Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek egy nagyszájú...

Hogyan lehetek egy nagyszájú beképzelt lányból egy csendes visszahúzódó lány? 12/l

Figyelt kérdés
Sokan mondták hogy nagyszájú vagyok, nagyképű stb. A szüleim is mondták ugyhogy rávettem magam hogy meg akarok változni!! Létszi valaki tud nekem segiteni?

2017. okt. 1. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem csak annyiban kéne változtatnid, hogy gondold át mielőtt valakinek visszaszólsz.
2017. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell sem csendesnek, sem visszahúzódónak lenni, egyik sem akkora erény, lehetsz hangos és határozott, mert az ilyeneké a világ. A nagyképűségen viszont tényleg nem árt változtatni; próbálj empatikusabb lenni, beleélni magad mások helyzetébe, és próbálj jó tulajdonságokat keresni másokban, így talán kevésbé teszed majd magad mások elé.
2017. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

én meg tudtam lépni és visszagondolva nagyon sokat nyertem meg nem is olyan nehéz


a legfontosabb, hogy ne szólalj meg csak ha muszáj és hasznos

az első pár hét kemény aztán jól is fog esni

ne ess át a ló túloldalára se hanem ha hasznos akkor beszélj


úgy érzem, hogy ha a nyelvedet visszaveszed akkor mindent irányítani tudsz magadon |és ezt nem brit tudósom bizonyították|


és ami nem igaz: hogy a nagyszájúaké a világ..

2017. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*tudósok
2017. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm, hogy nem vagyok az a fajta, aki kommentháborút indít apróbb személyes nézetkülönbségek miatt, és nem is vagyok az, aki "bosszúból" visszaszól valakinek, akinek nem tetszett a véleményem, de szerintem rendkívül káros dolog azt javasolni egy 12 éves gyereknek, hogy gyakorlatilag forduljon magába, és csökkentse a lehető legminimálisabbra a kommunikációt a külvilággal.

Nem, pont hogy ez a legrosszabb, amit csak tehet. A befelé forduló emberekben van egy hajlam, ami miatt azt hiszik, hogy a visszahúzodottságuktól ők intellektuálisabbak, mint az átlag, de ezzel sokszor csak azt kompenzálják, hogy a gondolataik nagy részét nem fejezik ki, hanem megtartják maguknak.

Az a legjobb, ha "kifelé élsz", mert így többet gyakorolsz kommunikálni, ami elmondhatatlanul hasznos lesz az életben, ráadásul ezerszer több tapasztalatot szerezhetsz és ezerszer több embert ismerhetsz meg, mintha szándékosan megfosztanád magad rengeteg ilyen ingertől.

2017. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

figyelj kezdjük ott, hogy hetente szétvertem egy-egy ovitársat,

olyan szinten káromkodtam pár évvel később, hogy a mai napig nem hallok embereket olyan választékosan

nem voltam jó barát mert

csak a saját hasznom, előnyöm érdekelt...


és most meg tele vagyok igazi barátokkal akik tanácsokat kérnek tőlem, rám bízzák a gyerekeiket, szabadalmaim, cégeim vannak, kedvelnek mint főnököt...


és pont leírtam, hogy "ne essen át a ló túloldalára"


uh nem értem mi a bajság..

2017. okt. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kevered a színtiszta bunóságot a beszédességgel és önkifejezéssel. Abbahagytad a bunkó viselkedést, és lettek barátaid, ami adja magát, de ez nem azt jelenti, hogy jó tanács azt mondani, hogy "csak akkor szólj, ha kérdeznek".

Kérdezz meg erről bárkit, aki gyerekkorában eszerint a tanács szerint élt, és elmondják majd neked, hogy fájt nekik rendesen, amikor látták, ahogy a környezetükben a közvetlenebb gyerekek hogy csacsogtak és vihorásztak egymással, míg ők elvoltak a saját zárkózott kis világukban.

A nagyképűség és a bunkóság rossz, ezt senki sem tagadja, viszont az is, ha elfojtod magad.

2017. okt. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséges és próbálom megváltozni!! Minél hamarabb
2017. okt. 2. 15:07
 9/12 anonim válasza:
Ha csendes és visszahúzódó akarsz lenni,maradj csendben
2017. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KJUsul ***** válasza:
Találj ki valami valami módszert, hogy mielőtt megszólalsz, gondold át a dolgot. Például szoktasd rá magad, hogy olyankor elképzelsz egy mennydörgést, ami figyelmeztet, hogy hülyeséget próbálsz mondani. Tudom ez elég hülyén hangzik, de ha erősen koncentrálsz erre és ismételgeted, meg fogsz lepődni az eredményen.
2017. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!