezdi most az óvodát,elkezdem munkát keresni,dolgozni akarok, de diploma nélkük semmi érdemlegeset nem fogok találni, ráadásul úgy érzem, hogy le fognak nézni a magasabb beosztásuak. Úgy érzem elrontottam az életem.

34/N



2017. aug. 31. 12:17
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
86%
Fogd ezt az irigységet és fordítsd át valami konstruktívba, használd motivációnak. Azt írtad, a gyerek megy bölcsibe - tökéletes alkalom, hogy elkezdj nyelvet tanulni, szakmát tanulni vagy elkezdeni egy tanfolyamot vagy főiskolát. Sosem késő belekezdeni, nem vagy öreg, ne temesd magad :)
2017. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
67%
*oviba, nem bölcsibe, elnézést :)
2017. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
81%
Kívülről mindenki élete boldogabbnak látszik, mint amilyen. Mert az emberek ezt mutatják. A szerinted nálad jobban kinéző másik nő nem fogja elmesélni, hogy ő meg azt éli meg kudarcként, hogy nincs még gyereke és családja, és a pasizással, wellnessezéssel próbál kompenzálni, jutalmazni magát. Te pedig örülhetnél annak, amit ő tőled irigyel. A gyerekeket, a férjedet. Egy jó házasság, jó kapcsolat szerintem nagyon ritka, főleg az olyan, ahol a férj 10 évvel a házasság után is udvarol még a feleségének. Én is azt mondom, hogy ne temesd magad, kezdj bele valami újba. Tanulj meg valamit, ami érdekel, és foglalkozz azzal. Ha nem jön be, akkor maximum elmész valahova dolgozni, ami inkább csak a megélhetésről szól. Te mit szeretnél, mit csinálnál szívesen?
2017. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
50%
Mielőtt szültél volna mivel foglalkoztál?
2017. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Amit a 3-as,4-es ír, azt próbálják lenyomni a jelentéktelen nők torkán, de én nem kívülről spekulálgatok, belülről látom a helyzetemet és én érzem, hogy nem vagyok boldog, és hogy hiányzik a siker,elismerés, szabadság. És azt is én létom, hogy a karrieristább nőknek mennyivel jobb. Látom, hogy boldogabbak,különbséget tudok tenni aközött, hogy valaki boldog vagy nem. Semmi boldogság nincs ebben az életben, jó a gyerekek tudnak örömet adni,de ez nem elég, hogy valaki elégedett legyen az életével.Ráadásul gyereket vállalni stabil karrier után is lehet, személyesen ismerek vezető beosztású, boldog nőket, akik sok-sok szórakozás és élet után 38-40 körül mentek férjhez, nem lúzer, nem szerencsétlen, hanem vonzó, hasonlóan sikeres férfiakhoz és szültek teljesen egészseges babát. És ugyanúgy megvan az az örömük ami nekem a gyerekeimben, akkor mit veszitettek, hogy magukat és a karrierjüket tették az első helyre?Semmit! Én vesztettem el a lehetőséget arra, hogy elérjek valamit és magammal foglalkozzak, éljek,szórakozzak. 34 évesen,diploma nélkül mikor lesz belőlem vezető? 3 gyerek és a háztartás mellett, hogy vásároljak magamnak 100-140 ezerig mákás ruhákat? Mert azt is a saját szememmel láttam, hogy egy egyedülálló ügyvédnő 140 ezer forint értekű, márkás ruhákkal jött haza a plázából. 3 gyerek és férj mellett, hogy menjek el hetekre nyaralni barátnőkkel? Hogy menjek ki Ausztriába egy koncert kedvéért? Mert akiket ismerek és magas beosztásban dolgoznak, mind ezeket csinálják.Én lemaradtam ezekről, sosem tudom bepótolni, de egy olyan nő, akinek stabil karrierje van és a saját kezében tartja az életét, bármikor férjhez mehet,bármikor szülhet és átélheti azt amit én. Úgyhogy hagyjuk ezt a "kifelé más mutat" , meg "nem is boldogok" dumát. Szerintetek mi a jobb, ha ti szolgáltok másokat egész életetekben és még megköszönni is elfelejtik vagy ha magatokat szolgáljátok? Mitől lenne jobb ha jelentéktelen vagy, nem értél el senkit, műveletlen vagy, lenéznek, mintha kihoznád magadból jó ertelemben a maximumot, tanulnál,dolgoznál, tisztelnének,becsülnének, sokat nyoma a véleményed, figyelnének rád, fontos,befolyásos ember lennél?Miért jó a tásadalmi ranglétra legalján lenni? Ilyet csak a nagyon buta és sötét emberek állitanak. Én is az voltam mikor ezt választottam.
2017. aug. 31. 13:22
 16/44 A kérdező kommentje:

15-ös válaszolónak : Semmivel. Egy évet késtem az iskolakezdéssel, 19 évesen fejeztem be a középiskolát,20 évesen már terhes voltam,21 évesen szültem,azóta szintén semmivel. A gyerekeket nevelem és az idős és beteg apósomat,anyósomat ápolom. Pár éve összebarátkoztam egy nővel, aki beajánlott volna a céghez ahol dolgozik asszisztensnek, de akkor volt a legkissebb gyerek akkor még nem volt 1 éves sem és a ferjem nem engedte, hogy bölcsibe adjuk.


(Valaki előtte említette, hogy ritka az olyan házasság, ahol a ferj 10 év után is udvarol a feleségének...Bizony ritka, az enyémtől egy jó szót se kapok évek óta, nem írtam sehol, hogy udvarol nekem).

2017. aug. 31. 13:31
 17/44 anonim ***** válasza:
76%
Próbálj ki új dolgokat. Nagyon önbizalomnövelő tud lenni. Olyan dolgokat, amiket még előtte nem próbáltál. Tehát amivel kilépsz a komfort zónádból. Minél nagyobb dologról van szó, annál nagyobb hatással lesz rád. Ez nagyon tudja formálni a gondolkodásmódodat, életfelfogásodat és növelni az önbizalmadat. Könnyebben rájöhetsz, hogy mit is akarsz. Nagyon rádférene valami új, izgalmas dolog. Gondolom már nagyon egysíkú az életed, amibe beleuntál. Sok sikert! :)
2017. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
23%

Jaaaaaa hogy te a külsőségekre vagy irigy. Drága holmik, szórakozás stb...

Vissza vonom azokat amiket eddig írtam. Még szimpatizáltam is veled. De amiket leírtál egy egyszerű mindenre, mindenkire irigykedő boldogtalan hü.lye pic.sa vagy! Te sok pénzzel se lennél boldog!

Ennyi erővel luxus kur.vának is elmehettél volna.

Nagyon sajnállak. De leginkább a kicsi családodat akikkel nem teljes a boldogságod.

Ui: nem mások életével kellene foglalkoznod!

2017. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
31%

Így van, már látom én is, hogy nem vigasztalni kell téged meg biztatni, mert egyszerűen tényleg irigy vagy. Ráadásul olyan dolgokra, amik nem a boldogság kulcsai. Sajnálom, hogy nem vehetsz 140 ezres ruhát, abban biztosan sokkal boldogabb lennél.

Egyébként meg ezen a történeten elgondolkodhatna az összes nő, akinek huszonévesen semmi életcélja nincs, csak férjez menni meg gyereket szülni. Aztán amint ez megvan, rájönnek, hogy semmi további céljuk az életben. Szomorú.

2017. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
55%
Persze minden diplomás nő havi több milliót keres, teli van hasanló helyzetben lévő barátokkal, minden férfi nekik udvarol és soha meg sem öregszenek
2017. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!