Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ilyen sok, erősen negatív hozzáállású ember?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy folyamatosan a panaszt hallom. Soha semmi nem jó. Sokak szerint Magyarország a világ legrosszabb helye, nem lehet megélni. De ez nem igaz. Vannak sokkal de sokkal rosszabb helyek, ahol az emberek mégis boldogok. Nyilván vannak jobbak is, ez tény. Félreértés ne essék, nem a fejlődés ellen vagyok, igenis észre kell venni a hibákat és megpróbálni tenni ellenük. Javítani amin lehet. Az egészséges elégedetlenséggel nem is lenne baj, hisz ez a fejlődés egyik kulcsa. Én csak arról beszélek, hogy mindig a rossz van kiemelve, a jóról még véletlenül sem esik soha szó. Pedig nem igaz, hogy nincs ilyen.

Vegyük például Budapestet. Gyönyörű város, megállja a helyét bármely más európai várossal szemben. A turisták imádják. Mégis, sokan úgy emlegetik hogy ez egy szörnyű hely és még Bukarest is 100-szor szebb, kulturáltabb. Holott össze sem hasonlítható a két várost. Számos külföldi fővárosban voltam, hosszabb-rövidebb időre, de egyik sem tűnt szebbnek, sőt. Vannak gazdagabb és rendezetebb városok, ez igaz. Ezért tenni kell, hogy itt is minden rész rendezett legyen, de miért nem lehet ehhez a kérdéshez építő jelleggel hozzáállni és nem negatív, megkeseredett stílusban?

Van esély rá, hogy az emberek mentalitása javuljon és egy pozitívabb, építőbb légkör alakuljon ki?



2017. szept. 8. 15:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igazad van nagyon megkeseredettek az emberek de nem mindenki és szerintem nem lehet mindent a történelemre fogni.tulkell lépni és nem a múltban élni mert ez nem vezet sehova csak folytatódik ez az életvitel.
2017. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott kezdődik, hogy sokakban eleve egy kudarckerülő szemléletet ültetnek bele. Ez később folytatódik az iskolákban is, ahol folyton versenyeztetnek, de nem az a cél, hogy mindig jobb legyél, hanem hogy ne legyél rossz. Magyarul csak akkor áll egyenesbe a lelki egyensúlyod, ha jól csinálod, ha elrontod, úgy érzed, véged van. Ez a hozzáállás folyamatos félelemben tart. Magadat is indokolatlanul kritikusan szemléled, majd másokra is gyanakvóan és bizalmatlanul fogsz nézni. Komolyan az az érzésem, mintha folyamatosan gyűlöletre tanítanának minket.
2017. szept. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
A magyarok szerintem genetikailag ilyen, hiszen külföldön én láttam már, szlovákokat, románokat, lengyeleket, arabokat, indiaiakat, ázsiaiakat, és mind víg kedélyű, vidám, mókás emberek voltak, annak ellenére, hogy semmivel nem volt jobb helyzetük mint a magyaroknak. Ezzel szemben a magyarnak mindig szúrta a szemét valami, mindig valamire panaszkodott, valakit szidott, valakire hárította a felelősséget és sok ilyen. Magyarnak külföldön a magyar a legnagyobb ellensége, ezzel szemben ha más külföldiek találkoznak, támogatják egymást. A magyar egy nagyon szar karakterű, rossz személyiségű emberek népcsoportja sajnos. Nem csoda hogy sehol nem szívlelnek, csak a pofánk nagy mindenhol, holott semmit nem tudunk felmutatni. Előbb dolgozni kellene, letenni valamit az asztalra, utána ugrándozni. Én így látom.
2017. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!