Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélkeznek annyian? Mi...

Miért ítélkeznek annyian? Mi értelme?

Figyelt kérdés
2017. okt. 19. 22:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

nekem azzal sincs problémám, ha valaki ugyanúgy éli az életét mint másik 100 ember, habár elkeserítő, hogy alig van egyediség bennük vagy némi intelligencia, de mégsem szólók be nekik vagy foglalkozok velük. élem a saját életem, mégis muszáj belém kötniük. az különcség lenne, ha engem nem a drog hanem a könyvek érdekelnek? vagy ha az elvontabb zenét szeretem és nem a tuctuct? ha nem veszek fel olyan ruhákat, amikből mindenem kint van, és így egyből unalmas és szánalmas ember leszek a szemükben? ha engem érdekelnek a kulturális programok vagy szeretek komolyabban és tartalmasan beszélgetni? vagy ha mélyen ápolom a barátsági körömet, van 2-3, és nem 20-30 felszínes? ha nekem más a felfogásom a világról, az életről, az emberi kapcsolatokról, az akkor baj lenne, hogy kinézzenek? ha nem akarok a csordájukba tartozni, ami semmiféle értéket nem képvisel, akkor egyből ítéljenek el?

egyáltalán nem veszélyeztetem a csordaszellemüket, nem értem miért jelent gondot, ha én más utakon megyek. még csak nem is provokálom őket és nem kötök bele az értékrendjükbe...

2017. okt. 19. 23:32
 12/23 anonim ***** válasza:

Van egy tökéletes megoldás: Nem foglalkozok senkivel sem.

Itt leírok valamit, lehet 2 válasszal odébb belém kötnek. Kit érdekel? Nem fogom a fáradtságot venni és válaszolni rá. Sőt el sem olvasom ki hogy értékeli a válaszom.

Hidd el ez egy remek taktika. Nem sért meg senki, nem irányít senki. Mit tudnak csinálni? Senki nem tart pisztolyt a fejemhez mit kövessek.

Teljesen más az értékrednem mint az itteni embereknek. Ha leírnám mindenki ellenem lenne. De dong give a damn. Én megvagyok a saját világomban és jobb mások okoskodásai nélkül minden.

Neked is ezt az emberek teljes ignorálása nézetet kell megtanulnod és miután nem érdekel senki véleményem a saját módszered szerint még akár boldoggá is tudod tenni az életed. Így most ahogy haladsz boldogtalan maradsz.

2017. okt. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

próbálom elengedni a fülem mellett és nem foglalkozni vele, de nehéz ha majdnem minden nap szembesülsz ezzel a problémával. persze próbálkozom, néha jobban megy, néha nem, és mindig ott ragadok le, hogy nem bírom megérteni, miért kell állandóan másokkal foglalkozni. mi vezérli az embereket? ennyi rosszindulat és merevség lenne az emberi fajban? egyáltalán lesz valaha világméretű változás ilyen szempontból? ha egyesek fel tudják fogni, hogy az ítélkezésnek nincs semmi értelme,felesleges időpazarlás, csak negatív energia, akkor a nagy átlag miért nem? nem tartanánk ott, ahol, és nem lenne ennyi társadalmi, politikai, gazdasági probléma sem... persze ez már jóval összetettebb, és nem is érdemes belemenni, de az alapvető emberi természet itt is megmutatkozik.

lényegtelen, úgysem tudna senki tenni ellene semmit sem, mégis bosszant, hogy ebben a világban kell élnem. ennek a kérdésnek sincs értelme, a miértekre nem lesz normális válasz, az emberek nem fognak változni, aztán tartani fogunk amerre tartunk...


köszönöm a hozzászólásokat, igyekszem ignorálni minden negatív embert, az ítélkezéseiket is, és élni a saját életem. néha elmerengeni a világ problémáin, de gyorsan tovább is lépni rajtuk. mint az ítélkezés, a merengés is felesleges időpazarlás, ugye?!

2017. okt. 19. 23:59
 14/23 anonim ***** válasza:

Kognitív fösvénység... ha mindenkit egyenként megismernél és kielemeznél az túl sok energia lenne, az agyad ezért mindenkit próbál skatulyákba rakni, és minden hasonlót ugyan úgy kezelni, ezzel megspórolja a gondolkodást. (az más kérdés, hogy kinek milyen skatulyái vannak)


Egyébként az előítéletek is ezért vannak.

2017. okt. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Valójában csak a gondolatok lèteznek. Bálőlük választunk. Az lesz a hit, a szemszög, a valóság számunkra amit elfogadtunk. Ebből lesz a dualitás ami a nekem jó, rossz, igaz, hamis. Mivel a rosszat ösztönösen elutasítom a jót pedig támogatom, így a vèlemèny amit alkotnèk ès közölnèk, nem az igazság lenne. Az igazság nem gondolat.
2017. okt. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az ítélkezés természetes, én pl. elítélem a buta embereket, mert arra lettem tanítva, hogy az rossz. Akit meg arra tanítottak, hogy tömeg legyen, és taszítsa ki azt aki más, az azért ítéli el őket.

Ilyen esetekben egyébként esélyes, hogy más gondjuk is van Veled az embereknek a szimpla különcségen kívül. Én egy ex-Sátánista, jelenleg is alteros (emo, punk, goth, metalhead, rocker is voltam már), rasszista, anarchista fiú vagyok, aki véráldozatok bemutatásához írt zenéket hallgat, mégis vagy hidegen hagyom az embereket, vagy kedvelnek a különbség ellenére. Valami más a gond Nálad is. :)

2017. okt. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mert a saját értékrendjükben foglaltak szerint elítélendő azon cselekedet és normális ember nem hagyja, hogy e tett a köztudatban elfogadhatóvá váljon.Szóvá teszi joggal.


Te is elítélsz egy pedót, vagy erőszakoskodót, egy házasságtörőt, egy tolvajt...politikust meg mindenért el lehet:DD

Ha minden aljasságot szó és tettek nélkül hagyunk, akkor amiért nem szólnak-nincs büntetés, azt meg lehet tenni...ugye.

2017. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"próbálom elengedni a fülem mellett és nem foglalkozni vele, de nehéz ha majdnem minden nap szembesülsz ezzel a problémával"


Hidd el, egy idő után könnyebb, csak tudatosan ne foglalkozz vele. Én már mesteri szintre fejlesztettem a random emberek véleményének a leszarását, hidd el menni fog neked is.

2017. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Tènyleg. Gondolj arra, hogy leszarom. De humorosan, vicces "hangnemben" :D
2017. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást és a helytálló tanácsot, miszerint szimplán "szarjam le" :D gyakorolni fogom! :D
2017. okt. 20. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!