Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy háztartásbeli...

Mit tegyek, hogy háztartásbeli feleségként ne irigykedjek a karrieristább, sikeresebb nőkre?

Figyelt kérdés

Kezdem megbánni, hogy fiatalon férjhez mentem és nem építettem karriert. Mostanában zavar, hogy évek óta otthon vagyok, és nincs hivatásom, csak a házimunkából,a gyerekek és a férjem ellátásából áll az életem. Fáj, ha olyan nőkkel találkozom, akik lettek "valakik", és látom milyen jó nekik, mennyivel boldogabbak nálam. Felnéznek rájuk,úgy osztjáj be az idejüket ahogy akarják,oda utazgatnak, ahova akarnak,akkor szórakoznak mikor akarnak,annyit és arra költenek amennyit akarnak.Nem függenek senkitől és semmitől. Ismerek olyat,aki 5 évvel idősebb mint én, de legalább 8-9 évvel fiatalabbnak néz ki nálam, mert sokkal szebb,drágább ruhákban jár, többet költ magára,masszőrhöz,kozmetikushoz,wellnesezni jár. És jobban tisztelik őket a férfiak is. A saját szememmel látom, hogy velem egyidős, sőt még idősebb nőknek is, hogyan udvarolnak jóképű férfiak, ajándekokat kaonak,randizni,szórakozni viszik őket,én meg egy szál virágot sem kaptam a férjemtől már évek óta. És attól,hogy a karrierjük az első mindig jól férjhez mennek,aki akar gyereket annak mindig van, még 40 körül is.


Ha megkérdezik már szégyenlem azt mondani, hogy semmivel nem foglalkozom,otthon vagyok. A legkissebb gyerek is kezdi most az óvodát,elkezdem munkát keresni,dolgozni akarok, de diploma nélkük semmi érdemlegeset nem fogok találni, ráadásul úgy érzem, hogy le fognak nézni a magasabb beosztásuak. Úgy érzem elrontottam az életem.

34/N



2017. aug. 31. 12:17
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

20-as valszolónak : Nyílván nem milliókat, de többet mint a gyes, legalább 100-200 ezret, és ha abból nem egy kertes házat kell ellátnod, egy kissebb,egy embernek tökéletes lakást berendezhetsz szebben, a saját ízlésed szerint, egy kissebb lakás kevesebb energiát használ, a megspórolt pénzt költheted ruhára,parfümre,szórakozasra, jóval kevesebb benne a házimunka,nincs kerti munka, a fennmaradó időt fordíthatod magadra.Ha nem 3 kiscipőt meg 3 tornacipőt kell venned, akkor jut belőle egy drágább,márkás cipőre, ha nem kell 5 emberre főznöd naponta, hanem elég neked,hogy 15 perc alatt összedobsz egy kis salátát, akkor időt,energiát és pénzt spórolsz,amit költhetsz, ruhára,felreteheted nyaralásra,kozmetikusra, a fennmaradó időben sportolhatsz,művelődhetsz,dolgozhatsz.


Biztosan ezt is ki fogjátok fordítani,de nem azt mondom, hogy rossz dolog a család, de nyílván áldozatokat követel, és ezeket az áldozatokat ráértem volna később meghozni, nem maradtam volna le semmiről ha várok egy kicsit, es előbb munka,karrier,utana a család. Nem milliókról meg luxusról álmodozom(de ilyen takarekosabb,egyben kényelmesebb életmód mellett 15 év alatt simán összegyülik néhány millió, mégha költekezek akkor is,pláne ha külföldre megyek), csak arról, hogy én akarom irányitani az életemet,a saját kezembe kellett volna vennem és nem csak sodródni az árral.Biztosan jobban éreztem volan magam,jobb lett volna az életem ha egyetemre megyek, és a saját életemet élem egy darabig, de ezt család mellett már nem lehet megvalósítani. A karrierista nők meg meg tudják valósítani, hiába nem milliók forognak a kezükbe. Általánosítás nélkül azt látom, hogy a magasan iskolázott és egyedülálló nőknek jobb az életük, és anyagilag is jobban állnak.



És igen sokan udvarolnak nekik, mivel sokkal szebbek mint a családosok, vagy kevésbé iskolázott és így kevesebbet kereső nők, mivel az idejük és pénzük nagy részét magukra költik. Egyszer persze, hogy megöregednek, ki nem , de mi köze ennek a családhoz, karrierhez? A családos nők tán nem öregszenek meg? Az egy természetes folyamat és nincs benne semmi szégyen.

2017. aug. 31. 14:15
 32/44 anonim ***** válasza:
0%

" igen sokan udvarolnak nekik, mivel sokkal szebbek mint a családosok"


Szerinted a családosok nem lehetnek szépek???

Megint csak a külsőség, megint csak irigykedsz.

Ergo nem vagy megelégedve önmagaddal. Így nem is lehet karriert építeni.


Nem akarsz milliókat keresni. De közben előtte szépen leírtad hogy 140.000ftos ruha ilyen olyan drága parfüm meg mit tom én még mi kellene neked? Ezeket még átlag fizetésből se tudnád megvenni!

2017. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

De mondjuk ha elkezdenék dolgozni,még egy azonos képzettségű és fizetésű nővel is hátrányban lennék, mert ha mondjuk 2-3-4 hónap alatt is összegyűjtögetnék magamnak 60-70 ezer ft-t, ha kijön egy váratlan számla, az egyik gyereknek elszakad a csizmája,az autóba kell venni valamit vagy mint most, jön az iskola,óvodakezedés, ilyen helyzetekben ha nekem van plusz 60-70 ezer forintom biztosan nem egy Jennifer Lopez taskára fogom kiadni, hanem a családra kell költeni.De az azonos fizetésű, viszont egyedülalló nő nyugodtan megveheti belőle a táskát ha összegyűjti rá, mert neki nincsenek ilyen problémái.


De ez csak egy pelda volt, ismétlem nemcsak az anyagi dolgok miatt, (persze ki nem akar ilyenek megengedni magának?), hanem a függetlenseg, önfejlesztés érzése miatt,hogy fontos és elismert legyek, hogy legyen massal is foglalkozni, ne csak házimunkával.Az is irigyseggel tölt el ha azt hallom ki mit tanult az egyetemen, milyen fontos beosztásban van, vagy hogy valaki milyen szenvedéllyel beszél a munkájáról, milyen sokat jelent neki hogy csinálhatja...Ilyenkor kissebbnek és kevesebbnek érzem magam náluk.Én is szívesen csinálnek valami fontosat, ami a hivatásom lehet, és nem olyan monoton,agysorvasztó mint a főzés,mosás. A drága cucvok csak ráadás, nem tudom miert kell fennakadni rajta, hogy megemlítettem.Egyszerűen rossz, hogy ezeket a tapasztalatokat, élményeket nem tudom bepótolni, mert mások 35 körül már a karrierjük csúcsán vagy a közelében vannak, én meg örülhetek ha valami asszisztensnek vagy titkárnőnek felvesznek,nem tudom behozni a lemaradasomat 1-2-3 ev alatt, de akik a karrierjükre koncentráltak alapíthatnak családot 2-3 év alatt,és eletük nagy részében azt csinálták amit szerettek,és élveztek,nem azt amit muszáj volt.Ennyi, nem az anyagiaknál kell leragadni, bár nem tagadom az is jó lenne.

2017. aug. 31. 14:46
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy alapvetően igazad van, tényleg nem jó ötlet 20 évesen házasodni és szülni. Nem véletlen, hogy ma már a fiatal nők töredéke csinálja csak. De ezen már nem tudsz változtatni.
2017. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%

". A drága cucvok csak ráadás, nem tudom miert kell fennakadni rajta, hogy megemlítettem.Egyszerűen rossz, hogy ezeket a tapasztalatokat"


Tudod miért? Mert nem a drága cuccok tesznek boldogg minket nőket. Max pár óra erejéig. Egyébként szerinted kit érdekel hogy milyen táskád, cipőd, mobilod van? Én ezt nem is nézem másokon. De ha te ilyenekkel szeretnél villogni...

Nem akarlak megbántani de 34 évesen úgy gondolkodsz mint a tinik és a felvágós felnőttek akiknek a drága holmik és a drága nyaralások dicsekvése a legfontosabb.

2017. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Idézed a legfontosabb részt, hogy NEM a drága cuccok a legfontosabbak, aztan elkezdesz károgni, hogy nem azok tesznek boldoggá... Én si ezt mondtam, DE TÖBBEK KÖZÖTT azok is fontosak. Ha neked nem akkor elmondtad már a véleményedet, elmehetsz nyugodtan, nem kell erőszakkal rámhúzni, hogy csak a drága holmik erdekelnek engem mikor legalább 4-szer leírtam, hogy NEM. És mintha azt is említettem volna, hogy (én, és sok nő) minőségi holmikban csinosnak érezzük magunkat, és ez jót tesz a női önérzetünknek,hiúságunknak, de villogást határozottan nem említettem. Sok más dolgot írtam, pl.hogy az is rosszul esikn , hogy nem csinálok semmi fontosat, nincs hivatasom stb, ezekből is lehet idézgetni, nemcsak a drága holmikról amiket már ezerszer elmondtam, hogy csak ráadás a fontosság érzése mellett, nem a fő. Nagyon rápörögtél erre a dologra, ne vádaskodj légyszi, és ne írj még 30 kommentet, ahol nekem bizonygatod,hogy én mit érzek...Meg kell érteni, nem erőszakkal rámfogni,hogy engem csak az érdekl, én jobban tudom nekem mi kell. De ugyanígy súlykolják erőszakkal, hogy lestrapált feleségnek lenni a legjobb dolog a világon,hiába mondják az érintettek,hogy nem.
2017. aug. 31. 16:05
 37/44 anonim ***** válasza:
76%
Ez most lehet, hogy furcsán fog hangzani, de én 20 éves egyetemista lányként rád irigykedem. Azért, mert tudom, hogy ha elvégzem az egyetemet, lesz egy jó munkám, amivel viszonylag jól fogok keresni, viszont már most érzem, hogy teljesen üres lenne az életem család, gyerekek nélkül. Körülbelül ugyanazt érezném, amit te most, csak a másik oldalról. A munkába és az egyedüllétbe is ugyanúgy bele lehet fásulni, mint az egész napi otthonlétbe. Most sincs igényem arra, hogy drága ruhákban járjak vagy bármilyen extra dolgot vegyek magamnak, és nem hiszem, hogy ez változna, ha jó fizetésem lenne. Nem 38-40 évesen szeretnék gyerekeket, amikor már jóformán a nagymamájuk is lehetnék, hanem még 30 előtt, hogy minél tovább segíthessem őket és velük lehessek. Szerintem rajtad az segíthetne, hogyha belevágnál új dolgokba, nem szabadna hagynod, hogy ennyire belefásulj a mindennapokba. Attól még, hogy családanya vagy nem vagy háztartási rabszolga, te is ugyanúgy eljárhatsz mondjuk kozmetikushoz vagy sportolni, mint bármelyik más nő, ha nem álltok annyira jól anyagilag, akkor mondjuk havonta egyszer kozmetikus, plusz elmész futni vagy otthon tornázol. Szerintem a kapcsolatodnak is jót tenne, ha több időt fordítanál magadra, a férjed is nyilván örülne, ha azt látná, hogy igyekszel jó formában maradni. Először elég, ha kicsi dolgokat változtatsz és a régi önmagadhoz hasonlítod magad, nem a vezető pozícióban lévő ismerőseidhez, mert valljuk be, te már elkéstél, nem lehetsz olyan mint ők. Inkább arra kellene törekedned, hogy a jelenlegi életedet úgy egészítsd ki, hogy boldog lehess benne, tanulj vagy dolgozz ha akarsz, járj el néha otthonról a barátnőiddel mondjuk kávézni vagy sétálni, próbálj ki új dolgokat, hátha olyat találsz, amiben örömödet leled :)
2017. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Ez az ami fáj, hogy már elkéstem. Amúgy semmi öröm nincs benne hidd csak el. Csak kívülről tűnik idillinek,de marhára nem az. Családban is lehetsz magányos és érezheted magad egyedül ha senki nem ért meg, nem törődik az eérzéseiddel, és ha egyedül élsz is érezheted magad teljesnek ha elégedett vagy magaddal és olyan emberek vesznek körül, akik szeretnek és ŐSZINTÉN törődnek az érzéseiddel. Korántsem biztos, hogy ezek az emberek a férjed vagy a gyerekeid lesznek,sőt szinte biztos,hogy nem. Körül vagyok véve családdal, a szüleim és a férjem szülei is itt laknak a közelben mégsincs senki aki a végighalgatna és megérteni. Míg van olyan egyedülálló ismerősöm, akinek kapásból 4-5 embert tudok említeni akik meghallgatják,együttéreznek vele,vígasztalják ha szüksége lenne rá.


Tehát ha a magányodat akarod enyhíteni a lehető legrosszabb húzás ha családot alapítasz, mert az nem megoldás semmire. Lehet hogy most jó elképzelni, hogy milyen szépen, szereteben fogtok éldegélni a férjeddel meg a gyerekeddel, de azt is képzeld hozzá, hogy ha a férjed fáradtan és frusztráltan hazajön a munkából nem az lesz az elsö dolga, hogy végig hallgassa a "lelkizésedet", az ilyen boldog csalási utópiákban nem említeik, hogy a férjed hazajön a munkából,mogorván vacsorát kér, morgolódik,hogy főzhetted volna puhábbra, aztán lerúgja a cipőjét és megy tévézni, a gyereked reggeltől üvölt valami játékért amire nincs pénzed, már háromszor kitakaritottál utána, de megint felturja a szobát stb. Tapasztalt háziasszonyok tudnának még neked mesélni. Nem sok olyan életképet hallanál,amire irigy lennél. Persze nem lebeszélni akarlak, de gondold át jól, mert nahyon erős a társadalom manipulációja,hogy milyen jó feleségnek és anyának lenni, de a hátranyokról nem szól a fáma.

2017. aug. 31. 21:10
 39/44 anonim ***** válasza:
46%

Most volt egy tábor, ahol sérült gyermeket nevelő anyák voltak, gyerekkel. Volt olyan anya, aki azt mondta sehol nem volt 8 éve, mióta megszületett, ez az első hogy nyaralt- boldog volt, és hálás. Ez csak úgy eszembe jutott.

Egyébként meg a világon a legérdekesebb, ahogy fejlődik, bontakozik az emberi értelem, ahogy elkezd beszélni - nincs az a karrier, ami ezt az élményt megközelíti.

2017. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
De nemcsak ezekből a szép élményekből áll... És ezt bármikor átélheted...
2017. szept. 1. 07:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!