Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy háztartásbeli...

Mit tegyek, hogy háztartásbeli feleségként ne irigykedjek a karrieristább, sikeresebb nőkre?

Figyelt kérdés

Kezdem megbánni, hogy fiatalon férjhez mentem és nem építettem karriert. Mostanában zavar, hogy évek óta otthon vagyok, és nincs hivatásom, csak a házimunkából,a gyerekek és a férjem ellátásából áll az életem. Fáj, ha olyan nőkkel találkozom, akik lettek "valakik", és látom milyen jó nekik, mennyivel boldogabbak nálam. Felnéznek rájuk,úgy osztjáj be az idejüket ahogy akarják,oda utazgatnak, ahova akarnak,akkor szórakoznak mikor akarnak,annyit és arra költenek amennyit akarnak.Nem függenek senkitől és semmitől. Ismerek olyat,aki 5 évvel idősebb mint én, de legalább 8-9 évvel fiatalabbnak néz ki nálam, mert sokkal szebb,drágább ruhákban jár, többet költ magára,masszőrhöz,kozmetikushoz,wellnesezni jár. És jobban tisztelik őket a férfiak is. A saját szememmel látom, hogy velem egyidős, sőt még idősebb nőknek is, hogyan udvarolnak jóképű férfiak, ajándekokat kaonak,randizni,szórakozni viszik őket,én meg egy szál virágot sem kaptam a férjemtől már évek óta. És attól,hogy a karrierjük az első mindig jól férjhez mennek,aki akar gyereket annak mindig van, még 40 körül is.


Ha megkérdezik már szégyenlem azt mondani, hogy semmivel nem foglalkozom,otthon vagyok. A legkissebb gyerek is kezdi most az óvodát,elkezdem munkát keresni,dolgozni akarok, de diploma nélkük semmi érdemlegeset nem fogok találni, ráadásul úgy érzem, hogy le fognak nézni a magasabb beosztásuak. Úgy érzem elrontottam az életem.

34/N



2017. aug. 31. 12:17
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Ki momdta, hogy CSAK a külső dolgokra? Azokra is, mert meg a siker és elismerés lelki megélésének az érzesere is. Aki fiatalon családot alapit annak nem tud kiteljesedni a nőiessége. Persze, hogy jobban éreznem magam drágább csinosabb ruhákban,ékszerekben 20 ezer ft-s parfümökkel, melyik nő nem? Egyszerűen úgy érzem nem teljesedett ki a személyisegem, nem képeztem magam eléggé mielőtt lekötöttem magam és évek lassan 15 éve nem is csinálok semmi érdekeset,vagy hasznosat,úgy érzem elpocsékoltam ezeket az éveket.Ez alatt belőlem is lehetett volna akármi, szerezhettem volna élményeket,tapasztalatokat,igen szórakozhattam volna, és fejlődhettem volna.Szerinted pszichésen nem megterhelő 15 évet takarítással,mosással,főzéssel, gyerekneveléssel,szülő- és anyós,após ápolassal tölteni, úgy hogy magadra egy napot sem tudsz fordítani, és nem hozol létre semmi maradandót,hasznosat? Nem jártam be semmilyen utat, nem fejlődtem sohová, egy helyben stagnálok. Egy haszontalan háztartasi robotnak érzem magam.
2017. aug. 31. 13:43
 22/44 anonim ***** válasza:
30%

"a pénzkereséshez miért kellene karriert építeni?"


Neked mindegy, h. 600 v. 6000 Ft óradíjjal dolgozol?

2017. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Ki momdta, hogy CSAK a külső dolgokra? Azokra is, mert meg a siker és elismerés lelki megélésének az érzesere is. Aki fiatalon családot alapit annak nem tud kiteljesedni a nőiessége. Persze, hogy jobban éreznem magam drágább csinosabb ruhákban,ékszerekben 20 ezer ft-s parfümökkel, melyik nő nem? Egyszerűen úgy érzem nem teljesedett ki a személyisegem, nem képeztem magam eléggé mielőtt lekötöttem magam és évek lassan 15 éve nem is csinálok semmi érdekeset,vagy hasznosat,úgy érzem elpocsékoltam ezeket az éveket.Ez alatt belőlem is lehetett volna akármi, szerezhettem volna élményeket,tapasztalatokat,igen szórakozhattam volna, és fejlődhettem volna.Szerinted pszichésen nem megterhelő 15 évet takarítással,mosással,főzéssel, gyerekneveléssel,szülő- és anyós,após ápolassal tölteni, úgy hogy magadra egy napot sem tudsz fordítani, és nem hozol létre semmi maradandót,hasznosat? Nem jártam be semmilyen utat, nem fejlődtem sohová, egy helyben stagnálok. Egy haszontalan háztartasi robotnak érzem magam.Egy egyedülálló, karrierista nőnek egy év alatt több élménye van, több mindent csinál, mint én egész életemben.Szerinted ez jó dolog? Családot bármikor lehet alapítani, nincs okuk irigynek lenni a családra mert nekik akkor lehet amikor akarnak, de én nem lehetek fontos ember ha gondolok egyet. Ma már sokan szülnek 40 felett is, senki nem fog irigykedni egy gyerekre.És nem mindig olyan szép és idilli a gyereknevelés meg a 10-15 éves hazasságok sem, mint azt kívülre mutatják...
2017. aug. 31. 13:48
 24/44 anonim ***** válasza:
59%

Na meg is érkezett pár pökhendi fasztorony, hogy jólmegasszongya mi az igazi nő definíciója. Csak az van ilyenkor elfelejtve, hogy hány férfi hagyja el az asszonyt, miután az szült. Olyankor mit kezdjen egy nő, akinek se szakmája, se pénze? Ja tudom, magára vessen, minek vállalt gyereket. Addig van mantrázva-általában gyerektelen férfiak által, hogy a nő legnagyobb feladata a szülés, amíg teherbe nem esik, utána örülhet, ha nem rugdossák le babakocsistul a buszról, vagy ha megnyekken a gyereke, akkor zavarja a rendet, a busz csendjét, kapja az áldást rendesen.

Én mindig felállok, ha látom, hogy jön egy terhes nő, de a legtöbben csak ülnek és terpeszkednek tovább.

Amúgy igaza van a kérdezőnek. Én is ezt látom a környezetemben az anyákat egyáltalán nem tekintik sokszor embernek. Nem csoda, hogy sok nőnek elmegy a kedve a szüléstől.

2017. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

6000???? Hol élsz??????

Nem 600ért, egész jól és karrier nélkül. Fizikai munkát végzünk mind a ketten a párunkkal és mégis jól élünk. Egyikünk se épített karriert. Tisztában vagyunk a képességeinkkel, ezáltak választottunk munkát is. Nem az alapján hogy milyen csillu villi cuccokat vennénk a fizuból.

2017. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
85%

Amit elfelejtesz, hogy közted és az általad irigyelt, magas beosztású, sikeres, gazdag nők között van egy hatalmas sáv, ahová a többség tartozik. Akik güriznek, de semmi különöset nem érnek el vele, az önmegvalósítástól fényévekre vannak, és az életmódjuk sokkal közelebb áll a tiédhez. Esetleg annyival rosszabb, hogy még a gyerekeikre sincs elég idejük.


Ha te annak idején nem esel teherbe, nem mész férjhez, hanem a karrieredet építed, nagy valószínűséggel ebbe a kategóriába tartoznál. Ugyanis a piramis tetején kevesen ülnek, és marhára nem egyszerű a feljutás akkor se, ha nagyon akarod és mindent annak vetsz alá.


Azt mondom, még mindig jobb szürke kisegérnek lenni kevés munkáért cserébe, mint szürke kisegérnek lenni számtalan végigszopott, végigmelózott év után. Ne legyenek illúzióid, a dolgozó magyarok (nők, férfiak) többsége ez utóbbi helyzetben van, és nem csak a sikeres embereket irigyli, de még téged is!

2017. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
30%

"6000???? Hol élsz??????"


Sokallod, vagy kevesled?

2017. aug. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kétdező!

Családalapítás előtt kellett volna ezen elgondolkodnod.

Az hogy neked nem jött össze másnak sem?


Régen volt egy bnőm. A férjével megszületett az első babájuk mind a ketten árufeltöltők voltak. A csaj már terhes fősulira járt. A férje képezte magát. Ma már havi fél milliót keres. Időközben jött még 3 gyerek. A csaj is képezte magát. Nagyobb városba költöztek. Többet keresnek.

Minden évben külföldre mennek nyaralni. A srác minden évben megveszi az új iphonet meg ilyenek. A csaj is drága dolgokra költ. Csak tudod mi a bibi az egészben? Hogy romokban a házasságuk és nem boldogok!

2017. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%

27! Szép álomvilágban élsz. Járj utána a fizetéseknek.

Nagyon kevesen keresnek ebben az országban havi 1 milliót.

2017. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
58%
Sosem túl késő változtatni, ha elégedetlen vagy. Beiratkozhatsz levelező tanfolyamra akár gyerek mellett is, sokan csinálják így. Tudom, hogy klisé, de csak akkor van végleg elrontva az életed, ha feladod.
2017. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!