Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem pánikoltok a hírektől?

Ti nem pánikoltok a hírektől?

Figyelt kérdés
Folyamatosan világvége, meg atombombák, háborúk, globális felmelegedés ... stb. Én mindig frászt kapok ezektől. Nem is magam miatt. A gyerekeimet féltem.
2017. szept. 23. 14:03
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
48%

nem nézek hiradót, nem olvasom a negatív híreket.

pl. ezt a migráns dolgot, vagy gyorsan átkapcsolok, mikor arról beszélnek, hogy meghalt egy kisgyerek, egy család...

nem is hallgatom végig a TRAGÉDIA-HÍREKET

nem, mert mindig is volt tragédia, és mindig is lesz, és nem akarom tudni inkább, hogy nyugodtan élhessem az életem.


amúgy a hírekben imádják ezeket leadni. sokan meg "katasztrófaéhesek" ... na ez a tragédia.


nem vagyok sötét és tudatlan, mert ebből kimaradok.


a környezetkárosításról meg képben vagyok, sajnos az igencsak tudatosul bennem, viszont ez pozitív hatással bír. pl. ha fölöslegesen világít valahol egy lámpa - nem feltétlen az én lakásomban - lekapcsolom (pl. nyilvános wc - persze nem másra oltom rá a lámpát) :D

aztán a gyerekre rászólok, hogy ha folyatja a vizet - mondom neki - mert még kicsi, nem fogom terhelni - hogy a halacskáknak nem marad vize.

szelektíven gyűjtöm a szemetet, felveszem a kuka mellé ejtett hulladékot, és bedobom...

ennyit teszek, a tőlem telhetőt, de nem megyek ki tüntetni az utcára a FÖLD bolygó nevében...


én hiszek a jóban és az egyensúlyban. és abban is, GONDOLKODJ GLOBÁLISAN, CSELEKEDJ LOKÁLISAN.


de nem akarom azt a rövid 100 évemet stresszben tölteni, így a lehetőségekhez képest, és józan ésszel teszek és gondolkozdok, és a gyerekemet nevelem, terelem a jó felé. (nem győzök rászólni, ha nyúlkál a szemét után, hogy ne, mert ő még simán a szájához nyúl koszos kézzel) :) kis aktivista amúgy :) majd csitul benne ez is :) de büszke vagyok rá :)


szóval csak a közvetlen környezetedre figyelj, és napi rutinná váljon a környezet-kímélés, de ne akard megváltani a világot, csak lokálisan.

és bízz benne, hogy LÉTEZIK EGYENSÚLY.


nem, nem fognak víz nélkül maradni a gyerekek, nem fognak szmogban élni, nem fognak radioaktív sugárzásban kóvályogni, mert a FÖLD is egyensúlyra törekszik és a VILÁG is. az intések csak figyelmeztetések.


jó ha figyelünk.


ne félj :)

2017. szept. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Hidegen hagynak
2017. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!