Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ciki-e az, ha egy lány nem...

Ciki-e az, ha egy lány nem sminkeli magát?

Figyelt kérdés

A legtöbb embert nem érdekli, hogy nem sminkelem magam, azonban az osztályom nagy része úgy néz rám mintha én lennék az Antikrisztus (főleg lányok, természetesen.)

Szerintetek ciki-e ez, vagy nem? (Kérlek indoklást is írjatok)

Pusztán kíváncsiságból kérdezem, az osztálytársaim soha nem tudták értelmesen megmagyarázni szerintük ez miért ciki.



2017. szept. 3. 16:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%

Az a szomorú ha sminkeli magát az ember.

Azért nem tudják megmagyarázni értelmesen, mert nincs rá magyarázat, csak követik amit mások csinálnak, és ha nem illesz be, cikinek tartanak.


Az sminkeli magát agyonra aki a természetes külsejével nincs megelégedve, illetve vannak akik kis sminket is nyomnak magukra hogy mégszebbek legyenek.

A normális fiúknak egyáltalán nem jön be, ha 5 kiló smink van a csajon, és teljesen máshogy néz ki ha leszedi azt a sminket.


Én osztályomban a lányok nagyrésze alig visel sminket, és akin meg van azt többször fikázni szokták a fiúk.

.

2017. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

Egy eléggé elterjedt nézet szerint a nők nem a férfiak kedvéért sminkelik magukat, nem is a maguk kedvéért, hanem a többi nő "kedvéért": jobban mondva, a velük való versengésért, a "harapási sorrendbe" való betagozódás kedvéért.

Nem vagyok nő, így nem tudok elég meggyőzően tiltakozni a fentiek ellen. 😉

De kérdező, az mindenképp el kell gondolkoztasson, hogy nem a fiúknak, hanem (főleg) a lányoknak nem tetszik az, hogy nem vagy hajlandó részt venni ebben a vetélkedésben; a többi lányt zavarja, hogy nem óhajtod az ő értékrendjük szerint méregetni magad, ezért aztán igyekeznek téged kiközösíteni (mert "beállítani a sorba" nem tudnak).

Szerintem, ha téged ez a mostani helyzet nem zavar, akkor továbbra is röhögd ki, és tojd le őket.

Amikor igazi barátnőket találsz majd, azokat biztosan nem fogja mindez érdekelni.

És amikor igazi barátot találsz, azt se. 😉

2017. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%
szerintem irigyek, mert akik annyira esküdnek a mindennapi sminkre is, azok smink nélkül sehogyse néznek ki. én a hétköznapokban max egy kis szempillaspirált kenek fel, de a legtöbbször azt sem, és így is válallható a külsőm, sőt. ezt most nem egóból mondom, mert amúgy kb. semmi önbizalmam nincs, de sok mindenki szerint szép vagyok természetesen is.
2017. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Nyugi, semmi ciki sincs ebben. Én jobban szeretem, ha valaki felvállalja, hogy természetesen hogyan néz ki. Meg aztán ott a rengeteg negatív tapasztalat, amikor családi nyaralás során a testvérem barátnőjére kell 2 órán át várnunk, mert még nincs kész a sminkeléssel.
2017. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, nekem ronda az arcom, mégse sminkelem soha. Nem elvi kérdésből vagy ilyesmiből, hanem mert idegesít. Nem akatok azon aggódni mert elkenődhet, meg félóránként rohanni a vécébe "megigazítani".
2017. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem ciki, senkinek sem kéne szégyenkeznie a saját arca miatt. Sajnos manapság olyan szinten bele van nyomva még a tizenéves lányokba is, hogy szégyen minden apró bőrhiba, hogy ismerek olyan, egyébként rendes, intelligens lányokat, akik már-már nem mernek alapozó nélkül az utcára menni. Nem segít ezen, hogy a tvben még akkor sem mutatnak sminktelen nőket, mikor sminklemosót reklámoznak. Ha meg megkéred azokat a pasikat, akik azt mondják, hogy a nem sminkelő lányok jönnek be nekik, hogy küldjenek egy képet arról, hogy mire gondolnak, nagy valószínűséggel egy természetes hatású sminket viselő nő képét küldik el, akin ugyan nincs műszempilla, szemfesték, és rikító színű rúzs, de az összes bőrhibájuk gondosan el van fedve.


Aki azon kiakad, hogy nem viselsz sminket, annak a társasága szerintem amúgy sem hiányozna neked, szóval a sminkélküliséget használhatod arra is, hogy szortírozd az ismerőseidet.

2017. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Inkább az a ciki, hogy cikinek tartják, hogy Te nem vagy hozzájuk hasonló önértélelési problémákkal küzdő a szépségedet illetően.
2017. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Sminkelt lányok 99%-ban undorítóak smink nélkül, szerinted miért használják? Poénból? Szerintem szánalmas átverés :D
2017. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
#18: Miért, te inkább látnád a smink nélküli undorító pofájukat, mint a sminkelt elfogadhatót?
2017. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19. pont az ilyen barmok miatt, mint te, vannak ekkora gondok a sminkelés körül. Remélem te is használsz sminket, mert senki sem szeretné az undorító pofádat látni.
2017. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!